Alfa Romeo 33

User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Alfa Romeo 33

Post by croma_man » 02 Apr 2014, 08:54

dobi se rdeč WHT wrinkle spray, ki ti naredi identično strukturo kot jo majo ferrariji :)
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Alfa Romeo 33

Post by Fleko » 02 Apr 2014, 08:57

To pa nisem vedel, da je 1.7 tako problematičen. Sepravi je taprav alfin motor :twisted: (hec).
Get low, no matter how
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 02 Apr 2014, 11:34

Normalno da je problematičen motor, če pa so pacienti brez občutka in pacienti, ki ne vedo, da so ti motorji hudi potrošniki motornega olja, motor pa brez olja tudi ni trpežna reč :oops:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 02 Apr 2014, 11:53

No,jaz osebno 16v motorja nisem imel. Ga pa je imel en sovaščan in je bil neprestano pri stricu zaradi tega ali onega problema. Glede porabe olja pa tako... Ne vem kake alfe vozijo drugi,ampak jaz olja dolival v boxerja nisem nikoli. Edino 2.0 TS mi je na servisni interval sisnila kak liter,kar pa je za te motorje normalno. Ampak vedno sem redno delal servise še pred koncem intervala in vedno točil samo Castrol. Če kdo toči Selenio pa ne garantiram glede porabe olja ;)

Pa še glede zanesljivosti - v zadnjih 6 letih je bilo 6 alf na dvorišču pa nobena ni imela problemov z mašino.

Noben avto še ni zaradi kilometrov crknil ;)
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 02 Apr 2014, 20:32

Torej, ko je avto prišel z barvanja, sem se spravil malo zadevo montirat. Najprej so šle gor enostavne in osnovne stvari, ki niso bile potrebne neke obnove in inštalacija.

Image

Image

Image

Image

Nato pa sem se spravil delat nekaj, česar me je bilo najbolj strah... Montaža motorčkov, vodil, centralnega zaklepanja, tesnil, stekel... Ne vem zakaj sem imel tako fobijo pred tem, ampak še dobro, da sem imel 2 seta vsega, ker so 20+ let stare plastike in obrobe veselo pokale...

Image

Image

Vetrobran je dan samo provizorično, ker je itak počen. Je pa zato, da se avto ne praši znotraj :D Malo me je črvičilo, ko sem prvič priklopil akumulator in dal kontakt :) sem rabil za stestirati centralno in el. pomik. Lučke so se prižgale, celo benz pumpa se je oglasila s svojim značilnim zvokom :D Centralno delalo tip top, probam voznikovo šajbo... Dela! Okno se lepo pomakne na svoje mesto :D Probam desno... Ne dela :evil: Še vedno se nisem lotil tega problema, ker sumim motorček in mi gre kar na bruhanje, če se spomnim kaj vse moram razdreti, da ga zamenjam... Ampak bo to tudi... Nekoč... :D
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Alfa Romeo 33

Post by croma_man » 02 Apr 2014, 22:48

odlična izbira platišč, speedline pašejo super !
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 03 Apr 2014, 19:43

croma_man wrote:odlična izbira platišč, speedline pašejo super !
Hvala :) tudi jaz sem mnenja, da so tole najbolj sexy felne za 33ko. Pa tudi originalne od Permanent 4 niso slabe.

Ko so bila stekla enkrat zmontirana, sem se odločil sestaviti notranjost. In ni druge, kot da greš od odzgoraj navzdol, zato sem prvo zmontiral strop, ki sem ga dal pretapicirati v črni skaj, ker je bil originalen že zbledel in pri dihtungah so se poznali madeži (vlaga verjetno)

Image

Image
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 07 Apr 2014, 18:58

Po montaži stropa sem spravil na mesto vso staro izolacijo, ker sem prišparal nekaj denarja in tudi potrebe ni bilo, saj ni razpadla :D pa tudi pod tepihom je noben ne bo videl. Tepih sem dal nazaj originalen, ker je bil lepo ohranjen, edino s tekočim arielom sem ga drgnil celo popoldne in sušil 2 dni ;)

Tudi z armaturko je bilo nekaj dela, predvsem spraviti vso inštalacijo in ventilacijo na svoje mesto

Image

Image

Vmes se je še garaža obnavljala in celotna streha nekdanjega gospodarskega poslopja, zato je morala 33 prenočiti zunaj in glej ga zlomka - točno takrat je prišla nevihta in pošteno usrala avto, čeprav je bil pokrit :(

Čist nepričakovano pa sem naletel na tale cukrček - original Nardijev usnjen volan za 33/75 :D Seveda nisem vprašal za ceno ampak takoj šel v Trzin po njega

Image

Zadevo je bilo potrebno nemudoma zmontirati... In ker mi bela ploščica števcev ni več odgovarjala, sem jo menjal za original črno

Image

Image
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 09 Apr 2014, 19:44

Ko sem se že spravil na notranjost, sem hotel notranjost tudi dokončati. Moja želja je bila original Recaro notranjost, ampak po dveh letih iskanja sem že skoraj obupal in se odločil zmontirati nazaj originalno notranjost, ko bi jo malo osvežil.

Image

Potem pa sem kar na lepem dobil glas od svojega alfističnega znanca, da je pravkar kupil 33ko s čudovito Recaro notranjostjo :D Seveda sem takoj ugriznil v vabo in kupčija je bila sklenjena.

Za nekaj dni se je pri meni znašlo tole :D

Image

Komaj sem čakal kako prosto popoldne, da začnem zadevo sestavljati

Image

Image

Image

Image

Sedeži so fantastični, skoraj bi si upal trditi da so bolj školjkasti kot v moji GT :)
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Alfa Romeo 33

Post by L4UK0 » 09 Apr 2014, 20:12

Lepo! 8-)
Image
Post Reply