K: project car

User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: K: project car

Post by croma_man » 29 Sep 2014, 22:34

sej si razgledan fant, glej tuje trge, tistih par 100 ojrov ko te bo transport prišel si lahko domov navlečeš kar hočeš, davka za uvoz oldija ni, spraviš skup za certifikat in homologacijo in voziš.

Ne oloža kupovat ki ti ni kul, ker ti nebo nikol kul.

Kolega je pripeljal E30 325 v original stanju iz nemčije, homologiral, uvozil, naredil certifikat, vpisal, zavaroval in plačal cestni sklad in tablice - 300€ pa drobiž.

Znajd se, evropa je odprta, anglija, LHD/RHD nardiš konverzijo z eu deli...japaneserji, kupiš ko se enkrat nabere dnar en dober turbo swap...
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: K: project car

Post by kmetek » 29 Sep 2014, 22:38

Po moje pa ne boš mel projekt za par let, če nimaš pojma kaj iščeš. Par letni projekti so ponavad avti, do katerih imaš že dlje časa željo in ti neki pomeni, ne ker ti je kolega dal link iz avto.net :lol:

Jest bi na tvojem mestu gledal za E21 ali celo 02. Zdej je ena solidna E21 na prodaj.

Pa za jurja dobiš lih sam kanto, če misliš met avto res dlje časa in ga rihtat od A do Ž, dej še povečej kupček, pa kupi neki ki že v osnovi ni tko slabo. Ker vseeno, sej vsi radi šraufamo, ampak ne glih več kot se vozimo. In po 2 letih švasanja rje in šraufanja brez da bi se vozu, te zna kaj hitro minit vse skp.

Pa veliko sreče pri iskanju ;)
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 30 Sep 2014, 08:59

@croma_man, gledam tud tuje trge, uvoz (pridobitev) mi ni problem. Se čist strinjam z vsem napisanim.

@kmetek, kupil bom al avto, ki je na wishlisti že dolg časa al pa nekaj, v kar se bom zaljubu ''on the spot.'' Bistvo je to, kar je @croma napisu, da ne kupiš nečesa, kar ti ni že v štartu kul, ker ti nikol ne bo kul. Lahko si siguren, da bom vzel samo avto, v kerga se bom usedel in se bom počutu, kot da spadam tja, avto, ki mi bo med testno vožnjo narisu nasmeh na obraz. V tistem trenutku potem ni več važno, a je avto že dolg želja al je to postal šele pred pol ure. Se strinjam s tvojim zadnjim odstavkom, nisem pa nikjer napisu, da je budget jurja. ;) Hvala za željo.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
eugene
Posts: 1286
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: K: project car

Post by eugene » 30 Sep 2014, 09:32

Kak oldscool japonec z RWD. Tega je pri nas absolutno premalo.BMWjev pa preveč. Meni je osebno datsun 510 fantastičen in cenejši kot 240 (seveda je 240 lepša). ali pa Toyota ae86 oziroma v evropi znana kot Corolla GT je legendaren drift avto. ali pa volvo 242 samo jaz sem že blesav od teh volvotov in me ni lih za poslušat. Samo BMWja ne :lol:


Image

Image
Let's go Brandon!
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 30 Sep 2014, 11:50

eugene wrote:Kak oldscool japonec z RWD. Tega je pri nas absolutno premalo.BMWjev pa preveč. Meni je osebno datsun 510 fantastičen in cenejši kot 240 (seveda je 240 lepša). ali pa Toyota ae86 oziroma v evropi znana kot Corolla GT je legendaren drift avto. ali pa volvo 242 samo jaz sem že blesav od teh volvotov in me ni lih za poslušat. Samo BMWja ne :lol:


Image

Image
Tud men je 510ka všeč, ma potencial, fairlady Z pa sploh, z E Type-u podobnim sprednjim delom in agresivno ritjo. 8-) Jih je pa problem najdt (po zmerni ceni) in še večji problem najbrž dobit dele? Ok, ne možeš i ovce i novce, če bi rad redek, ekskluziven avto, to potegne za sabo tud pomanjkanje delov, to mi je jasno. Bom mal pogledu Datsun sceno, kje se da kej pametnega dobit. :)
Hachi roku, legendarni driftalnik ma zame en problem, in sicr da za kr visoko ceno dobiš relativno mal avta... Ma pa ta osnova res velik prostora za nadgradnjo in ogromen potencial. Npr. tole sem našu: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... Car&noec=1

Hvala za dobre predloge. :)

Aja, slik pa ne vidm, kaj si prilepu zravn...
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
Hoonigan
Posts: 78
Joined: 28 Aug 2014, 20:41
Avtomobil: 3x BMW; E30 for sale

Re: K: project car

Post by Hoonigan » 30 Sep 2014, 12:15

Par zanimivih z iskanja po tujih trgih...

Mal sem pogledal Mečke, npr. 500 SEC...
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/me ... ORT&noec=1

...in stuttgartsko konjenico, npr:

924 Turbo
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/po ... ORT&noec=1

924, creme de la creme iskanja do zdej :o
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/po ... ORT&noec=1

Ampak za 924 pravjo, da ni taprav Porsche... :lol:
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
User avatar
Opelpower
Posts: 1667
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: K: project car

Post by Opelpower » 30 Sep 2014, 14:12

Pa ja ne boš " Frauen-Porsche " nabavu :lol:

944 je že bolš :lol:
Image
Fuego
Posts: 43
Joined: 30 Dec 2012, 12:57
Avtomobil: Renault

Re: K: project car

Post by Fuego » 30 Sep 2014, 16:26

Zdravo!

Nisem racunal da bo moja prva objava med oglasi, ampak kaj hocemo kar je treba je treba.

Ko si ravno omenjal da bi rad nekaj posebnega in med predlogi nisem nic takega opazil... Ti ponujam enega Francoza, pa ce nic drugega je ekskluziva. Ceprav moras vedeti da se za tabo ne bo nihce obracal, niti ne bo zavistnih pogledov. Stealth mode. Da "skrajsam", Renault Safrane Biturbo Baccara Quadra. Ce ne poznas zadeve, stric Google ve vse. Btw avto ni pali vozi, ce bi te slucajno zanimalo, bi bilo najbolje da se dogovoriva za ogled. Dal bi ga za 2 tisocaka, verjetno najceneje na spletu za celega.

Prodal bi samo zato, ker zaradi sluzbe nimam casa na pretek in ne vem vec kdaj bi mi lahko uspelo zrihtat ta avto. Vsako leto mi ga je bolj hudo gledat pod toplarjem..

Lp
User avatar
pero27
Posts: 2648
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: K: project car

Post by pero27 » 30 Sep 2014, 18:37

merđotaaaaaa! :P
za ta dnar je to huuudo veliko avta, pa tud v sloveniji jih verejtno lahko prešteješ na prste svojega telesa 8-)
je pa verjetno precej elektronike za rihtat, ko kej crkne

aja sam avtomatika pa menda neboš jemal ali?
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: K: project car

Post by croma_man » 30 Sep 2014, 22:18

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=890 ... ow=1&avto=

Image

zrihtaš da se začneš vozit, pol pa V6 turbo swap noter, širše kolese, to je to. Italjan ki se ga nebi branil.
Post Reply