Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 18 May 2023, 20:26

eugene wrote: 18 May 2023, 08:01 Če hočeš imet res tih avto samo te plošče niso dovolj.
Do tell more :geek:
User avatar
The Boris
Posts: 491
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by The Boris » 19 May 2023, 09:13

Mi smo dali pri zadnjem projektu še tole po vrhu Izolacija CTK Silence.
https://www.supersound.si/izdelek/ctk-silencemat/
Maš različne debeline, ne vpija vlage.
May the Force be with you.
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by Peeping_Tom » 30 May 2023, 10:07

mah, js sem dal navadni črn bitumen za strehe, ki je še najbolj podoben original zadevi, pa še obrezuje in oblikuje se ga enostavno :P

Drži lepo, vlaga še ni prišla vmes... dobro, neki ful tih avto glih ni :P ampak mislim da tud z ono spaceage tech ne bi bil, pa to je itak besides the point, ko mašina pa veter vse preglasi :P
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by eugene » 30 May 2023, 10:50

Najdi na youtubu od uporabnija home build by Jeff allfarrari ima eno epizodo, kjer ful dobro razloži koncept zvočne izolacije v avtu. Gre pa butyl samolepilna za preprečit vibriranje pleha, zaprtocelična spožva z mass loaded vinilom in tepih čez.
Let's go Brandon!
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 21 Jul 2023, 21:11

Začela se je sestava in danes sem naletel na prvo večjo oviro za nadaljevanje. Nekdo pred menoj je nekega frankensteina od sklopke nardil in iščem dele ali celotni sestav sklopke za 4 gang CIH menjalnik. Vztrajnik imam drug in mislim da je pravi, ostale elemente pa ne. Če se komu valja kakšna košara doma itd, bi lahko jutri že spili pivo ko pridem ponj. Eventuelno tudi iščem za Getrag 240 sestav sklopke.. Želja je da dam na avto na kolesa čimprej. Dodatna pobožna želja pa če ima kdo 10mm distančnik za 57.1mm sredinsko luknjo, pa je že kičasto. Hvala! Slikice sledijo ko bo kaj na avtu 8-)
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by Anzee » 21 Jul 2023, 23:24

Jaz sicer imam neke kosare pa lamele... sam me ni v slo do ned zvecer. Daj zmeri premer vztrajnika koliko imas, da vidimo kaj ti zares pase :) je pa tako da imam bolj od malih motorjev robo..
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by L4UK0 » 22 Jul 2023, 22:28

A lahko malo podnapisov - kako pa to, da se ti tako mudi? Imaš motor in menjalnik že vse ready za vgradnjo?
Nazadnje je izgledalo, da si še par korakov preden boš sklopko rabil... :)
Image
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 23 Jul 2023, 22:03

Zadeve so v gibanju Lauko :lol: Malo je zadeva stagnirala zdaj pa spet akcija, ker če ne narediš "rukerja" se ne naredi nič, rad bi pa zadevo spravil h koncu čimprej.

Neko košaro se je dalo naročit za ok denar, pri lokalni trgovini z deli, tako da počakam par dni da vidim kaj pride, drugače pa te zagnjavim Anže. :thumbup:

Lauko, verjamem pa da bo točno tebi en detajl tekom sestave malo narisal nasmeh na obrazu ampak več pa kmalu, ko bomo tako daleč :D
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 01 Aug 2023, 16:15

Evo, končno prvi update za sestavo Mante! 8-)

Vsak del ki ga primem v roko je katastrofa, začeli smo s prenovo raznih ksosov kot so palice za strop, ventildekl (ki je bil katastrofa), predala, odbijači in pričel sem z zvočno izolacijo avta. Odločil sem se za butyl/alu opcijo za zmanjšanje vibracij, in peno STP-ja ki bo prišla kjer bo dovolj prostora. Za mass loaded vinyl ne bo prostora, niti ne delam iz tega luksuzno vozilo in že butyl ni ravno lahek ampak toliko, da vsaj glavnino pokrijemo in da nekaj naredimo - ne želim pa delat doktorske študije zraven in en mesec vložiti v to. Razlika ko potrkaš na streho ali boke je neverjetna, ostalo ni tako drastično.. :geek:

Nekaj slikic in video, sli kje malo manj tokrat ker sem večkrat pozabil slike delat med sestavo ker je mešanica frustracije in hype-a :lol:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Več pa v video vsebini kjer je malo več informacij kako se je kaj delalo in zakaj. :P

User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 05 Oct 2023, 19:11

Že nekaj časa je mirno v tej temi - pa da malo oživimo zadevo - predali se vsekakor nismo! :twisted:
Zdaj ko sem prehlajen imam vsaj čas malo skup potegnit slike :D

Pričelo se je pripravljati kose za vgradnjo, recimo zadnje luči. Teh sem imel kar nekaj vendar je imela čisto vsaka nek feler, tako da sem sestavil en set, ki sicer ni popoln ampak je po čiščenju in poliranju izpadel dokaj okej.
Image

Obnova tudi ohišij sprednjih žarometov:
Image

Sledilo je barvanje prostora za masko, da ne bo rdeča sekala izza maske.

Image
Image

Potem je sledila vgradnja osi, najprej se je poskusno zmontirala sprednja os, da se preveri če vse paše - lažje je brez motorja najprej, da ni potem kakih presenečenj... Nato pa motor na os, menjalnik gor in akcija. Ni ravno lahko za premikat in čeprav imam videz mladega moškega, križa vsekakor nimam :lol:

Image
Image
Image
Image

Seveda tudi zadnja os in tank, kardan itd:

Image


Potem je sledila osvežitev sedežev.
Image

Neke plastike kot so recimo rozete na C stebričku:
Image

Na koncu pa sem se še malo mučil z odbijači, ki sem jih kasneje nabavil saj je originalna ideja bila, da bi bila brez kroma zaradi slabega stanja in sem moje odbijače popravljal ampak so bili res v katastrofalnem stanju. Na koncu so kromirani izpadli zadostno, treba se je bilo repiti rje z notranje strani in jih pobarvat v srebrno, zunanjost pa temeljito očistiti in polirati, pri čemer se je pokazalo da je krom res slab sploh na prednjem odbijaču, tako da sem naredil kar sem lahko glede na dano stanje,

Image

Načeloma se pri vsaki stvari naleti na oviro in deli so res beda, ampak počasi se sestavlja neka podoba in vsaka stvar, ki je sedaj na avtu je en korak bližje cilju. Hype pa seveda večji vsak dan :D To je to, več info pa v videu:

Post Reply