Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by croma_man » 08 Aug 2016, 15:16

cje sfuku si avto...cjeeeee
Eddy
Posts: 48
Joined: 17 May 2016, 15:42
Avtomobil: E30

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Eddy » 08 Aug 2016, 19:19

Tale škodička je ratala prav privlačna skozi celoten proces kastomizacije 8-) 8-) Svaka čast za trud, se veselim nadaljnih apdejtov :)
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Fleko » 10 Aug 2016, 08:44

croma_man wrote:cje sfuku si avto...cjeeeee
g. ljubitelj zaseke in žganih pijač na srečanjih starodobnikov, res je, avto je uničen. :lol:
grega983 wrote: Za druge ne vem ampak vem da pri meni se skozi nekaj dogaja v garaži. Samo poslika se bolj malo :D
Letos se pri meni bolj malo dogaja v garaži, na žalost ne uspem iz časom. Če bi dan imel 48 ur bi pa mogoče šlo :lol:
Eddy wrote:Tale škodička je ratala prav privlačna skozi celoten proces kastomizacije 8-) 8-) Svaka čast za trud, se veselim nadaljnih apdejtov :)
Hvala, tudi sam se veselim nadaljnih updejtov samo, kaj ko časa primankuje. Ta mesec potem, da upam, da bom imel malo več časa.
Get low, no matter how
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Nejc » 10 Aug 2016, 20:31

A ste mel meet? :)


Image
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Fleko » 17 Dec 2016, 20:32

Da nebom samo nakladal po drugih temah se bom še tukaj malo oglasil.
Danes sem končno spet nekaj skakal okoli Škodilaka.
Trenutno se pripravlja spet podvozje na update, cel dan malo gruntal kaj in kako. Tako, da grem naslednji teden v nabavo 8-) Odpravil se bo bumbsteer + dodatne nastavitve na podvozju :twisted: posledično malo trše vse skupaj.
Trenutna višina
Image
Ciljna višina cca. -30mm
Image
Poškodbe od trenutne višine
Image
In še en updejt oz. na sliki so vidne tri stvari, katere niso v tej temi objavljene, stol je 17cm nižji od original sedeža, v škodilaku se počutim majhnega :lol:
Image
Več po oglasih...
Get low, no matter how
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Opelpower » 18 Dec 2016, 09:53

Kaj pa če bi pustil višino in posledično malo dobil na hodu podvozja, pa gor nataknil manjša kolesa?

175 50 13? ...
Image
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Fleko » 18 Dec 2016, 13:11

Ne manjsih koles. Za moje pojme, ce je avto znizan mora imet nekaj gume pod blatnikom. Ce se manjsa presek gume, mi ni vsec, ker se razdalja med robom blatnika in gumo povecuje, kar ni moj namen. Tako, da premer gume ostaja enak.
P.s. 13col ne morem nataknit gor, ker so celjusti prevelike.
Get low, no matter how
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Fleko » 20 May 2017, 14:55

Ajde se spet malo javljam ;)
Škodilak je preživel, dvodnevno preganjanje po ''Mobikrogu'', brez večjih posledic.
Ker najprej sploh nisem imel namen, oz. sem dokaj pozno zvedel, kdaj je Točnostna vožnja, sem po hitrem postopku spacal škodo, da je preživela izživljanje.
Menjal se je hladilnik (original dimenzija), na podvozju se je zamenjalo, kar je dobilo luft, vgradil sem gasilni aparat, predelal nosilce za sedež (zdaj lahko sedim cca. 15cm bolj nazaj), vgradil lok za 4 točkovni pas in 4 točkovni pas (to je bilo izredno hitro narejeno), in razne malenkosti.
Potrebno bo zamenjati hladilnik z večjim (nimam ideje, kaj bi dal notri, sem že nekaj po odpadih gledal, in nič zanimivega nisem našel), podvozje, se bo še dodelalo (zadaj potrebujem trše vzmeti, + čakam paket iz Czech republic 8-) ), zadaj bo potrebno malo povaljčat, da lahko spravim 15col 7J širine feltne, ker se zdaj vozim na 165 dimenziji in zgleda češko :lol:, potem potrebujem še en školjkast sedež za sovoznika (sem že dogovorjen, samo iskat ga moram), in 2'' širok 4 točkovni pas se prestavi na sovoznikovo mesto, sam pa zase čakam 6 točkovni pas (spet Czech republic ;) ). Nujno potrebno, kar še moram narediti je, da je potrebno nanovo zatesniti motor, ker plutovinasta tesnila ne zdržijo, temu ''masakru'' in curi z vse povsod, kjer je možno. Obnoviti moram zavorne čeljusti, čaka me Ate racing zavorno olje, zamenjat sklopko, @MAIK, se bova dogovorila, za en obisk pri tebi, da rata iz kroga 4 peresna deteljica :lol:
Danes sem testiral Semislick Nankang AR-1 letnik 2017 v dimenziji 195/50 15 in z treadwearom 80 8-) , in lahko rečem, da se drži avto noro ceste, ampak res noro, guma sploh ne spusti.

Še nekaj slik, toliko, da ne bom samo nakladal.
Image
Lahko bi se še manj nagnila ;)
Image
Gasilni aparat, sem kar pod nogam vgradil
Image
Tračnice 8-)
Image
In pa lok, je zelo hitro narejen, samo tok, da sem lahko fiksiral pas. Imam v mislih, da se bo uporabilo par m več cevi s tanjšo steno, vlečene ne varjene ;)
Image

To je to zaenkrat.

P.S. če kdo rabi gume v dimenziji 195/50 15, katere sem danes testiral, naj mi javi, bi se dalo še kaj zrihtat (letnik 17 in 16).
Get low, no matter how
User avatar
Tine
Posts: 943
Joined: 28 Feb 2012, 14:12

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by Tine » 21 May 2017, 00:45

Fleko wrote: Danes sem testiral Semislick Nankang AR-1 letnik 2017 v dimenziji 195/50 15 in z treadwearom 80 8-) , in lahko rečem, da se drži avto noro ceste, ampak res noro, guma sploh ne spusti.
Image

Po netu je brat mnogo odobravanj teh pnevmatik.. mi je všeč, da se da tud v slovenskem jeziku prebrat enako mnjenje o njih!
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Škoda Favorit 135ls Grdi raček skrajšanimi tacami

Post by zegler » 21 May 2017, 09:35

v gumah sem 0, tak da glede na to da moram zamenjat set na mojem oldiju, a so te ponujene ar - 1 195 50 15 legalne na tehnicnem ? pa kak je s ceno ?

drugace pa lepo ti to rihtas tega čeha, bo pocasi doteran kot njihova letala ;)
Post Reply