K: project car

User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

K: project car

Post by Hoonigan » 27 Sep 2014, 18:09

Kupim avto za naslednji projekt. Namen je avto šraufat, izboljševat in vozit vsaj naslednjih nekaj let. Sam se ne spomnem nč pametnega, tko da so predlogi dobrodošli, kakšn direkten link ali informacija o konkretnem avtu pa še bolj.

Kaj iščem:
- oldschool, obvezno :)
- čim bolj poseben, redek, zanimiv avto
- RWD ali AWD
- ročni menjalnik
- v voznem stanju (oz. potrebuje samo manjša dela, da bo vozen) - vsaj tok, da zdrži zimo brez večjih del (generalka ipd.) na cesti
- čim manj gnil (z rjo nisva prijatelja)
- bonus točke za špero, hude športne zice in šibedah :D
- zaželjen je čim večji tuning potencial - avto bom mel dlje časa, konjev pa ni nikol dost :idea:

Na žalost za svoje sanjske avte še nisem zrel niti po izkušnjah niti finančno, tko da iščem zanimiv avto s potencialom, da postane sanjski avto.
Budget za nakup? Ne bom fiksno določu, max. 4-mestna cifra pred decimalkami, seveda pa gremo po principu less is more. :lol:


Let the creative juices flow...
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: K: project car

Post by DS71 » 27 Sep 2014, 18:44

aha ,si zbolel :lol:

se mi je zdelo,da se z prodajo petke ni zgodba končala 8-)

Se bo pa težka takole napočez odločit za naslednji avto-preveč široko si zastavil oglas hehe .. boš pa prej dobil lep,ohranjen avto z malim motorjem in navadnimi zici kot pa obratno .. ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: K: project car

Post by Fleko » 27 Sep 2014, 19:46

Jaz ti predlagam kako e34 :)
Get low, no matter how
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 27 Sep 2014, 20:00

DS71 wrote:aha ,si zbolel :lol:

se mi je zdelo,da se z prodajo petke ni zgodba končala 8-)

Se bo pa težka takole napočez odločit za naslednji avto-preveč široko si zastavil oglas hehe .. boš pa prej dobil lep,ohranjen avto z malim motorjem in navadnimi zici kot pa obratno .. ;)
Zbolel. Že zdavni, samo vedl niste. :D

Nisem niti pomislu, da bi se zgodba s tem končala. Moja E34 mi je bla res všeč, še dans sem jo težko gledal v ogledalu, ko sem se odpeljal, ampak se je pokazalo, da je spodaj kr dost gnila. Seveda se da to zrihtat, ni problema, ampak končni rezultat ne bi opraviču števila ur in vloženih € v cel projekt, ker bi bla v končni fazi še zmeri ''samo še ena BMW 5ka.'' Že samo na tem forumu je par Bavarcev, k so na nivoju ohranjenosti in legendarnosti, k bi jo ta E34 težko kdaj dosegla... Da drugih znamk sploh ne omenjam. Istočasno je pa prevelika in pretežka krava za kakšno resno športno vožnjo...

Hehe, oglas je namenoma zastavljen (pre)široko. Glavni pogoji so zajeti, nisem pa hotu omejevat izbire s preveč kriteriji. Lahko dodam še, da preferiram evropsko izdelavo (ni pa to nujen pogoj)... :D
Glede zadnjega stavka pa vem, zato sem pa napisal bonus točke - važn, da dobim dobro osnovo, sve ostalo lako ćemo. :)
Fleko wrote:Jaz ti predlagam kako e34 :)
A veš, da pomoje to res ni bla moja zadnja E34... ampak naslednja bo mela pod havbo S38 al pa vsaj big six.
Če se bo že zdej kej našl, zakaj pa ne ;)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 28 Sep 2014, 17:13

Dopolnjeni pogoji :)
Hoonigan wrote:Kaj iščem:
- oldschool, obvezno :)
- čim bolj poseben, redek, zanimiv avto
- RWD ali AWD
- ročni menjalnik
- v voznem stanju (oz. potrebuje samo manjša dela, da bo vozen) - vsaj tok, da zdrži zimo brez večjih del (generalka ipd.) na cesti
- čim manj gnil (z rjo nisva prijatelja)
- bonus točke za špero, hude športne zice in šibedah :D
- zaželjen je čim večji tuning potencial - avto bom mel dlje časa, konjev pa ni nikol dost :idea:
- preferiram evropsko izdelavo (ni obvezno)
- vsaj 6-zyl (lahko več), manj pride v poštev samo ob prisilnem polnjenju :twisted:
- avto za ovinke, bolj kot Autobahn bomber

Na žalost za svoje sanjske avte še nisem zrel niti po izkušnjah niti finančno, tko da iščem zanimiv avto s potencialom, da postane sanjski avto.
Budget za nakup? Ne bom fiksno določu, max. 4-mestna cifra pred decimalkami, seveda pa gremo po principu less is more. :lol:


Let the creative juices flow...
Intenzivno iščem, ampak nisem našel še nč, kar bi me res prepričal... Mam pa par potencialnih kandidatov:

- Jaguar XJ6, l. 91: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=889 ... %20ODLICEN
It's a Jag, lepa linija, ni pa lih avto za ovinke :lol: , vprašljiva dobavljivost oz. cene delov, zanesljivost...

- BMW E34 535i, l. '91: http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... bmw_535_i/
Vrhunski M30 motor, ampak preveč ''navaden,'' pa za spremembo razmišljam o čem brez propelerja na havbi :D

- Audi D11 V8, l. ' 94
vemo vsi, kerga mislm, ampak spet ni lih avto za ovinke, pa tud ne bi rad mel tok vloženega v 2. avto trenutno, razen če bi našel kakšn stroj, ki je še višje na moji wishlisti. Me pa vseen vleče...
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: K: project car

Post by DS71 » 28 Sep 2014, 17:23

če iščeš velik avto z velikim motorjem imaš eno opel monzo na avtonetu .. potencial na motorju ,v tla in ene 17 gor .. ima pa vijake 5x120 ,tako da ni problem najdet kakšnih 10 colskih zverin z robom :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: K: project car

Post by Bajta » 28 Sep 2014, 19:19

a si zihr da audi v8 d11 ni avto za ovinke? avto ima 2 torsen diffa.. :)

tapravi pogon, pa v8 z skoraj 300km. se dejansko res DOBRO pelje čez ride.
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: K: project car

Post by Opelpower » 28 Sep 2014, 20:50

Ovinki in velike krače = No Go :lol:

Predlagam ti E30, not 2.5 24V, eno šperco , prenos minimum 3,80 ali raje 4,27 .... fedre iz ebay neki najcenejšga, pa mortiče naredit v Dolštein

Pa boš imel najboljši in najhitrejši avto za tiste pare. Jaz sem s svojim na takem setupu vozil RL 53,7 , po lokalnih cestah s dobrimi semislick je imel pa tudi evo IX kar nekaj dela pred in za mano :twisted: :lol: :D
Image
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: K: project car

Post by croma_man » 28 Sep 2014, 21:04

Opelpower wrote:Ovinki in velike krače = No Go :lol:
1. dejstvo, 1000kg/200 hp...to je to. Kar je težje je večje, kar je lažje je dražje.
Opelpower wrote:
Predlagam ti E30, not 2.5 24V, eno šperco , prenos minimum 3,80 ali raje 4,27 .... fedre iz ebay neki najcenejšga, pa mortiče naredit v Dolštein
2. dejstvo, E30 je majka avto za fun car ki lahko za mal dnarja lepo zgleda in se še lepše pelje, ravno ta motor M50/M52 pa paše ko pest na oko v to školjko.

ata OP ti je dal najbolši možen nasvet.
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 28 Sep 2014, 22:18

@DS71, raj bi lahek (manjši) avto, te moji potencialni kandidati, k sem jih nalimu, so sam odraz moje bipolarne motnje. :lol: Bom razmislu o predlogu, mal prebral, raziskal, kr o Oplih pa res nimam nč pojma...

@Bajta, nisem vozu D11ke in ne vem iz izkušenj, ampak glede na težo, pa tud položaj motorja (v Audijih na splošno so čist preveč naprej oz. v odbijač porinjeni), dvomm, da se res dobr pelje čez ride... So mi pa oldschool Audiji überkul. :)

@Opelpower, se čist strinjam z vsem napisanim. Tvoja bivša E30 bi mi bla zanimiva (razn, da bi mi hitr dolgčas ratal, ker je avto že narjen :D ), pa se je lih prodala. Je opcija, bom pa prej probal najdt kej bl ekskluzivnega kot E30. Tud na račun kakšne sekunde na pisti. Sicer kakšen track day bo avto verjetno vidu, ampak za take stvari bom najbrž bolj uporablju drug avto.

@croma_man, točno to, eno tako razmerje bi blo idealno. Raj, da ma avto 50kg manj, kot 50 konjev več. Dodatne lipicance se zmeri da v štalco prpelat, avto na dieti držat zna bit pa večji in dražji problem. :D

Enkrat ta teden grem do znanga zbiratelja BMWjev (med drugim), pr katerem so se nategnl že večji znalci od mene, da vidm, kakšn biznis lahko jz tm sklenem. :lol: Drugač pa razmišljam, da bi za spremembo vzel avto brez propelerja na havbi, ker sem do zdej mel samo Bavarce... Sej krompir je ful dobr, sam če ga vsak dan ješ, ti kdaj tud testenine zapašejo. :D
Last edited by Hoonigan on 28 Sep 2014, 23:27, edited 1 time in total.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Post Reply