Avto me čaka, papirjev še ni!

Post Reply
daRio
Posts: 14
Joined: 26 Mar 2017, 19:09
Avtomobil: Mercedes benz w201

Avto me čaka, papirjev še ni!

Post by daRio » 16 Jan 2018, 21:25

Pozdravljeni,

zanima me, če je kdo tukaj, ki bi mi lahko pomagal oz svetoval kaj narediti glede enega avtomobila. Namreč v tujini sem našel en zelo dober avto, ki ga nameravam "obdržat" dokler bo šel :) Avto sem pogledal,stestiral, se za vse dogovoril pri prodajalcu vozil. Avto ima kopijo prometnega dovoljenja, original potrdilo o lastništvu vozila (avtohiša) ter vin stevilke se ujemajo. Za uvoz rabim pa račun, original potrdilo o lastništvu in original oz vsaj duplikat prometnega dovoljenja. Tip ki mi prodaja avto mi je reku da je na uradu za čakat tud do 90 dni. Gre pa za sosede Italijane in njihova anglescina je tako u k... da glava boli in sploh ne vem, al me je razumel al ne kaj mu hočem povedat.
Na voljo imam dve opciji:

1. počakat da pride duplikat in it po avto.

2. možnost dobit slo prometno in vin od enakega avtomobila in naredit zamenjavo karoserije.

Rad bi pa torej čimprej šel po avto, ker me je strah da mi ga ne bojo prodal.

Zato hvala vsem za predloge :))
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Avto me čaka, papirjev še ni!

Post by eugene » 16 Jan 2018, 22:29

Ne vem ti kaj svetovat glede problema lahko pa ti pomagam z italijanščino če želiš.
Let's go Brandon!
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Avto me čaka, papirjev še ni!

Post by Ježek » 22 Jan 2018, 00:03

Js sem za moj kombi malo tvegal in človeku, ki ga sploh nisem poznal na Mađarsko preko paypala nakazal okoli 200€ are. Brez prometnega dovoljenja nevem, če bi hoteli ''uvozit'' avto, ker hočejo staro prometno oni za v arhiv zato se ti pomoje splača počakat na duplikat
Post Reply