Pozdrav in vprašanje

User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 29 Oct 2013, 15:38

Pozdravljeni,

da se najprej predstavim... Sem Jernej in prihajam iz Begunj na Gorenjskem. Oldiji me že kar nekaj časa zanimajo, pred parimi leti sem si omislil Vespo letnik 1961.

Že nekaj časa pa me mika tudi kak 4-kolesni oldi; nekako se nagibam na kadett-a B coupe, kakršnega je pred mnogimi leti imel moj dedek (vozil je kiemancoupe-ja). Nekaj časa že spremljam oglase, pred dnevi pa sem opazil tegale:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=7717961
Ni sicer tak kot dedkov, vendar kiemanov praktično ni za dobit, če pa že, so cene ohoho :?

Malo sem že pregledal tale forum in vidim, da vas je tukaj kar nekaj opelašev. Zaradi tega se tudi obračam na vas: a kdo pozna tale avto? Preden ga grem gledat bi vas vprašal, na kaj je potrebno biti pozoren pri ogledu (nisem mehani, ličar ali kaj podobnega). Cena se mi zdi glede na redkost avta ugodna, po slikah sodeč pa tudi zgleda v redu.

Vsakršno mnenje, komentar, nasvet bi bil dobrodošel!

hvala
jernej
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by L4UK0 » 30 Oct 2013, 00:20

Dobrodosel! :D
Skoda da ga je tvoj dedek prodal...no ja, tale zgleda po slikah precej lep, kaj vec ti pa bolj tezko pomagam ker niti ne poznam doticnega avta, niti nisem kaj prevec poznavalec B-jev... Morda bo pa kdo kaj vec znal napisat ;)
Srecno!
Image
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by JureK » 30 Oct 2013, 08:26

Preden sem kupil svojega T3 sem jih šel gledat 7. Po slikah so bili vsi lepši od mojega, v živo pa vsi slabši! ... na sliko se ne zanašat, pojdi ga gledat v živo!
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 04 Nov 2013, 19:51

No, tale kadett mi je žal pobegnil, preden sem ga uspel it gledat :( Več sreče prihodnji, al kako bi se temu reklo...
Če ima kdo kak namig za kaj podobnega, se seveda priporočam :)
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 06 Nov 2013, 10:16

Bom še nekaj vprašal... Poleg kadetta b kiemancoupe, ki so itak mokre sanje, mi je v oči padel tale c coupe (tudi takega je imel dedek :) ):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=7693944

Predvidevam, da je zadeva precej bolj prijazna do denarnice kar se tiče rezervnih delov. Cena se mi zdi solidna. Po pregledu foruma sem videl, da je tukaj kar nekaj poznavalcev kadettov c, tako da bi vas malo povprašal za kak nasvet.
Pri tem me malo bega par stvari:
- črni odbijači (kar sem pregledal slik so vsi imeli kromirane oz. kromirane s črno črto po sredini)
- šibedah: nisem prepričan, da so bili stekleni (po slikah so bili v barvah karoserije in so se odpirali navznoter)
- 5 prestav (verjetno gre za napako pri vnosu)
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by Anzee » 06 Nov 2013, 16:31

Crni odbijaci so pac po vsej verjetnosti navadni krom odbijaci pobarvani na crno :) Bi pa glede na letnik oz. model moral imeti odbijace s crno crto, oz. ce smo natancni je ta crna crta dejansko guma.

Sibedah je verjetno naknadno vgrajen. To je bil kar popularen dodatek v poznih 70tih in 80tih. Sicer Kadetta C se nisem videl z originalnim sibedahom, Ascone so pa imele kovinskega ki se je odprl v "notranjost". Srackali so ga tudi z anteno ki se nahaja pred sibedahom. Originalno so bile ali zadaj levo (bok ob prtljazniku) ali spredaj desno (blatnik pred sprednjo sipo).

Pet prestav res verjetno nima :)

Plus pri temu avtu je gotovo SR volan in krom obrobe okoli stranskih sip.
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 06 Nov 2013, 19:09

Volan in krom okoli oken je tudi meni padel v oči :)
Odbijače bi se verjetno dalo spravit v prvotno stanje; se pravi kromirat, pri šibedahu in anteni pa je kar je (verjetno je pri anteni luknja v strehi...)
Po moje ga bom šel mal pogledat, da vidim, kako zgleda v živo.

Kako pa je kaj z zanesljivostjo teh avtov? Kaj rado crkava, na kaj bit pozoren pri ogledu, kje radi gnijejo?
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by strider87 » 06 Nov 2013, 23:19

Tega rdečega coupeja je šel gledat uporabnik BTTX pa sosed od punce in oba sta rekla, da je kar neke na hitro skup naret- bitumen namazan prek rje, mašina masna, zakitan vsepoprek itd itd. V glavnem, da ni vreden tega denarja... No saj mogoče se bo kateri javo pa kaj napiso iz prve roke. :roll:

Glede zanesljivosti se nimaš pri kadettih kaj bat, prej bo celi zrjavel ko crkno.. Jaz sem naredo od lani 20k km pa dobene težave ;)
c-qp
Posts: 3
Joined: 07 Nov 2013, 08:30
Avtomobil: c-qp

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by c-qp » 07 Nov 2013, 09:06

Ker sem se resno zanimal za ta model avta sem ga tudi sam ogledal in šel na testno vožnjo.
Izjave Striderja87 na žalost držijo. Avto ni vreden tega denarja in bi ga bilo potrebno obnoviti na pravi način. :? Mene osebno je odvrnilo kup malenkosti, ki kažejo na hitro krpanje pomankljivosti. Opel znak privijačen s samovreznim vijakom skozi center znaka direktno v pleh, ne dela ventilacija, ne delajo luči za vzvratno vožnjo,počena armaturka,fiksni sedeži improvizirano fiksiranje izpuha s plastičnimi vezicami..itd.

Vse je odvisno od želje in debeline denarnice. ;)

lp
User avatar
JBezek
Posts: 230
Joined: 22 Jan 2011, 00:29
Avtomobil: Kadett C Coupe
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by JBezek » 07 Nov 2013, 22:24

No ja, nikoli ne veš kaj dobiš...
Sicer pa pomoje kadett c coupe pri nas nikoli ne bo cenejši kot "jurja pa pol".

lp
Image
Post Reply