volani by eugene

User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: volani by eugene

Post by pero27 » 27 Feb 2017, 17:06

Men je Nardi že en v roki ostal na gliserju - in to originalen; so se lepo luknje okrog šraufov z pomočjo korozije povečale in evo šmorn. V navtiki velja; 316L jeklo or go home! Zato noben ne montira Nardijev ;)
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: volani by eugene

Post by Octopus » 27 Feb 2017, 19:14

Misliš? Navadnega Nardija res ne, ima pa zato Nardi poseben Marine program. In za kako Rivo so cene njihovih volanov take, da te vrže po tleh in to ne enkrat. :D

Recimo, Nardi volan za ceno kakega starega avta z Nardi volanom:
http://www.ebay.com/itm/NARDI-MARINE-WH ... 1435884436
croma_man wrote:octopussy, odlična ideja, tole pa nebi pomislil na marine program...
Ej, vprašaj hobotnico, jaz sem iz marine programa. :lol:
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: volani by eugene

Post by pero27 » 27 Feb 2017, 22:19

Je mogu bit pa res z avta pobran zgleda
Tele Nardi marine cene so pa :o (nisem vedel da sploh obstajajo) bo Croma mogu nehat kulese rihtat pa to začet, bo precej na poštnini pršparal :lol:
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 27 Feb 2017, 22:40

Ja nardi marine obstaja. ampak tej so dosti podobni avtomobilskim in prav tako iz aluja. samo več plastičnih imaš v ponudbi.

Prejšnji teden nisem dosti delal na tej fronti sem imal z pustom posla. no par rok laka sem dal. ta teden bom verjetno keaj zrisal za razrez pa pesto naredu. Se pa moram malo opremit za les obdelat. malo gledam za si nardit eno tračno žago, ker jo bom rabu.
Let's go Brandon!
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: volani by eugene

Post by Octopus » 28 Feb 2017, 03:31

Fora je itak, da večina teh bark, ki ima take volane, vsaj lesenjač je tako pospravljenih, ma bolje kot marsikateri avto. Na Vrbskem jezeru so vse po garažah ali vsaj nadstreških poleti, pa še to večino časa v garaži na dvigalu dvignjene iz vode. Se pelješ, prideš nazaj, dvigneš iz vode, očistiš in prebrišeš barko. Rahlo fanatično. Na ostalih jezerih sem pa večinoma videl da pride na prikolici, v vodo in pred koncem dneva nazaj ven in pospravit.
Tako da v večini teh primerov je verjetno bolj kot sama nujnost vzdržljivosti in posledična izbira materiala, bolj pomemben sam prestiž materiala in izdelave ter celotnega izdelka. Ni ravno nek fisherman, ki se celo leto cmari na soncu ob dnevni dozi soli in vode in more vse to zdržat. Kar je v bistvu z vidika izdelave... dobro :lol:

Pa so te nardiji še vedno poceni za svet barkač. Lani ali predlani sem gledal privezovanje mislim da je bila Serena od Fincantieri, nisem več siguren. Skratka neka huda lesena ograja in na njej neke krasne kljuke za bokobrane, ki so bili vsi zaviti v neke plaščke in še odvečna vrv teh bokobranov je bila vsa lepo zvozljana v krogih. No potem ko je en s posadke 4 ure loščil eno stran ograje sem šel pogledat detajle in prav vsak obokobran je še pod to kljukico imel neke usnjene podložne pasove, da vrv ne drgne po tej fini ograji, pač pas, na koncu v trikotnik in nek žig in napis. Bolano. No ta detajl sem si slikal, nekje morem imeti še sliko in kasneje šel guglat proizvajalca, ki je bil vtisnjen na tem pasu. Na koncu sem naletel na neko napol manufakturo na severu ki ročno šiva te pasove iz nevemkakega podloženega usnja in vžge gor logotip in voila, pas za 500+€ kos.
Kako pa zraven prideš s takimi izdelki, pojma nimam.
Malo sem odjadral.

In pol se jaz sekiram da ne butnem par desetletji staro feltno ob robnik, ebemti.
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 17 Mar 2017, 19:58

Volan je zmontiran. vtisi so mešani. Sploh prvi dan mi je blo ful čudno ker je z svojimi 365mm proti 400 kot sem imel prej ful mali. Zgleda še kar dobro. Mogoče malo preveč kičast. Lakiranje je šlo ultrapočasi ker je 1k sintetika in še zdaj ni čisto trd, tako da bo treba it na kak 2k z uv. Mogoče clear coat ali kak poliuretan. Grip bi lahko bil debelejši tako da bo naslednji mel več mesa in verjetno asimetričen profil. Pa 380mm premera minimum.

Image

Naredu sem tudi pesto tako da sem upurabu ripne z enga starega volana, ter mehanizem za hupo. Danes sem ploščico od hupe iztružu iz tekstolita( novotex) ki je v bistvu tekstil v fenolni smoli. Materijal mi je tako všeč da bom verjetno proval kak volan obložit s tem. Če bi bi dobil v kaki drugi barvi še bi blo sploh super. ali pa plato iz čiste smole brez primesi. V kaki črni recimo. Ne vem kolko se da s to smolo packat doma.
Image
Image
Let's go Brandon!
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 17 Mar 2017, 20:04

Ta mi je ratal mega. Werks volan iz starih RS spyderjev.
Image
Let's go Brandon!
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: volani by eugene

Post by DS71 » 17 Mar 2017, 20:57

a ta v spyderju je tudi tvoje delo ? :o Nisem pa nikoli razumnel zakaj folk 3 krake volane okoli obrača :)

Uni v hrošči je tudi super izpadel ..vsa čast
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 17 Mar 2017, 22:04

Ne kje pa. Malo sem nerodno napisal. ta dizajn oz ta volan mi je postal ful dober in bo inspiracija za naslednjega. :D Žal to plstiko ne moreš doma vlivat. Rabi temperaturo in visok pritisk.
Let's go Brandon!
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: volani by eugene

Post by Octopus » 18 Mar 2017, 22:58

Meni zgleda čisto hud volan, respect.
Tudi material na hupi zgleda kul retro. Mogoče na fotki z volanom izpade preveč bež odtenka glede na obroč, ma se sklada z ostalo notranjostjo. Na closeup fotki zgleda kul, huda textura.
Post Reply