Opel Ascona B 2.0E

User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by DS71 » 16 Dec 2014, 00:05

ja ..samo če si na kakšnem telefonu ali kakšni instant liniji rabi kar en cajt da zlouda sliko ..šele potem jo skrči ..tega na hitrih povezavah ni zaznati :lol:
Sem pa v petek,ko sem pripravljal slika za na FB videl da vas ima cca 95% slike v fullsajzu tukaj gor :evil:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
samo p
Posts: 176
Joined: 21 Jan 2011, 20:42

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by samo p » 16 Dec 2014, 06:45

Lepo ti ga je zrihtal. To maš akril ali bazo+lak?
Kolko pa kej računa za tak podvig?

lp
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Peeping_Tom » 16 Dec 2014, 21:50

aha, o k, moj telefon je tumast in nima neta, tako da nimam problemov s tem :lol:

Barva je drugače akril - 2 komponentni sikkens, ta se mi je do sedaj super obnesel.

Vse skupaj z materialom vred je koštalo 800€ - se pravi, jaz sem ga celega pošvasal, počigumijal in izoliral odspodaj in pobarvaj obe aksi.

V ceno je pa zajeto komplet material, kitanje, šmirlanje, barvanje in prevoz, seveda. :) Imel sem več ponudb, tale se mi je zdela najboljše razmerje cena-kvaliteta.

Plusi pri tem projektu so, da ima človek dobro roko za kitanje in lakiranje - ni praktično nč pomarančast in nikjer ni stekla barva, malce slabše je pa glede prahu - sicer nič, kar se ne ne bi dalo spolirati, pa malce skoparjenja z materialom, kar se vidi kje v megli na kakšnem manj vidnem delu.... ampak ok. PA malce se mu je tud mudilo na konci, pa je zaradi tega kakšna nepotrebna poškodbica kje. :P

Jebi ga, za ta dnar mislim da sem dobil maksimum. SEm videl paint jobe za 2 jurja, pa muzejske primerke na razstavah, ki so zgledali slabše... Đe prej sem omejil buget na 800 in niti centa več, drugače se nikoli ne neha- lahk damo še 200€ za bazo + lak, če že to delamo, dejmo pa še 200€ za eno dobro komoro, pa če smo že tolk daleč. še pa 200 za metalik barvo... in se ne neha. Js sem zadovoljen, kdor bo imel pa pripombe čez pikice na zadnji haubi, si pa lahk svojo poštriha lepše :D
Bozidar
Posts: 24
Joined: 01 Dec 2014, 13:07
Avtomobil: opel ascona b ( 1981 )

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Bozidar » 16 Dec 2014, 22:39

Dobra Ascona , dobar projekt , dobra barva , felge ... a i lastnik je , vidim , OK !
Opel Ascona B 2.0 E , 4 vrata , moj tretji avto od 1993. - 1999. godine , 6 let ! :D

Pozdrav
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Opelpower » 17 Dec 2014, 10:33

Za ta denar svaka čast ... a se mu da še kak avto pobarvat? :D
Image
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Peeping_Tom » 17 Dec 2014, 16:17

po mojem da se mu da, glih dela hrošča cabrio skup :lol: PRvi primer v zgodovini, da mora stranka ličarja bremzat, da ne prehiteva postopkov :D Ponavadi traja mesec, da se zmeniš, pa par tednov da ga odpelje, pa par tednov potem zunaj stoji, preden se ga loti....
Tu sem pa mislil, kako bom imel fajn cajt pobarvat motor pa menjat semeringe in dihtnge medtem, ko je garaža fraj. Mi ga pa niti ven iz donatorja še ni uspelo vzeti, pa je že karoserija nazaj not... :P
Ante V8
Posts: 196
Joined: 04 Dec 2014, 21:29
Avtomobil: REKORD C SALON,REKORD C COUPE,ASCONA A,ASCONA B

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Ante V8 » 17 Dec 2014, 16:59

prekrasna je ascona i svaka čast na trudu.Sve se super.
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by ZiZa » 17 Dec 2014, 21:26

huhu cena je pa res dobra.. ponavad upalijo 1k da ga sam špricne... ne pa da ti kita pa brus pa prpele na dom vseskup... bo treba pogledat tole kako naredi, da vemo za naprej :)
User avatar
L4UK0
Posts: 3078
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by L4UK0 » 21 Dec 2014, 12:34

No tole je bilo pa res hitro in ugodno, pa tudi dobro zgleda! Bomo pa vseeno morali se v zivo videt... :)
Image
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Ascona B 2.0E

Post by Peeping_Tom » 03 Jan 2015, 00:08

Danes sem nardil velik podvig - vzel ven motor iz originala :P Nazadnje je laufal pred par meseci, potem je pa preperela bencin lajtnga in je nisem popravljal. Do takrat sem ga pa redno vžgal vsake toliko in olje je tud bilo menjano, preden sem ga 'konzerviral', tako da ne pričakujem težav...
Image
Image
Image

Drugače sem mislil samo odpret karter, spucat usedline pa tisto šipko za olje moram popravit, ko se zatika. In seveda novo dihtngo. Drugače pa samo od zunaj prebarvat in menjat potrošni material, saj OK laufa...
Image
getrag 265
Image :twisted:

drugače, prvo je prvo: :)
Image

Potem je bil porihtan strop, I did it my way in je zdaj črn, sem pozabil slikat, kako zgleda...
Image

mal je šel ven na sonce, da dobi mal b vitamina. Hauba je še kr lepo poštrihana vsaj... :oops: Takole na sonci je bolj realna slika barve.
Image

RAzen tega sem še poštrihal notranjost, radi zaščite in ne zarad lepote, kot je očitno :D
Image
Zdaj pridejo nalepljene not še bitumenske plate.

Potem je še dobil nazaj not šipe (orižinal tonirane 8-) ), ki semi jih seveda potem sam not vstavljal, ker te ličar pol ko mu enkrat plačaš, seveda ne pozna več in ne dviguje telefona... :?
Image
Image
Image
S tem krom kedrom sem se zajebaval ene 3h, k se mi ni dalo izdelat 'Spezialwerkzeuga' za tole, pa sem ga kar s plastičnimi montirkami za bicikl gume - saj gre, edin roke mam zdaj čist ožuljene... :lol: :x
Post Reply