Lancia Delta HF Turbo

User avatar
Opelpower
Posts: 1667
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by Opelpower » 06 Feb 2013, 11:10

Pa sem misli, da so samo opli lahko tako gnili :lol:


Tole je pa nekaj ur kleparije :P
Image
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by grega983 » 06 Feb 2013, 11:31

Ja nekaj rje pa je bilo :D

Drugače pa so te stare lancie sinonim za slabo pločevino. V 80ih je imela firma celo veselico v VB zaradi rjavečih gajbic.
Kot sem zasledil so pri AKZ za delte s svojim znanjem sodelovali tudi skandinavci ampak kot kaže ni bilo možno narediti boljših rezultatov zaradi slabo zasnovanih in pomanjkljivih detajlov.

Drugače pa delovne ure sem nehal šteti pri približno 1300, to je bilo v jeseni 2011 ......
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
nalim
Posts: 359
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by nalim » 06 Feb 2013, 11:57

Občudujem tvojo vztrajnost pri obnovi. Par let nazaj sem imel sicer zelo lepo Lancio Dedro Integrale za zimski avto, pa sem jo poleti prodal, ker me je minilo praktično tedensko šravfanje in vzdrževanju avta - od rje, do čuda mehanskih okvar/napak, ki so žrle živce, da o nenehnem puščanju olja na mogočih in nemogočih krajih ne govorim. :)
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by JureK » 06 Feb 2013, 13:12

Zadnjič sem te pozabo vprašat a bo mašina stock al bo kaj oplemenitena?
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by grega983 » 06 Feb 2013, 13:31

Motor je trenutno čisto serijski, okolica pa se bo/je malo poširila.

V planu je povečanje konjušnice, vprašanje je samo volje ter viška časa. Denar se vedno najde :)


No pa da nadaljujem.
Kot sem že omenil, si znam sam zelo komplicirati vse v življenju in tako je bilo tudi s tem projektom.
Takoj po nakupu leta 09 sem ugotovil, da vozim pre FL model, kar je super glede stroškov registracije (starodobnik pa to), v bistvu pa sam avto niti ni tako super za pogledati.
Ideja o zamenjavi vrat zaradi rje se je tako razširila na menjavo odbijačev, in če se menja odbijače, potem se menja tudi masko. Če smo že pri tem, bi nabavili še enake brisalce, kot so jih imele zadnji letnik HF turbo, se pravi enake kot evo delte.
Omenil sem že menjavo armaturke, nakar sem pomislil, da bi original recaroti bili prav blagodejni za mojo drobno postavo. In če že menjamo sedeže, je potrebno zamenjati še vse tapete ter v vsakem primeru še strop zaradi šibedaha. Zaradi menjave armaturke je potrebno seveda zamenjati še vse plastične blende na stebričkih ter tudi komplet škatlo, v kateri se nahaja pečka za kabino, ker je upravljanje loput pred in po FL komplet drugačno in nekompatibilno med sabo.

In kar tako iznenada sem nekega dne na netu opazil še, da je en deltaš prodajal še i.e. motor, ki bi tudi genau pasal v mojo rjo. Bojda dobro delujoč ......
Aja, seveda z i.e. motor spada zraven tudi pokrov motorja od 16v integralke. Mnogim še vedno ni jasno, da so te haube dokaj redek kos in kot tak zelo cenjen in tudi vrednoten med deltaši.
Po kakšnem mesecu poizvedovanja in iskanja sem vendarle domov pripeljal željeno haubo, ki pa je nakazovala, da je že imela za sabo kar pestro zgodovino, saj je bila nenormalno težka, kit na njej pa je že tudi kazal znake staranja.
Kasneje je klepar pripomnil, da bi bilo enostavneje iti k testeninožerom na kateri odpad in kupiti lepšo haubo. ...
Seveda, te haube rastejo na drevesih z imenon deltovci, mesečno pa na njem zraste 5-7 haub, ki tako ležijo na vsakem vogalu :D

Ni potrebno omenjati, da sem vse to nabavljal kos za kosom in tako ustvaril neke kar nezanemarljive stroške, v danem trenutku pa se mi je nabavljena roba zdela vredna svojega denarja :oops:

