Napovednik srečanj

User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Napovednik srečanj

Post by Fleko » 25 Oct 2023, 18:16

Ja, 70€ je bilo.
Bilo je kr ok - malo kmeckega upora smo imeli :D
Vreme se je stalno menjalo suho-mokro-suho-mokro.
Pokurjena dva kompleta starih gum in diff je utrpel stalne poskodbe :) Poleg diffa je zdrobilo na enem Cliotu se menjalnik.
Luknja na startu je vsakic vecja, se malo pa se bo s pragom ribalo po asfaltu.
Ce gre kdo na Grobnik 8.11. se vidimo tam :wave:
Get low, no matter how
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Napovednik srečanj

Post by L4UK0 » 25 Oct 2023, 23:12

Fleko wrote: 25 Oct 2023, 18:16 Bilo je kr ok - malo kmeckega upora smo imeli :D
A ste prevec orali, se niste umaknili gokartom, kaj tretjega...? :lol:
Image
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Napovednik srečanj

Post by Fleko » 26 Oct 2023, 09:29

Organizacija je bila bolj na psu, recimo uro in pol smo čakali, da smo šli na progo, kljub temu, da je med eno in drugo rundo gokart-ov proga samevala 10-15 minut in se mu ni dalo dopovedati, vmes ko je proga prosta se lahko brez njegove aktivnosti mi vozimo in med tem, ko se vozimo lahko sam opravi briefing.
Julija ko sem bil na RL-ju je bilo bistveno bolj organizirano kot je bilo to nedeljo, smo se pa vseeno navozili.

Bi pa proga potrebovala nekaj vložka - kot sem rekel na ciljno-štartni ravnini je res ogromna višinska razlika, na segretih semislick gumah zlomiš diff/menjalnik takoj (če odpelješ s polnim gasom), ker odskočiš. Na prvem ovinku je bankina zelo zorana, na hitro so nekaj dodatno betonirali in se lahko zelo grdo konča, če te ven odnese na temu ovinku - Cliotu je menjalnik oz. differencial in platišče ravno zaradi tega zdrobilo, ker je s pnevmatiko nabil direktno v rob betonirane bankine - pred to bankino je ogromna luknja približno
15-20cm v globino in lahko res dobro zapneš vanjo.
Meni je senzor za hitrost crknil na diffu, ko sem z zadnjo pnevmatiko zapel v bankino, dobro da sem imel balone zadaj, drugače bi zlomil feltno ali še kaj drugega.
Get low, no matter how
Post Reply