BMW e21 316 - Alpinweiss

User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 25 Aug 2016, 11:49

Update: Oba sprednja blatnika sta bila zvita in sem jih pobrusil, poravnal in gre tokrat lahko 2x manj kita gor kot ga je dal pocar pred mano. :roll:
Avto je bil kitan v dveh rundah, prvič spodnji del (delal se je na dvigalu) in nekaj zgornjih neravnin. Vglavnem avto je bil rukjen v ena vrata že prej in za silo popravljen, tokrat bo vredu. Pokitala se je spredaj hauba kjer je bila poravnana in par vdolbin (predvidevam da kaj odloženega na haubo), boki pokitani in zadnji del ter okoli oken, kjer se je nadomestila pločevina. :D Druga runda kita je bila še tisto kaj smo prejšnič spregledali ali premalo potegnili. Gledam, da se kit vleže in vredu posuši, da se ne bo kasneje posedal ali pokal. Vbistvu je bil 1 kit nekje dovolj, tako da kar dobro.

Danes in jutri se še na fino prebrusi, se ''štoki'' špricnejo, spodnji del haube, motorni prostor se osveži ipd. in se avto zmatira ter da v šprickit. Potem pa nadaljevanje v respray. 8-)
pokitan spredaj.jpg
Nanesen kit na udarjena vrata, potem pa bloki in brušenje
Nanesen kit na udarjena vrata, potem pa bloki in brušenje
Pokitan in grobo zbrušen blatnik; homemade wheelcaps
Pokitan in grobo zbrušen blatnik; homemade wheelcaps
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by nicjasno » 25 Aug 2016, 16:31

Epic bo tole. :)

Kdaj racunas da bos fertik? (kompakt je v nizkem startu :) )
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 25 Aug 2016, 21:24

Če bo šlo po sreči bi moral biti drugi teden pobarvan in assembly na vrsti. :D Kompakt bo še pred zimo na vrsti, brez skrbi ;)
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 28 Aug 2016, 22:44

Da ne bomo imeli čistih rok je treba nadaljevati z delom :D Zbrusil se je še odvečni kit na fino in se avto zmatiral (na fino obrusil). Kasneje sem abdekal vse odprtine (prtljažni prostor, zadnje šipa, vse stranske šipe, sprednja šipa, motorni prostor, maska,..).
Avto se je popršil s temeljno barvo kjer je bil kitan, zbrušen do kovine ali karkoli podobnega. Kasneje se je nanesel šprickit - dve vrsti ena na drugo, tako da se vidi ko brusiš kdaj prideš skozi. Potem pa še ''star ličarski trik'' - temno zeleno barvo (tudi črna ali kaj podobnega velja) se od daleč poprši po šprickitu še ko šprickit ''pika'' od daleč in glede na to kako se barva prime vidiš kje so neravnine, da imaš lažje delo pri brušenju in lažje poravnaš površine. :)
Po šprickitu in "markirni" barvi
Po šprickitu in "markirni" barvi
sprickit2.jpg
Potem se je šprickit pustil sušiti, med tem pa sem snel vrata in luknjo na avtu spet prekril in zmatiral okvirje na avtu za vrata, popravil kaj še je bilo potrebno s temeljno barvo in očistil z antisilikonskim čistilom. Nato sem še isto storil na spodnji strani haube in nad vezno (na sliki se bo videl del ki ga misilim) in okvirje vrat .. na vratih :D
Pripravljeni okvirji in ostalo za barvanje
Pripravljeni okvirji in ostalo za barvanje
Ko sem to opravil sem doživel manjši incident razlitja barve :lol: Kljub temu je ostalo dovolj barve da sem pobarval vse prej omenjeno ki je bilo pripravljeno. :D Rezultat je dober, sem zadovoljen saj je prišlo nad pričakovanji dobro in zgleda vredu osveženo. 8-)
Osveženi okvirji vrat
Osveženi okvirji vrat
Osvežen nad vezno
Osvežen nad vezno
Takšni so nekako moji vmesni koraki, dosti se sproti naučim, predvidevam da ličarjem in tem mojstrom gre dosti hitreje vse to ampak rad delam na svojem avtu in da vem, kako je kaj narejeno ter se tudi malo v detajle spustim in kaj zakompliciram, več časa vzame ampak se naučim sproti dosti in ceneje me pride, da se lotim česa sam in naredim, potem je še tu osebno zadovoljstvo ampak to je na čase pomoje štokholmov sindrom pri teh avtih in obnovah tako da ne bi preveč hvalil tega :lol:
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by nicjasno » 29 Aug 2016, 10:00

