Prošnja za pomoč

MB124
Posts: 3
Joined: 15 Jul 2020, 23:28
Avtomobil: MB 300D

Prošnja za pomoč

Post by MB124 » 17 Jul 2020, 20:03

.
Last edited by MB124 on 22 Jun 2021, 19:09, edited 1 time in total.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Prošnja za pomoč

Post by croma_man » 17 Jul 2020, 22:22

bom neki napisal:

1. tvoj prvi post na forumu
2. nisi se predstavil
3. nisi predstavil avta kateri vsaj po opisu paše sem

iščeš nekoga ki zna šraufat da ti bo šel šestaka podret in popravit za jedačo in pijačo in cajtngpapir za solato zavijat noter...

huh

mehaniki niso zastojn mehaniki, samouki niso zastojn samouki, vsi so mnogo ur vložil v svoje znanje in vsaj zame je to "fukfehtanje".
MB124
Posts: 3
Joined: 15 Jul 2020, 23:28
Avtomobil: MB 300D

Re: Prošnja za pomoč

Post by MB124 » 18 Jul 2020, 01:06

1. Da
2. Miha, kdo si pa ti?
3. Mercedes Benz 300D, tip W124, letnik 1989, registriran kot starodobnik. Moj prvi avto, vozim ga 20 let. Z menoj je bil v dobrem in slabem, še posebej takrat, ko sem z njim ostal na cesti. Še kaj te zanima? Aja, bele barve je.
4. Preberi še enkrat, kaj sem napisal: "... in zdaj je treba poiskati vzrok ...", "... in našel okvaro ...".

Ne iščem zastonj mehanika za popravilo, samo nekoga s katerim bi skupaj zadevo odprla in pogledala kje je okvara. To je vse. Na podlagi ugotovljene okvare bi se bom potem lažje odločil kakšna bo usoda tega avta.

5. Dotične revije niso primerne za zavijanje solate.
6. Nisem se prišel kregat na ta forum, prosim, v bodoče takih zajedljivih sporočil ne pisat.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Prošnja za pomoč

Post by pero27 » 18 Jul 2020, 12:47

No, da se boš lažje odločil; obnova motorja te bo prišla 1000-2000€ v pretežno lastni režiji.
Kupi drug, dober motor in zamenjaj.
Na oldtimerju laho za dvomestni znesek mogoče kakšen kolesni ležaj pa kable za svečke zamenjaš ;) Govorim o ceni materiala, brez dela.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Prošnja za pomoč

Post by L4UK0 » 18 Jul 2020, 21:35

Yow! No pa si se nam le pridružil. :) Res bi lahko kej predstavil avto, ker ima zanimivo zgodbo. Sem pa v bistvu presenečen, ker sem mislil, da si ga prodal. Kakorkoli, upam, da najdeš pomoč / voljo ga razdret - je pa to sigurno več kot 2 urci dela, sploh če delaš prvič. Predlagam kakšno pivo in brez hitenja. :D
Image
User avatar
The Stev
Posts: 76
Joined: 12 Feb 2013, 22:31
Location: Markovec

Re: Prošnja za pomoč

Post by The Stev » 19 Jul 2020, 08:03

MB124 wrote: 17 Jul 2020, 20:03 Zdravo!
Imam eno prošnjo. Na mojem 1989 MB W124 300D je prišlo do okvare (en cilinder nima kompresije, en jo ima minimalno) in zdaj je treba poiskati vzrok: počen bat, obročki, glava motorja, ventil … bogsigavedi kaj. Mehanik mi je omenjal nečloveške trimestne stroške, samo da se ugotovi kaj je narobe. Kje je potem še ostalo…
Prijatelji in znanci mi pravijo, da to ni tako težko delo ampak nimajo časa ali volje da bi mi pomagali. Žal nimam znanja, da bi sam odprl motor in našel okvaro, brez da bi povzročil še več škode.
Torej, se najde kdo, ki bi mi pomagal? Avto je v garaži v Komendi, orodja je pri bajti dovolj. Ob delu poskrbim za jedačo in pijačo pa še temu dobremu človeku podarim en kup letošnjih nemških oldtimer revij.
:lol: :lol:

Ko ti nekdo napiše, da ga je strah da ne povzroči še več škode...
Ma ti torej ne iščeš nekoga ki bi stal ob tebi in ti pomagal šravfat ker očitno nimaš pojma in bi na koncu ta revež to šravfal sam. Imam občutek, da so te frendi, ki nimajo časa in volje za ti pomagat, preštudirali in kapirali da si škrt in imaš kače v žepu. Ponudi frendom denar pa boš videl kako bodo hitro našli čas in voljo.

in tisto tam ko si odgovoril croma_manu je zelo nekulturno. se zavedaš, da na tem forumu sodelujejo razni tehnično podkovani strokovnjaki in so kot mala družina in zdaj si ti prišel in se niti predstavil niti in fehtaš delo za 2000€, pa še jezen si, ker te je vprašal da predstaviš sebe in svoj avto - kar je prvo pravilo za nove člane ki se pridružijo forumu.

ma kr na Dinos pelji to kanto itak ni w123 in kot bi reku interceptor "nima krom odbijačev in nikoli ne bo oldtimer" :lol: Če želiš, ti dam telefonsko od enga ki prodaja na novo obnovljen 300D ki spet nima kompresije olja in bo spet treba odpirat. Se prodaja na avto.net že par let in se še ni našel noben ljubitelj ki bi se poglobil in rešil to gnilo kanto od usojenega Dinosa.
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Prošnja za pomoč

