Evo takole sem pa pripeljal 20.8. domol fička po celodnevni vožnnji do Rovinja in nazaj. In spet sem poslušal ogromno “pametnih” kako ne bom nikoli pripeljal cel avto iz Hrvaške
Neverjetno imajo Hrvatje še vedno isti sistem prepisa kot je bil pri nas pred 10-imi+ leti.
Najprej na polnilec, da sem ga sploh spravil iz prikolice
Takoj se je pa začela igra z elektriko saj ni delalo čisto nič
Evo pa še eno malo za primerjavo v čem se je včasih 4 članska družina vozila na morje za 7 dni in v čem se danes komaj natlači za 7 dni dopusta :mrgreen:
In nato se je ugotovilo da je treba zamenjati samo vse varovalke in očistiti vse kontakte tako, da sedaj dela vse kot urca.
takoj nasledni dan pri drugem vžiganju je crknil tudi štarter.
Takole nekako izgleda iz filtrom
Vzrok zakaj je olje iz menjalnika stekel in to ravno na prikolici
Sedež bo potreben obnove ali menjave
Treba bo dobiti še števec za hitrost
Stikala za šipe še ne vem ali bi samo ta pravilno postavil ali bi dal druga novejša
Rollbar ven vzet trenutno samo spredaj in na podenj bo treba dati kašno tapicerngo.
To je to zaenkrat nasledni teden se pa porihta menjalnik kako pa še ne vem ampak bo pršu majstr in bo povedal kako in kaj se da narediti, ker se mi ga ne da dol jemati.
Hudo, se en cool projekt! Zima se bliza in nekateri ste si ze nabrali igrac…
P.s. a to je ze kar navada postala, da takole na poti z morja se kaksnega ficota poberete al kako…
Lp
Na morju sem bil ne daleč stran od prejšnega lastnika čeprav sem avto najdel v Hrvaškem oglasu. Imel sem pa že dolgo željo nekaj takega kupiti vendar so pri nas fičoti pre dragi.
Najcenejša in vizualno najboljša izbira
Mam pa še ostale števce naročene tako, da bom čez zimo čim več robe nabral. Jutri naj bi pa nek majster prišel menjalnik porihtat/pošvasat, da bo šel avto malo počivat do spomladi.
Tudi sanja se mi ne kako je prišlo do tega, ker avtomobil sem vžgal na parkerišču ga pustil laufat nato ga zapeljal vzratno na prikolico. Avto sem ugasnil po cca 5 min in začel avto privezovat a kar od enkrat se je samo ulilo iz njega. Ni bilo pa nobenega čudnega zvoka, da bi kaj v menjalniku odtrgalo ali odletelo. Tudi doma, ko sem ga zopet vžgal in spravil iz prikolice ni bilo nobenih znakov, da bi kar koli bilo narobe v menjalniku. Tako, da bom videl, ko bo porihtan in nalit olje v menjalniku.
Je pa danes prišlo do spremembe in je majster prestavil popravilo menjalnika na soboto
hm zanimivo… ker js sm imel ene tašne z enim hyundaiem od kolega… nič ni blo slišat da bi kam kej drgnilo ali kej tazga sam olje se je uscalo ven. Seveda smo menjalnik zamenjali ker je bil cenejši kot popravilo in je en zobnik drsal v ohišje, kako je to možno ne vem glede na to da je vse delalo normalno… Razdrli ga pa nismo da bi še “čeva” pogledali
Čestitke za nakup. Kako je pa kaj z legalizacijo tega? A bo za cesto ali samo za dirke?
Stari mojstri so znali pred prodajo fička obiskat mizarja, potem je menjalnik delal tako dobro kot da ni fiatov izdelek
Ma saj kaj dosti se ne sekiram glede menjalnika, ker prejšni lastnik že rihta drugega, če bo potreben menjave s tem da me že čakajo druga platišča in amontizerji od bolhce za zadaj, ki so prispeli v Rovinj iz Srbije. Pripeljal pa naj bi vse skupaj do konca Novembra
Platišča bojo taka
Števce pa v kratkem dobim še take od Lade 1500
Avto bo pa samo za cestno uporabo in tudi vse bo homologirano kot mora biti. vendar moram še dobiti en isti sedež in dva H pasova.
Olje je držalo tistih 15 min kolikor je avto laufal. Bom pa dones videl, če je kašen flek spodaj ker morem še pri sosedu kozolc pospravt, da bom imel kam parkirat.
Se pa nagibam čedalje bolj k tako poširitvi zadaj in verjetno bm to tudi naredil.
Glede notranjosti pa jaz in fotr vlečeva vsak na svojo stran. On bi rad brez roll bara in notranjost spravil v originalno stanje jaz pa, da ostane nortanjost taka kot je. Bom videl do spomladi kako se bo odvila ta limonada oče vs sin
bolje da se kregata kakšen bo kot pa da je treba avte pred njim skrivat moj še zdej ne ve za GTI-ja ker bi blo sigurno kakih besed opasnih
mislim da bosta na koncu še enga kupila hohohoho
Da še enega domol prvlečem me pa mat na štrik vrže Problem je, ker st avtomobila pri starših ali njihovih sosedih in ne pri meni, ker ju nimam kam dati pod streho
Fotr nima nič proti nakupu takega avta z razliko od mat saj tako Lancio kot tega fičota rihtava skupaj z očetom saj je to avto njegove generacije in se spozna dosti bolje kot jaz trenutno.
Ma dam ti jaz mat za en mesec Boš videl hudiča v jaslicah
Izbral sem si pa najboljši dan za čiščenje kozolca saj je bilo kar nekaj pospravljanja ampak mi je uspelo.
Na zadnje mi je sin pomagal, da sem parkiral ne, da bi izpušni sistem odtrgal (žena je držala … sej veš kaj pri teh stvareh )
Brez zamere ampak na trenutke deluješ kot denarja potrebna pocestnica ki bi vse prodala za cekin ali dva. Nabavi si nekaj za dušo pa ves krš prodaj ali pa se vzami vroke pa vsaj nekaj zrihtaj da bo zgledalo nekako