Zelo lepo delas to!
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by pero27 » 29 Aug 2016, 11:39

Ličarja ponavad čakaš pol leta, tole je ekspresno! :D
Ti boš mel zgleda še pred kostanjevim piknikom avto komplet! :)
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by FR Wolf » 29 Aug 2016, 19:57

Kdor zna, zna! Super tole pada skupi. Komi čakam da vidm končan projekt :)
Alpinas were always posh hot rods!
User avatar
l3v4rt
Posts: 368
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 02 Sep 2016, 18:19

Nadaljevanje bavarca je zadnje dni potekalo na varianto blitzkrieg, tako da bo malo daljši update kaj se je vse delalo. :D

Najprej se je avto ''sestavil'' za zasilno vožnjo do kolega (luči in table gor) in naj povem da če hipotetično avto nima šip je med vožnjo zelo vetrovno :lol: . Torej avto se je postavil tja, nabavil se je material za naslednje korake in se je začelo brušenje šprickita. Površina je s časom brušenja prešla iz pobarvane z modro do modrega celulita do gladkega šprickita. :)
Pripravljen na transport - moder
Pripravljen na transport - moder
Mogoče moder sploh ne bi bil slab...
Mogoče moder sploh ne bi bil slab...
"celulit" stare barve in šprickita- marker za gladkost
"celulit" stare barve in šprickita- marker za gladkost
Ravne površine s polirko, vogale na roke
Ravne površine s polirko, vogale na roke
Na suho prebrušen - mokro je sledilo kasneje (skoraj tema - ni slike)
Na suho prebrušen - mokro je sledilo kasneje (skoraj tema - ni slike)
Kasneje sem po suhem in mokrem brušenju še opral površine in tako je bil avto pripravljen za lakiranje, avto sem dal prenočiti, abdekal se je pa preden je šel v komoro.
Pravi ded, raje spodaj ..
Pravi ded, raje spodaj ..
Kolega je poklical da je avto prešprican in včeraj sem šel v garažo ter očistil kedre okoli šip in šipe ter ostale malenkosti. Kolega se s prikolico in moji avtom zapelje mimo delavnice lepo dalje (toying with my emotions ) :lol: Ko je mož obrnil in pripeljal avto nazaj smo ga pregledali in šli na pivo, dve, .. (kaj pa bi naj druga) . :D
Končno dostavljen!
Končno dostavljen!
Pospravljen v garažo do naslednjega dne, beli ko alpsko mleko
Pospravljen v garažo do naslednjega dne, beli ko alpsko mleko
Naslednji dan (danes) sem šel nabavit še nekaj novih vijakov, črn body za prage in lip (prebarvljiv, tisti bitumenski obarva poleti noge če se nasloniš) in naročil par delov. Prebarval sem vse robove ob šipah, kjer je abdek trak bil v napoto med barvanjem, zaščitil neke stvari, pobarval notranje robe, pobrusil elemente za zapiranje haube in notranje pokrove zadnjih luči (tista blenda ki gleda v prtljažnik), saj bom malo osvežil. Nameraval sem po hitrem postopku zmetati avto skupaj ampak ker je že vse narazen bom malo še časa posvetil detajlom in sproti rihtal, zdaj ko je vse narazen.
Tako pa v naslednjih dneh je na vrsti osvežitev delov in sestavljanje. 8-)
In sledilo je sestavljanje in rihtanje malenkosti
In sledilo je sestavljanje in rihtanje malenkosti
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by nicjasno » 02 Sep 2016, 20:15

Cudovit! 8-)
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by DS71 » 02 Sep 2016, 20:26

Bravo! :)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Post Reply