Nesrečna in kar zdelana hauba .....
Image
Image
Image
Image

Kit car :shock:
Image
Image
Image


V sklopu odprave nekaj začetniških napak sem ponovno razrezal zadnjo vezno steno in jo naredil lepšo :P
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Madoniš, vezna stena lepša kot pa kaka Angelina :D :D :D :D :D
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by grega983 » 06 Feb 2013, 23:51

Ker si je neka pametna glava zaželela FL haubo na stari karoseriji, je bila v igri predelava tečajev, vezne stene ali pa haube, da bi bilo vse kompatibilno zaradi različne razporeditve vijakov na haubah. Seveda je najmanj tvegana in najenostavnejša predelava tečajev in tako se je tudi zgodilo 8-)

originalni tečaji . nova hauba
Image

novi tečaji - stara vezna stena
Image

za vsako p...o se najde rešitev :twisted:
Image

Nekje okoli maja 2011 mi je eden od deltašev daroval 89 letnik 1.6 gt i.e. delto. Prvotno nisem imel želje to navlako gledati kjerkoli okoli garaže, ker pa je bil avtomobil še v kar kompletnem stanju, sem ga vzel zaradi vseh j...ih specialnih vijakov, sponk in ostalih drobnarij, ki jih originalne zgubiš, uničiš ali pa so že prej manjkale.
Aja, ta gniloba je imela dokaj solidno streho :D

Image
Image
Image
Image

Sledilo je besno prevrtavanje punktov na strehi, flexanje in po kakšni urici sva z bratom z gt-jke snela solidno rjavo in celo streho, ki sem jo z velikim užitkom navaril na streho moje rje.

Ima se može se - nova streha ima tudi šibedah :lol:
Image
Image

zadnji rob - rja :evil:
Image
Image

Pravijo, da je rja kot rak, če je ne odrežeš se vedno vrne
Image

Ta-da :D
Image
Image
Image
Image
Image
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by grega983 » 07 Feb 2013, 00:16

In ko že človek misli, da je iztrebil vso rjo, gre iz čistega mira razkopati kit na novih/rabljenih zadnjih levih vratah.

Je..na rja :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Image
Image
Image
Image

in pa nadomestek...
Overnight delivery over Trojane - površinsko rjava in rahlo pobuškana vrata - nič kar profi klepar ne bi uspel sanirati :D
Image

Za piko na i sem med poizkusno sestavo rje opazil, da sta sprednja blatnika na A stebričku tudi rjava. Čisti fu...iš, po menjavi le teh bo od originalne zunanjosti ostalo le vsa stekla, kljuke na vratah, letvice na vratah ter zadnji luči ...
Image


In tako je bila rja približno grobo kleparsko končana in pripravljena, da se jo transportira nekaj km stran do mojstra kleparja, ki je imel nalogo speglalati haubo, vrata in s tekočo kovino zaliti nekaj luknjic na strehi okoli šibedaha.
Image
Image

Kot sem omenil je imel mojster klepar neke ideje o deltovcih in neomejenih zalogah poceni rezervnih delih iz tujine, nakar je po kratkem prepričevanju še naprej nekaj pametoval o tem, kako se dejansko teh italjanskih jajc ne splača rihtati, na koncu pa je vendarle naredil dobro delo ter od sebe dal lep in minimalno pokitan izdelek.
Image
Image
Image
Image


Povzetek vseh teh dogodivščin - če mi še kdo predlaga enako rjav projekt, mu bom lastoročno zvaril kovinski deviški pas, da se bo lahko j..l s to rjo :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by ZiZa » 07 Feb 2013, 00:54

Image
carry on :)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by croma_man » 07 Feb 2013, 00:59

jst sm si res zabičal, nikol več rjavga projekta, zato sem čakal tak dolg z E21 da sem našel takega ki je bolj ali manj res samo z lepotnimi ocvirki :lol:
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Lancia Delta HF Turbo

Post by MAIK » 07 Feb 2013, 03:55

He he super čitanje je tole. Bi bilo skoraj lazje pripeljat evo iz uk in samo papirje preložiti :)
Post Reply