VW T3 1.9 WBX camper

User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by Fleko » 12 Jul 2017, 13:59

Kje naročujete el. pumpe? Jaz bi rabil za Škodilaka.
Get low, no matter how
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by Opelpower » 12 Jul 2017, 14:02

JureK wrote:Vijak za odzračevanje je najvišja točka hladilnega sistema.... Ni nobene potrebe dvigovat avta!
To je jasno, samo v ceveh pod avtom se še kaj ujame .. sploh tista za dotok ki je zakrivljena navzdol pri rezervi ... tam se ti ujame kar nekaj litrov zraka, če avto spredaj ne dvigneš.
Image
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by Cox » 12 Jul 2017, 14:16

Fleko wrote:Kje naročujete el. pumpe? Jaz bi rabil za Škodilaka.
Jah .. kje ?? :lol: .. sicer mi še dodato nismo montirali nobene, ampak če ti pride v poštev od T3 se lahko slišima ..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by Fleko » 12 Jul 2017, 14:32

Že vem, nerabim odgovarjat :lol: pozabil ;)
Get low, no matter how
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by JureK » 12 Jul 2017, 15:07

Električno pumpo imam... Kao sekundarno ki bi se naj vklopila takrat ko motor ne laufa... Nisem pa še nikoli slišal da bi delovala, ker vedno ko je avto ful zagret, ga pustim laufat tolk da pride na neko normalno temparaturo preden vgasnem...
To je jasno, samo v ceveh pod avtom se še kaj ujame .. sploh tista za dotok ki je zakrivljena navzdol pri rezervi ... tam se ti ujame kar nekaj litrov zraka, če avto spredaj ne dvigneš.
Ja, se strinjam... Ne razumem pa točno na katerem mestu misliš, da se nabere zrak?
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by Opelpower » 12 Jul 2017, 15:19

JureK wrote:Električno pumpo imam... Kao sekundarno ki bi se naj vklopila takrat ko motor ne laufa... Nisem pa še nikoli slišal da bi delovala, ker vedno ko je avto ful zagret, ga pustim laufat tolk da pride na neko normalno temparaturo preden vgasnem...
To je jasno, samo v ceveh pod avtom se še kaj ujame .. sploh tista za dotok ki je zakrivljena navzdol pri rezervi ... tam se ti ujame kar nekaj litrov zraka, če avto spredaj ne dvigneš.
Ja, se strinjam... Ne razumem pa točno na katerem mestu misliš, da se nabere zrak?
No nabere se ne, ostane zračni žep. To sem čisto slučajno doživel, ker sem prvič samo 20cm dvignjen avto prezračeval. In potem ko sem ga hotel dol iz klocov dat ( pri dvigovanju) slišal kako se še pretaka zrak po ceveh v hladilnik. Zato sem potem vedno res fino dvignil prednji konec v zrak, tako da je auspuh že tla šnofal :lol:
Image
DulE30
Posts: 309
Joined: 26 Jul 2013, 21:53
Avtomobil: Bmw e30(m10b20)/t3 camper

Re: VW T3 1.9 WBX camper

Post by DulE30 » 13 Jul 2017, 18:51

Ooo ste se razpisali 8-) hvala vsem za nasvete, delitev mnenj, lepe želje,linke...camper je že od ponedeljka tam kjer mu je mesto :) temu primerna tudi moja ažurnost tule :oops:
Image
Pot je prestal brez večjega stresa, res pa je bil cager za temp. ves čas na 3/4 a je miroval. Seveda mu je ventilator ves čas pomagal 2. stopnji
Image
Odzračen je bil nekak najbolj podobno receptu OP-ja, sicer je bil dvignjen le kakih 20 cm... a zrak ni več prihajal gor....
Hladilnik je itak nov menjan pri prejšnjem lastniku, se mi zdi čisto dovolj velik za ta motor, termostat se mi zdi da ok odpira, res da je wahler, kar sem pač lahko isti dan dobil, najbolj mi je trenutno sumljiv senzor za temp, tako da bom naročil original, ko se vrnem, pa ventilator pride tudi na vrsto, saj deluje le 2. stopnja, termostikalo pa deluje...tako da ko to rešimo, če še ne bo miru iščemo krivca dalje...
Zegler tvoj sistem deluje pri M10 motorju in ostalih z viskotom :)
Favodriver: to je ta avto ja...
Cox ne razumem zakaj bi moral spustit hladilnik, če je čep plastičen?
Post Reply