Post by jur76 » 19 Jul 2020, 14:34

Predlagam, da vržeš ta motor ven in kupiš drugega dobrega rabljenega za par sto eur in zmontiraš nazaj not.
To je klasičen avto, tudi neznalec ne more ravno kej zajebat, če menjaš cel motor, je pa treba malo več potrplenja in volje ter kak dan švicanja. Je pa potem večji užitek se peljat, ko veš da si sam zrihtal. Pomaga tudi striček google in slikanje vsega kar razmontiraš, da veš kako je izgledalo, preden si razstavil in seveda označevanje. :thumbup: :thumbup:

Se ne smem spomnit, ko sem prvič v življenju menjal motor pri Zastava 101 Poly in to doma pred hišo in brez dvigala za motor, adijo pamet, na veliko soboto ven, pol pa na veliko nedeljo nazaj not drug motor, pa pol ko ni šlo skup, pa je foter glih od maše pršu, pa u beli srajc u kravat pomagu, pol pa šmir na srajc, pol je pa bil cel cirkus ker sem to delal za tak velik praznik.... O:) O:)
Sam zvečer sem se pa že peljal, roke pa poklane kot bi salamoreznico popravlju.
Tko sem delal tirkrat; prvič, zadnjič in nikoli več.

Pa ne kupuj od kakega zlatarja, obnova tega v kolikor ni samo prepihalo ventile(obnova glave cca 400 eur z demontažo in montažo)
se ne splača, ker bo to 1000 eur do 2000 eur prec.

Jaz sem take projekte včasih delal za veselje tudi drugim, pa še kako pivo so dobili vmes, ko so prišli na ogled ali čakali, če je bilo kaj manjšega za popravit.

Zdaj pa ne več, ker ko sam kaj rabim, kar ne znam ali ne morem narediti, moram vedno, če hočem eno kvaliteto dobro plačat.
Posledično, ker ne delam več za malico in pivo, tudi gužve ni pred mojo delavnico, posebej sobote in nedelje imam zdaj frej :lol: :lol:

Zanimivo pa je to, da tisti redni talenti, ki so prej skoraj vsak drug vikend viseli pri meni, zdaj raje plačajo drugim, da jim popravijo avto. :think: Mogoče sem pa tok slabo nardil ,da ker je bilo zastonj je bilo pa dobro :silent: :silent: :silent:
Tukaj boš težko našel koga, ki ti bo delal za pivo in malico, mogoče pa, upanje umre zadnje.
lp
MB124
Posts: 3
Joined: 15 Jul 2020, 23:28
Avtomobil: MB 300D

Re: Prošnja za pomoč

Post by MB124 » 27 Jul 2020, 13:28

Da ne bo nesporazumov. Dejansko takšno pomoč iščem "ki bi stal ob tebi in ti pomagal šravfat". Ja, nekaj v smislu da bi mi povedal kaj odšraufam, kako odstranim, na kaj moram bit pozoren pri demontaži itd. Pa sem in tja pomagat kej prijet, da ne pade po tleh.
Rad šraufam in kaj popravim, mi ni problem tega delat, ker se tako še največ naučim. In kot je rekel jur76 "Je pa potem večji užitek se peljat, ko veš da si sam zrihtal." Dostikrat je bil moj mehanik prezaseden, zato sem ga vprašal kako naj se zadeve lotim, mi je povedal kako in sem zadevo uredil sam.
Težava zdaj je edino dotično znanje, zato sem prosil za pomoč in s tem nikomur ne jemljem kruha iz ust. Niti nisem prosil za nič več kot samo to, da mi pomaga mašino odpret, popravila nisem omenjal in ga niti ne pričakujem od drugih. Skratka na podlagi ugotovljene okvare se bo potem lažje odločiti ali grem v iskanje novega motorja, obnova ...
Kar se pa pomoči prijateljem tiče, jaz sem vedno pomagal, kadar je le bilo v moji moči, tudi neznancem na ulici.

Zakaj ne peljem tega avta na odpad? Ta avto vozim 20 let in ni navadna kanta za na Dinos ampak je avto z dušo, glede na vse kaj sem z njim doživel in na več kot miljon prevoženih km. Lauko lahko potrdi, da to ni običajen voz :) Vsak ima svoje motive zakaj vozi nek avto ali zakaj se ukvarja s starodobniki ... eni so čustveno navezani na njihova vozila, so v družini že desetletja, drugi za denar kot investicijo, nekaterim je to projekt za nek čas in splošno veselje do vozil ... no, pa saj sami dobro veste.
Lp
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Prošnja za pomoč

Post by pero27 » 27 Jul 2020, 15:12

Če si čustveno navezan na motor ga razšraufaj; nimaš kaj uničiti če šraufe odteguješ v nasprotni smeri urinega kazalca. Če bi vseeno rad več podrobnosti bo najbolje da nabaviš Haynes manual za ta motor na ebayu za 20€ in imaš vse po korakih tekstovno in slikovno razloženo notri.
Če nisi čustveno navezan na motor bo najceneje in najhitreje kupit drug dober motor in ga vgraditi.
Še vedno pa lahko zjebanega ponucaš za coffee table v dnevni sobi. ;)

Čas je denar in vsi imamo po 5 project avtov doma pa premalo časa da bi jih šraufal. :thumbup:
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Prošnja za pomoč

Post by l3v4rt » 31 Jul 2020, 13:12

Ali pa je to znamenje višje sile, da se vgradi neki hud swap :D
Post Reply