Adler MR100 junior

Gapiii
 
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Adler MR100 junior

Post by Gapiii » 22 Nov 2023, 23:07

Počasi ratuje motor...

Image
Image
Image
Image
Gapiii
 
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Adler MR100 junior

Post by Gapiii » 08 Jan 2024, 09:55

Živjo. Je kdo pripravljen mi priskočiti na pomoč? Težave mi povzroča elektrika oziroma vžig. Zdaj ko sem vse zvezal - regler, stikalo, luči, cinšpulo - načeloma vse deluje, ampak motor ne vžge. V resnici, niti zaverglati noče. Cinšpulo sem preveril in da iskro, sicer šibko, ampak jo ima. Problem je, ker ne pride niti do tega, da bi rabil ta trenutek iskro. Ima pa Adler Dynastart vžig, torej elektronski tovarniški vžig. Zapravil sem že več ur, da sem vse preveril ali je pravilno zvezano, pa ne pridem težavi do dna. Nekdo, ki mu je elektrika bolj domača bi mogoče hitreje lociral težavo, da potem vem ali moram kaj novega kupiti, popraviti ali kaj je. Zdaj sem kot kura brez glave, res pa, da mi elektrika res ni domača.

Sem iz Lukovice pri Domžalah, če je kdo, ki ve več od mene pripravljen priskočiti na pomoč. Spodaj prilagam še video, za lažjo predstavo :)

Hvala!

rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Re: Adler MR100 junior

Post by rene » 09 Jan 2024, 22:06

Na potisk vzge? Ce je pravilno zvezano in regler deluje (pomembno pri dynastartu) potem je skoraj sigurno problem v slabih krtackah.
Gapiii
 
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Adler MR100 junior

Post by Gapiii » 11 Jan 2024, 20:00

Regler bi moral delovati. Je nov, nikoli rabljen original Noris. Zvezano je pravilno vse. Preveril s fotografijami pred razstavljanjem in še preko servisnih navodil. Dvakrat.

Na potisk nisem probal vžgati. Bom poskusil še to.

Krtačke je možno dati obnoviti? Sem iskal, če obstajajo kje nove pa nisem našel nikjer v Nemčiji, da bi jih imeli. Moram še pogledati, če dimenzija ustreza s kakšnega drugega motorja.

Hvala za pomoč!
rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Re: Adler MR100 junior

Post by rene » 11 Jan 2024, 22:08

Krtack se pomoje ne da obnovit. Je pa to genericen del, tako da je potrebno samo ustrezno dimenzijo nabavit. Lahko se tudi brusijo, ampak mora ostat res dober kontakt. Kot receno dynastart je tukaj obcutljiv.
Post Reply