Starost vozila za Oldschool-Slo

User avatar
cobra13
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2011, 19:50
Avtomobil: Opel Calibra 2.0i
Location: Maribor

Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by cobra13 » 03 Feb 2013, 20:23

Kot je že omenil $küll dajmo določiti starost vozila za na forum. Pa določimo tudi izjeme, ki so mlajše ampak zaradi redkosti zanimivi in si zaslužijo mesto na našem forumu. Imam tudi sam avto l.94, ki pa je v Slo tudi že redek. Torej v tej temi vprašamo (seveda za mlajša vozila) in določimo ali je vozilo primerno za objavo ali ne.
Lep Pozdrav
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by croma_man » 03 Feb 2013, 21:27

jst bi reku da je oldschool avto tist ki lahko dobi certifikat starodobnika :lol:
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by L4UK0 » 03 Feb 2013, 21:36

Hja nekje smo enkrat že pisalo na to temo...pa nismo hotli komplicirat pa bit zateženi z raznimi omejitvami, v smislu "kdo bo pa hotu nova jajca tle objavlat"...takrat sva z Anzee-tom prišla tudi do ideje, da bi avte/projekte do cca 1985 objavljali pod Avtomobili uporabnikov, razne novejše zadeve ali daily driverje pa po želji še vedno lahko vsak objavi v Predstavitev članov ;)
Lovit se okoli te letnice (+ kreganje ali gre za letnik vozila ali modelno leto, pa spotikanje na število izdelanih vozil) se meni zdi brezvezno, bomo pač razne Golfe 3+, Cliote, Puntote, itd (brez zamer, naštevam samo najbolj "mainstream" avte :) ) že pometali v primernejšo temo ;)
Lp
Image
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by ZiZa » 03 Feb 2013, 21:50

super da se je odprl temo, da definiramo ta oldschool rang :) Enga klinčka letnik 94 se je že vn vrgl, češ da ni oldschool, temeljev kva je OS pa nimamo še. Nek se je omenjal, da je avto OS, če je oldtimer...
ala, če žegnamo, da je oldskul avto tisti, ki ima tudi certifikat - ga žegna tud zveza za starodobnike... smo na letniku 1983 (min 30 let staro) lani je bilo sicer prestopno leto, tko da so tud kante stare 25 let doble certifikat... se pravi se postavi minimalno starost 25 let?
Glede izjem bo treba pa kaj potuhtat. Pri zvezi dobijo certifikat avtomobili, ki so redki... kar pa recimo golf 2 GTI glih ne more bit v tem žaklju, niti ne clio ventilar,... pa čeprav sta za moje pojme oldschool (tekmovanja v rally-jih, krožnih dirkah,...). Je pa res, da če bo letnik 94 meja, bomo dobil notr hyundai pony-je (no offense to pony owners :lol:)...
Sicer pa je forum zastavljen kot sproščena skupnost, ki uživa v druženju in starih plehih, kolko stara so je pa po en strani vseeno, ampak postavmo pa vseen to mejo :D

edit: me je lauko prehitu :D ja to da se popredaljčka je kr kul, sam pomoje bi mogl to napisat še kje v podtemi, da vemo kako pa kaj za prihodnje rodove :)
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by JureK » 03 Feb 2013, 22:20

Nisem prav cajt vido, da je tema za tole odprta pa sem pisal tam kot skul...
Po moje je važno modelsko leto bolj kot letnik! Npr. moj t3 so delal od 79 do 91, torej eni so že oldiji eni še pa en čas ne bojo, avto je pa isti!
Kot sem že v drugi temi povedal... Važno je da zgleda oldschool :D
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by DS71 » 03 Feb 2013, 22:23

jaz sem za 30 let pa še ena podtema ali nekaj tacga z mejo 20 let? ..

Pa 30 je izhodišče al letnik avta po prometni? :lol:

Meni ni lih do tega da bi se neki kompliciralo ker pač podpiram vse sorte projektov ..še posebej če je to v nekem ol'skul štihu .. mora pa bit nek red pa tudi če je slab :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by Opelpower » 04 Feb 2013, 11:16

croma_man wrote:jst bi reku da je oldschool avto tist ki lahko dobi certifikat starodobnika :lol:
l.89 190D od kolega ga že ima.... :lol:
Image
pero
Posts: 429
Joined: 17 Oct 2012, 08:07
Avtomobil: Celica T16 Coupe

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by pero » 04 Feb 2013, 15:33

Men je ta forum/skupnost lih zato tok fajn, ker ni drkarije čigav gre not, čigav more pa še mal zrast...

OldSchool si vsak drugače predstavlja. Še največje razlike so v vsakdanjih avtih. Golf 2 dizel k se še komi skup drži... kaj pa vem... je sam old. Medtem ko nek napedenan GT, GTI, ipd. pa zagotovo paše na ta forum, tud če so ga iz tovarne izplunl 1989...? Al se motim.

OldSchool je kombinacija nekega stila in avtomobila, ne?
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by DS71 » 04 Feb 2013, 17:10

tako je to .. za ene ki smo rasli gor z nekimi avti iz 80 ali 90 čist drgač gledamo na te avte kakor pa nekdo ki se je v devedesetih šele rodil ..

Se pa strinjam z tistim o avtomobilu in stilu ..
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: Starost vozila za Oldschool-Slo

Post by FR Wolf » 04 Feb 2013, 19:36

Oldschool je nekak avto brez elektronike, oz. z zelo bogo.
Kar se mene tiče so avti oldschool tisti, ki so bili v proizvodnjo dani pred letom 88, torej čeprav je avto letnik 94 in je bil prvi veliko serijski avto na cesti že leta 87 je za mene oldschool. Seveda pa se variera recimo porsche carerra letnik 92 je še veno zame oldschool.
Stvar kaj je oldschool je mnenje vsakega posameznika.
Alpinas were always posh hot rods!
Post Reply