Opel Kadett 1976

Ventilator sam nima neke velike funkcije, če je brez ohišja. Montiraj še ohišje okoli ventilatorja in bo opravljal svojo funkcijo, zdaj bolj ali manj mlati zrak v motornem prostoru :sunglasses:

Moj prejšni post je bil po nesreči in ne z moje strani zbrisan. Nič hudega.

Nevem, meni je rekel mehanik, da lahko to doprinese do pregrevanja. Bomo vidli.

Glede ventilatorja se strinjam. Je bolj zrakomlat tako. Ampak gt/e-ji, recimo, so imeli brez fabriško :think:

Jaz sem kriv, ker sem ponesreci namesto quotal editiral furijev post (slab administrator, jebiga).

Ajde ok, lahko doprinese, ne pa da se zato pregreva. Pa ce bi bili prevec zategnjeni ventili potem bi bila slabsa kompresija in bi plini prej ven pobegnili. Ce pa premalo, potem mogoooce, da bi pac slabo odvajalo, ampak bi slisal da laufa like shit. Pomoje vecja verjetnost da se bolj pozna prezgoden vzig recimo. Al pa lean mixture. A svecke si pogledal kaj?
Aja pa se vedno ne vemo kako majstr stela ventile :slight_smile:

Drgac pa se ena stvar - kok mas ti stran vetrnico od hladilnika? Po slikah deluje kar dalec.
Primer pri meni - zgoraj Monza A, sredaj Manta B, spodaj Manta A. Monza ima za 3prste stran ventilator, ostali dve za 1,5 prsta. Nobeden nima shrouda, vsaj ne da bi vedu (razen ce so ga kdaj prej stran ze dali)

:broken:

To si lahko samo opel privošči :laughing:
Če ne obstaja ga izdelaj iz alu pločevine.

@Anže, oddaljenost nima neke hude veze, če ventilator ne ustvari pretoka čez hladilnik.

Imel sem od rekorda ventilator in je bil izjemno preblizu hladilnika. Ta je ene 3 prste stran. Ravno toliko da upašem tamajhno gedoro s takratkim podaljškom noter, da lahko zmontiram/odmontiram. Ni tako daleč, kot zgleda.

Nevem kako štima ventile. Bom prašal za točen postopek. Zategoval jih je na vijaku 15ki, zdej al tople al mrzle nimam pojma. Ima pa moj motor fiksne dročnike.
Kompresija je nizka. Bom danes videl kaj bo dalo.
Sej nevem… Do spomladi bo ja delal kot mora :laughing:

Po svečkah sodeč pa res dobiva premalo goriva, vsaj na zadnja dva cilindra. Sprva sem mislis da preveč, ker sm dal za številko prevelike šobe (ker drugega ni bilo moč dobiti).

P.s. na noben drugem forumu nisem tako hitro in tako zagreto dobival odgovore. Svaka čast možje :thumbup:

Uno ku imaš dva oldija in oba brez motorja :laughing:
Kadett bo kmalu spet operativen…

Kaj a se je izkazalo da je glava oz dihtunga fuc?

Obrocki. Ni imel kompresije. Sej sem mogoče to pričakoval. Sam nisem mehanik, sem motor zložil do meje kjer sem se čutil sposobnega (bati so ostali noter). Malo zato da sem se kaj naučil, predvsem pa zato, da je bil motor vsaj približno pripravljen za swap. Da sem imel osnovo na kateri narediti vse ostalo. Že takrat sem si rekel, če ne bo delal, nič hudega, imam vsaj vse narejeno, se bo že rešlo. In točno tako je bilo :slight_smile:

Še malo šminke :smiley:

Poštimal sem se vse malenkosti, proti vibracijski kit oz tesnila za karburatorje, nastavek za lambdo na izpuh, poštimal menjalniško ročico in še pokrov ventilov.
Nabavil sem tak fensi kit s široko pasovno lambdo za izvajanje meritve afr. Dobil sem tudi webrow tuning priročnik. Moram priznat, da je kar zahtevno čtivo.
Zmeril sem afr, vem kje so težave in že čakam en kup novih šob. Z začetek samo idle, main in air corrector, potem pa še pump in emulzijo po potrebi. Pa T3 je vžgal prejšnji teden :partying_face:


Imaš kak graf odčitkov iz lambde ali je to varianta s števcem?

Ja, kaže tudi graf, pa min in max vrednosti, kar si lahko shraniš.

Bravo. Zelo podpiram samoiniciativo na tem področju. Boš vidu koliko se boš nauču v tem procesu. Na začetku je sigurno dosti za osvojit ampak boš vidu kako padajo koščki sestavljanke na mesto in ti bo jo stvari postale jasne.

Bi te lahko prosil da malo pokažeš kako tak graf zgleda? Res me zanima kake informacije dobiš ven. Smo že večkrat debatirali o uporabi sonde za kalibracijo fergov, probali nismo pa še nikdar :smiley:

Šobe še vedno čakam, najbrž so jih poslali s konjsko vprego. Med tem sem doma našel 55F8. Noter sem imel 50F9, s katerimi ja avto vžgal, ampak sem moral vijake za gorivo preveč odvit, sepravi so 50 premalo. Pa pri dodajanju gasa je afr kazal da je lean. S 55F8 pa niti vžge ne. Bi rekel, da zaradi f8 zraka, pramajhne (ja, ne, mnenja?). To me sicer vesli, ker imam naročene 55F9, 60F8 in 60F9.

Tako nekako zgleda graf, ki ga zadeva riše

Torej; s 55F9 imam umirjen minimum in tam 14.5 do 15 afr. Mixture screw je na 2 obrata, kar naj bi bilo ok.
Pri rahlem dodajnanju gasa (vse to na mestu) je afr ok, dokler ne grem preko 3300/3500 obratov, takrat pridem na koncu obratov na nekje 12.
Problem je drugi, na mestu gre motor do konca z obrati, ko grem peljat pa začne pri 3000/3500 kašljat in trokirat. Ga zmanjka in ne morem pospešit.

Zakaj?

Ok malo bogata mešanica, lahko da imam prevelik main jet, ker idel jet je pomojem idealen. Zdej če bi menjal main air, bo to uplivalo samo na mešanico pri višku obratov, al se motim?

Kar zagonetka. Ma počasi se učim.

Air correction bo vplival bolj v visokih. Glede na afr 12 pri počasnem pospeševanju bi reku da je main pre velik. Kolko rabiš za povečat afr na 14 oz 14.7 lahko zračunaš z križnim računom glede na trenutni afr in trenutni main jet. Boš verjetno kar blizu. Ti ciljaj da boš okrog lambda 1 oz malo spodaj skozi celo območje pri počasnem dodajanju plina. Ns afr 12 naj ti gre le ko pohodiš gas in ti špricne pump jet.

Čok imaš na uplinjačih al ne? Jaz bi ga skinu stran in blindiral luknje z navojnim z locltsjtom. Lauko je imel kar neki problemov z njim.

Ja čok je gor, bom blindiral.
Ne razumem zakaj se to trokiranje zgodi samo ko se peljem in ne tudi na mestu.

Zato ker ko se peleš, se motor motor ne more tako hitro odzvat z obrati na tvojo spremembo pozicije lopute in ti pade hitrost zraka čez venturi ko odpreš metuljčka. Ko maš avto v leru je pa bolj odziven in to ni tako velik problem. Zato so pogruntal CV fergazerje, da se to ne dogaja.
Če maš idealno nastavljene fergazerje, se to tudi pri klasičnih ne dogaja (tolk da bi blo moteče), ampak ti jih še nimaš.