Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post Reply
Vlado
Posts: 102
Joined: 10 Mar 2012, 23:45

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Vlado » 27 Oct 2015, 00:48

In si uspel držat tempo? :D
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 29 Oct 2015, 17:13

Tako ... EnDvaTri je back in business, menjan komplet izpuh, demontiran nivomat komplet z inštalacijo in predelava na limo vzmeti in amortizerje, olje filtri itd.. po dveh letih pa ima spet delujoč števevc ( je šla zajla pa .. sama se ne menja :D ), aja pa zavore, zavore sma tud popravla(novi bati in tesnila v zadnjih čeljustih) 8-)

Avto je prej zaradi pokvarjenega nivomata in utrujenih vzmeti visel precej nazaj ... zdaj pa stoji takole ..
Image

No ... zdaj pa back to reality ... da bodo na avtoobnovi imeli kaj za brusit :lol:
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 09 Nov 2015, 16:34

Dosti nenavadna situacija ... kot prvo nismo niti kupli, kot drugo bo treba nardit visoko namesto nizko .. cist narobe svet :D
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
eugene
Posts: 1284
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by eugene » 09 Nov 2015, 22:25

Kaj ste kupli tudi dellortote od sebe? :)
Let's go Brandon!
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 10 Nov 2015, 17:26

Nismo, sva se sicer dogovarjala .. ampak ker trenuto ni primernega projekta za montažo se potem nismo nič dogovorili, vseeno je težko jemat take stvari na zalogo.

Imama pa trenutno v delu tip4 od porscheja 914 (1.7). Iz tovarne je prišel z vbrizgom ampak je zadnja leta delal težave(izguba moči, pregrevanje i.p.d). Po tem ko sma odprla motor se je jasno vidlo da je bilo izgorevanje v cilindrih zelo neenakomerno.

Sledila je odstranitev vbrizga in predelava na 2 dvojna uplinjača. Prvič delama z kitajskimi uplinjači (Empi hpmx), ki so pa kopija weber idf.
Glede na to, da je situacija rabljenih uplinjačev vedno bolj klavrna in bo vrjetno v prihodnosti treba posegat po takih alternativah me močno zanima kako se bodo obesli.
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by zegler » 11 Nov 2015, 07:56

lepo lepo :) prava masina...

AMPAK ... se hecas ? testiras kitajsko robo na TAKI masini ? poskusita kaj porihtat obovit kaksne stare saj znanje in izkusenj ocitno imata, sam ne se hecat da v 'RES' se evropske izdelke dajes noter kitajske zadeve ? :cry:

kitajci znajo skopirat, saj zna vsak.. ampak sparajo na materialih, turbine dobis tud od 250 pa do 1200 eur za isto aplikacijo (zakaj ? zaradi marze ? ) i dont think so ... jaz se zmeraj zagovarjam, ce so vsi dejavniki realni .... brez nic, NI nic ...

ne jemat tega posta kot grajo, ampak roko na srce, zakaj lahko vsi se danes sraufamo take stare masinerije....
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 11 Nov 2015, 19:03

Naročnik tega motorja, je stranka iz tujine ki tudi sam prodaja robo in sestavlja motorje z kakimi 20-30 let izkušenj iz tega posla in se v bistvu sam odloča o tem kakšen material se montira na njegove motorje in nama ga tudi dobavi. Tako da pri tem niti nimama neke besede kaj se bo uporabljalo.

Sicer daleč od tega da bi bil jaz zagovornik take robe, ampak včasih se pač ne da okol tega da se koristi brazilska ali kitajska roba. Ogromno kitajskega materiala je sicer sranje ampak ne pa vse! Empi prodaja robo za zračnohlajena vozila že iz poznih 60-tih in zdaj je pač ceneje dat naredit fergazer po naročilu na kitajsko.Itak pa je žal tako da je dan danes itak vse made in China :D

Koliko berem po forumih je tudi kvaliteta teh fergazerjev narastla od kar so prilšli na tržišče (kar nekaj let nazaj), polek tega so kompatibilni z vsemi originalnimi kosi od webra, tako da ti v najslabšem primeru od njih ostane samo ohišje, ki pa v veliko primerih pri starih originalnih fergazerjih ni več rešljivo (za razumn denar seveda).

Kitajski fergazer za original motor dela super, kaj bodo rekli pa tile pa se bo v kratkem pokazalo. Žal je pač tako da smo prisiljeni iskati take alternative, ker je vsa stara roba pač iztrošena ...
O Anja .. o tebi se mi sanja.
super98
Posts: 60
Joined: 08 Mar 2014, 18:54
Avtomobil: MB W123 280CE, VW golf G60

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by super98 » 11 Nov 2015, 21:56

Kakšna je zgodba t2-ke? Ime že ima ona?
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 12 Nov 2015, 00:42

Katere?Rumena ni nasa .. in ne dobi imena kot taka :D
O Anja .. o tebi se mi sanja.
super98
Posts: 60
Joined: 08 Mar 2014, 18:54
Avtomobil: MB W123 280CE, VW golf G60

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by super98 » 12 Nov 2015, 13:02

Cox prav predstavljam si te v njej :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply