Golf 2 trokiranje

Pozdravljeni,

imam Golf 2, 1.3 benz / 40KW, 1990.
Zamenjal sem vžigalne kable, zračni filter in svečke, avto pa še vedno začne trest v prostem teku, ko se zagreje.
Pri hladnem teh problemov ni.
Kakšna ideja kaj še naj preverim?

Ne spoznam se ravno na zadeve, zato bo vsak predlog dobrodošel :smiley:

Ma avtomatski zaug? Največkrat zna bit kaj takega drugače pa najbolje rešiš da daš drug fergi.

Tole mislim da ima celo isti Pierburg 1B2 z bimetalnim elektro zaugom kot ga je mela moja 315. Bimetal se utrudi in ne odpre lopute do konca ko se segreje.
Rešitev je da losaš vijak od bimetala pri segretem motorju in postaviš loputo vertikalno. Potem se ne zapre več do konca pri mrzlem motorju in ne užiga tako zelo lepo če je marz, pa kaj, vžge pa vseeno, vozmo se pa itak polet.

Dej slikej fergi, ampak sem skor zihr da je 1b2

Mislim, da je avtomatski zaug in zato verjetno ne trese, ko je hladen.
Bom probal danes popoldan slikat, odvisno kako mi bo s časom zneslo :crazy:

Hvala za hitra odgovora :thumbup:

http://shrani.si/f/22/Wt/OM4Ro3L/imag1146.jpg

http://shrani.si/f/2X/Y3/4PpyjfaA/imag1144.jpg

http://shrani.si/f/z/h2/3N54zerm/imag1147.jpg

Upam da je to pravo :laughing:

Če se ne motim je Pierburg 2E2

Je 2E2, ja.
Vidim da ima ta fergi zauh na toplo vodo, ne na elektriko.
Če si tole slikal pri vročem motorju, potem je loputa približno v pravem položaju, tako da to nebo tvoj problem.
Verjetno je kje kaj zamašeno ali pa se ti je strgala kakšna membrana in bo za obnovit fergi ali ga zamenjat

Nevem ali je bil motor ugašjen ali pa hladen. Topel pa definitivno ni bil.
Bom preveril te zadeve, hvala še enkrat .

No potem je pa tu tvoj problem.
Če je zauh pri mrzlem motorju takole odprt, potem je nekdo namenoma loputo zablokiral ker ni delala in na polno obogatil mešanco da tud brez zauha lepo užge.
Seveda imaš potem pri segretem motorju prebogato mešanco in te zajebava.
Avto si glihkar kupil al ga maš že dolgo?

Avto sem 2 tedna nazaj kupil od sosede, ki ga je uporabljala do službe (1km) in do vikenda (20-25km) :smiley: .
Je pa zelo možno, da so premikali to loputo, saj se njen mož ‘‘spozna’’ na zadeve :think: :crazy: .
Kakšen je potem naslednji korak?
Z vžigom res nimam problemov, nastanejo pa pri toplem motorju…

Nastavi (osiromaši) mešanico pri vročem motorju da bo lepo laufal (vijak za mešanico) in morda malo težje užgal.
Ali montiraj drug fergazer (kakšen upgrade morda za kakšnega konja več).
Ali kupi kit za obnovo, razstavi fergazer in ga očisti ter zamenjaj membrane in dize iz kompleta.
Jst bi naredil to zadnje, ali večji fergazer :wink:

Če rabiš imam jaz doma enega 2E3.

tudi tem vodnim zaugom se začne po letih mešat. Sm imel to na escortu še ko sm bil mulc in je iz lepega začelo jebat ..ima podobno bimetal kot elektro verzija. Jaz sem to pol rešu tako,da je fergi letel v kanto ker sem takrat dobil v italiji drug fergi z ročnim zauhom. Je pa blo to na večini italijanskih avtih na ročno izvedbo..ne vem če se je to množično predelovalo al so za italijanski market imeli že serijsko

Bom počistil in nastavil.
Javim rezultat.
100-krat hvala za pomoč :thumbup: :slight_smile:

Upoštevaj tudi da so bli pri pierburgu klošarji in so os lopute za gas motirali kar direkt v alu ohišje brez bronaste puše vmes.
Rezultat je ta da os odbrusi aluminij in tam vleče dodaten zrak in potem nastavljaš v nedogled pa ne nastaviš.
Preveri če ima os lopute gasa kaj lufta ali je lepo fiksirana v ohišju fergija :wink: