Opel Manta B

User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Manta B

Post by TomLooway » 14 Mar 2012, 20:36

lep lep zvok... kapo dol.
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Opel Manta B

Post by dabi » 15 Mar 2012, 16:41

Zvok je dober ja, edino se kaksnega tisocaka visje bi se mogel zvrteti - tja proti 8000! :)
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Opel Manta B

Post by TomLooway » 15 Mar 2012, 21:50

dabi wrote:Zvok je dober ja, edino se kaksnega tisocaka visje bi se mogel zvrteti - tja proti 8000! :)
a zamenjava - moj se vrti... :D haha
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Opel Manta B

Post by DS71 » 18 Mar 2012, 12:10

super ti to upgrejdaš ..zakon


itak da se un mlinček zavrti na 8k :|
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Opel Manta B

Post by dabi » 20 Jul 2012, 18:59

Malo osvezim temo... Sam imam tudi nekaj planov na Manti še za letos... Ubadam se z kar nekaj "updati" naenkrat in sicer so to:
Update zavor na čeljusti od Vectre B, čeljust ima premer batka 57 (sedaj si gor 54), pridejo po vsej verjetnosti diski Zimmerman 288x25 in neke "racing" ploščice (sedaj so diski 260mm)! V planu je tudi menjava gumijastih zavornih cevi z kovinskimi!
Naslednji projekt ki se vleče še iz lanskega leta je pa prikazovalnik podatkov iz Megasquirt-a. Zadeva se imenuje Megaview in prikazuje vse vhodne in izhodne podatke iz MS-sa. Zadeva izgleda nekako tako:
http://www.youtube.com/watch?v=JXDytnkFGYo

Ta Megaview sem kupil ze pred pol leta, hitro sem ga zaspajkal skupaj, potem pa zadeva ni hotela funkcionirat. Sam sem mislil, da sem pač kaj zaj****. Potem se je sedaj poleti končno našel čas, da sem se temeljiteje lotil problema. Problem je ta, da sam uporabljam zelo star firmware na megasquirt-u. Potem lepo naložin najnovejši firmware in zadeva dela. Pojavil se je pa spet en problem z novim firmware in sicer avto ne vžge z novim, saj program narobe pretvori staro datoteko v nov firmware in javlja napake, tako, da si bom spet moral vzeti kar nekaj časa in zadevo povsem na novo sprogramirat!
Polek tega sem si pa še nabavil Bluetooth adapter za Megasquirt in z aplikacijo (ki deluje seveda samo na nov firmware) bom lahko te vse podatke spremljal na Androidu! Se pravi kot kaže Megaview-a sploh ne bom rabil. :)

Upam, da bom zadeve speljal čez poletje, kajti za zimo se mi že porajajo nove ideje! :)

EDIT: Pozabil sem, da sem vseeno potem vzel tuljave od 1.8T in potem za kak mesec ugotovim, da obstajajo še krajše, ki pašejo kot ata na mamo v Oplov DOHC pokrov ventilov! Te tuljave so pa od 1.2 12V in 1.4 16V VAG motorjev. Je pa problem, da je treba prevezat, kajti tuljave od 1.2/1.4 motorjev imajo drugačen razpored pinov od 1.8T! Če pa rabi kdo 4 zelo malo rabljene tuljave od 1.8T pa naj javi, ker jih z veseljem prodam! :)
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
User avatar
L4UK0
Posts: 3087
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta B

Post by L4UK0 » 20 Jul 2012, 22:39

Hehe, super, da se dela na zadevi :)

Glede tega Megasquirta oz. Megaviewa...kakšen bus uporabljajo senzorji oz. računalnik? Je to kaj podobnega kot can-bus v originalni elektroniki? Slučajno veš, kakšen protokol se uporablja? Sam sem si za Omego naročil OBD bluetooth dongle - in zdaj v okviru diplomske naloge programiram android aplikacijo...pa me zanima, kakšne so razlike na bolj "hardverski" ravni 8-)
Image
dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Opel Manta B

Post by dabi » 21 Jul 2012, 16:50

Megasquirt komunicira preko RS232 povezave. Can povazavo ima samo za komunikacijo med še neko napravo za ameriške avtomatike (da n potrebno potem dvojnih senzorjev). Glede Omege in OBD pa nevem kako bo šlo, saj sicer Omega ima OBD konektor, vendar mislim, da vsaj še prve Omege B (1994) še ne uporabljajo standardne OBD komunikacije! Takoj, ko bom imel kako Omego doma pa preizkusim!
Drugače pa nekaj slik od danes! Megaview sem končno usposobil, sedaj še samo moram narediti neko škatlico za MV, da bo to potem nekak zgledalo!
Obrati so! :)
Image

Poizkusna montaža novih čeljusti! Je kar veliko prostora za nove 288mm diske!
Image
Image

Tu pa še varijanta low-budget kratkih amortizerjev. Moji so rahlo predelani zadnji amortizerji od Fiat Marea-e Weekend. So pa Bilstein.
Image
Image

In pa še razlika v vžigalni tuljavi med 1.2/1.4 VAG (leva) in 1.8T VAG (desna)! Je kot narejena za C20XE/LET glavo!
Image
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Opel Manta B

Post by dabi » 01 Aug 2012, 18:31

Narejena škatlica za Megaview, prav tako usposobljena povezana Megasquirt - Android! Za vikend pa upam, da mi rata narediti "brake update"!

Še nekaj slik:
Izdelava škatlice
Image

Končni izgled
Image
Image

Pa še Android - zadeva je še v Beta verziji, razvijalec je povedal, da ko bo zadeva končana, bo veliko bolj fancy! :)
Image
Image

"Carbon" :)
Image

Škatlico in kablovje sem naredil tako, da lahko v 5min vržen vse v original stanje, prav tako nisem plastik nič predeloval, tako, da je vse ostalo original.
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
dennis18
Posts: 418
Joined: 02 Dec 2010, 17:14
Avtomobil: Opel Kadett C

Re: Opel Manta B

Post by dennis18 » 01 Aug 2012, 22:25

Superca :-)

Slucajno ves kaksen cip je gor na megaviewu? Ce bi se ga slucajno lotil sam delat mislis da je cip (samo cip) za kupit?
Kaj vse ti prikazuje gor? Isto kot na telefonu?
Lp
Powered by M.K.
dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Opel Manta B

Post by dabi » 02 Aug 2012, 16:55

Čip je isti kot na MS1, le, da se je ta fiksno programiran. Drugače pa je Megaview bolj taka socialna varijanta - jo je malo že čas povozil. Na Androidu se vidi polek vseh podatkov iz MS-sa tudi GPS podatki, se pravi, hitrost in pojemki, prav tako lahko logiraš podatke in še marsikaj. Zadeva se pa tudi še razvija, tako, da so vedno kake novosti.. Priporočam! :)

Drugače pa tu vse piše:
http://www.bgsoflex.com/mv/megaview.html
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
Post Reply