Že od lani opažam na asconi pri zaviranju tresenje (čuti se na volanu, tako da domnevam od sprednjih koles).
Najprej je bilo samo na avtocesti, zdj je pa zelo očitno že pri nižji hitrosti, še posebej pri srednje močnem bremzanju in še povebej v ovinkih.
Bremze: standard ascona, spredaj ne-hlajeni diski s plavajočimi čeljustmi, zadaj bobni
Do sedaj pregledal:
diski 1 leto stari ATE, od oka niti malo zviti, na otip s prstom ni razpok ali poroznosti
čeljusti so pritrjene OK
končniki nimajo lufta
-volanska letev nima lufta
-roke, stabilizatorji nimajo lufta
-kolesni ležaji brez oz. z minimalnim luftom
-felgne so mičkeno ovalne, ampak so takšne že skoz, drugače med vožnjo ne povzročajo nekih pretiranih vibracij
pri bremzanju z ročno se tudi ne čuti nekega strašnega tresenja, oz. nič takega kar ni bilo že prej, ko je še prijelo brez tresenja…
Če so diski zviti na oko, so že resno zviti če ti pred menjavo diskov ni treslo, potem bi jaz začel z diski… Lahko so zviti, pa se to na oko ne vidi. Najboljše bi bilo pomeriti z merilcem.
jp, sumim tudi js najbolj diske že skoz, ker zelo ‘smooth’ trese.
Kadar so počeni ali je kaj na podvozju, je ponavadi bolj ‘tolklo’… če se sliši smiselno
Ko sem dal felgne dol in vrtel diske, so izgledali čisto ok (menjal sem lani na začetku sezone, ker so taprvi chep shit počili). Do konca lanske sezone je bil mir.
Ima kdo kakšne konkretne mere v stotinkah mm, koliko je še sprejemljivo opletanje, če si sposodim merilno uro? Ker takole s prstom se mi res ni zdelo kaj narobe, je pa definitivno zaznati ‘nekaj’ ( ampak s prstom ‘nekaj’ je itak vedno, če niso res ganc novi diski..)
Ma ne rabiš merilne ure; itak ti zvit disk čeljusti razmakne pa lahko z merilnimi lističi za ventile nastavljat zmeriš kolk je luft med ploščico in diskom. Al pa navaden A4 list je debel 0.1mm če nimaš za ventile.
meni je enkrat kot mulcu na escortu otresalo,da sem mislu da mi bo roke utrgalo Diski so opletali vsega 2 desetinki
Ni nujno tudi da je disk , lahko je tudi samo pesto,lahko kakšen vsiljivec med pestom in diskom ..