Tool kit - skatla z orodjem

Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by Anzee » 04 Sep 2020, 12:35

eugene wrote: 04 Sep 2020, 12:02 Poleg popolnega seta ključev se meni zdijo zelo uporabni tudi nestandardni vilični 10-13, 17-19. Pogosto je treba kje držat kontra in pridejo prav.
Jz bi reku da namest tega da kontra drzis s kljucem uporabis patent klesce. Al pa tisti nastavljivi kljuc, ki je v black&decker kompletu. Ni optimalno, ampak za na teren je mogoce boljse? Pac iz vidika kompaktnosti kompleta.

Bi biu pa tak oldy-unior-service-pack odlicen pomoje. Pa da ma se ksn zepek za custom orodje ja, da das kaksno specifiko zraven.

A cm se enkrat napisat:
- srednji krizni in ploscati izvijac
- komplet klasicnih kljucev, pomoje od 8 al pa 10 naprej do 19 (manj verjetno niti ne rabis)
- nastavljiv kljuc
- kombinirke
- imbusi (ampak a se jih zares sploh rabi?)
- izolir trak in pa magar 1m power tapa navitega na kuli
- probna lucka 12V
- vezice
- nekaj objemk
- mini flaška z oljem oz mazivom
- 50cm zice
- 50cm bencinske cevi
- olfa noz
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by JureK » 04 Sep 2020, 13:09

Jaz sem se malo zgledoval po setu, ki ga je Lauko prilepil. Če uporabiš vilične ključe namesto vilično obročnih, pokriješ pri enakem številu ključev 2x več dimenzij.
Dodal pa bi še osnovni set nasadnih in ragljo. S tem imaš za šraufat in za kontra primit?
Za klešče bi bilo po moje ok če so multifunkcijske "špiccange", ki imajo poleg osnovne funkcije še možnost lupit kabel in stisnit kabelske kontakte. Polg teh še ene papagajke, če se rabi kaj močneje zgrabit.
Glede inbusov je tako, da vedno prav pridejo, so pa lahko dodani tudi kot bitsi! Ampak tisti niso toliko trpežni kot navadni L inbusi.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by croma_man » 04 Sep 2020, 21:58

ej jure, kdaj bo unior naredil ročaje ki ne padajo iz klešč?
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by JureK » 06 Sep 2020, 07:53

To je bila ena pizdarija z lepilom, ki nas še danes preganja. Kdorkoli ima takšne ročaje na orodju jih lahko prinese nazaj in mu jih zalepimo z novim lepilom. Ti ko maš pa veze dobiš pa še nove ročaje, da ne boš jezn 😜😜
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by L4UK0 » 07 Sep 2020, 08:27

Jaz sem takoj za tak toolkit, edino mal pozno je zame, ker sem lani kupil tako za Z-ja kot za TAM-a... :P
Image
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by JureK » 10 Sep 2020, 10:28

Fantje, jaz sem tole v grobem sestavil, ampak pride dokaj visoka cena v primerjavi s kompletom, ki ga je prilepil Lauko.
Zanima me, koliko mislite, da bi bil nek povprečen ljubitelj oldschool avtov pripravljen odšteti za komplet orodja, ki ga vozi sabo?
Ker trenutno sem na cc 150eur, kar se mi zdi dokaj visoka cena? Ja pa še malo rezerve, določena orodja se lahko izvzamejo oz zamenjajo z cenejšimi modeli!
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Tool kit - skatla z orodjem

Post by L4UK0 » 10 Sep 2020, 13:14

Meni se zdi 150 eur veliko, sploh, ker ga ne mislim uporabljat vsak dan. Iz tega vidika je tudi kvaliteta lahko slabša, važno samo, da se ti ne zlomi v rokah. :lol: Da bo dražje od kitajcev pa ne bi smelo biti presenečenje nikomur...
Imaš kak sneak preview kako bi zadeva izgledala?
Image
Post Reply