BMW e21 316 - Alpinweiss

Post Reply
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by zegler » 12 Sep 2016, 08:05

odlicno, bravo .. :) se z krvjo si ga krstil, tako je prav :P

fergazer pa razstavi popucaj porihtaj, saj ves kaj te matra v njem. Ali pa drugega nabavi, pa je.
User avatar
l3v4rt
Posts: 371
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 15 Sep 2016, 20:59

Danes sem skočil na popoldanski potep. Iz avta sem zložil ven tisto kaj se je valjalo po prtljažniku in odprl mapo ter našel neko jezero na avstrijski strani oddaljeno dobrih 70km in ga predlagal kolegu, ki je bil takoj za akcijo, da se nekam gre. Gre za akumulacijsko jezero Soboth Stausee; je pa malo preko meje na Koroškem. Pot sem začrtal prek doline Drave do Dravograda ter prečkal tam mejo (tam sem moral odpreti prtljažnik, kjer policistka ni našla razen stolov za plažo in obvezno opremo ter malo Armaflex-a ničesar, niti rje :lol: ).

Peljal sem do Lavamünd-a ter desno zavil proti Soboth-u. Cesta se je vzpenjala kar konkretno, strmeje kot recimo na Pohorju do Belvija, kar je malo bavarca mučilo kaj se tiče moči ampak smo dosegli vrh brez problema, potem pa po ovinkasti cesti peljali navzdol kakšnih 300m višinske razlike do jezera (jezero je na dobrih 1000m nadmorske, vrh klanca pa je bil cca 1500). Na jezeru se lahko kampira, čolni (brez motorja) se lahko izposodijo, gostilna je ipd. - tja zahajajo večinoma motociklisti, ki jih je veliko ampak so vsi peljali normalno in varno. Po postanku na jezeru sem peljal do Eibiswald-a ter proti Leibnitz-u in preko Šentilja domov. 8-)

Avto se je odrezal super, tudi glede porabe sem bil zadovoljen, mislim da je ''šluknil'' cca 13l (grobo od oka), kar me niti ne čudi glede na hrib, ki smo ga pripeljali. Podvozje se je na ovinkih (predvsem navzdol, ker je gor šlo bolj penzionistično) odrezalo super. Tura je mislim da nekje 160km in priporočam če želi kdo hiter oddih in je v bližini doma. :D

Še slikovno gradivo - s telefonom samo:
Na poti navzgor z razgledom na Koroško
Na poti navzgor z razgledom na Koroško
Martinčkanje ob jezeru.
Martinčkanje ob jezeru.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by strider87 » 15 Sep 2016, 21:08

lepa fura ;) je pa ta vzpon Golica-hodimo redno z motorji noret 8-)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by croma_man » 15 Sep 2016, 22:07

golica je zakon pa mi smo mel do zdej zmeri srečo da ni blo policajev...motoristi pa nimajo za burek :lol:
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by nicjasno » 15 Sep 2016, 23:58

MI smo sli spomladi v nasprotno smer. Super turca.
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by zegler » 16 Sep 2016, 07:11

lepo lepo, kot so ze rekli lepa lokacija, ampak avto se boljsi :)

drugace pa ja z mopedi se dosti vozijo gor. In ja vecina cestakov itd je res pocasnih, ce pa naletis na kaksnega supermoto al pa enduro pa da ne spara, pa mas kaj za delat :twisted:
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by nicjasno » 16 Sep 2016, 21:21

Sem danes v zivo videl. Zelo lep izdelek je nastal, si lahko ponosen nase! 8-)
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
l3v4rt
Posts: 371
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 16 Sep 2016, 22:43

nicjasno wrote:Sem danes v zivo videl. Zelo lep izdelek je nastal, si lahko ponosen nase! 8-)
Hvala hvala! Vem, da si kar kritičen in sem vesel za lepe besede. Par malenkosti še je za uredit kot sva se že pogovarjala potem pa na naslednje sklope. :)

Hvala tudi ostalim za vzpodbudo! :D Bom pa na ''peglanje'' teh bregov še malo počakal, za zdaj je moči dovolj za kak lahkoten izlet in da dam desni žmigavec ali se ustavim na avtobusni da spustim vas divjake naprej ;)
User avatar
l3v4rt
Posts: 371
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by l3v4rt » 19 Sep 2016, 22:15

Ker je brezveze imeti star bencin v tanku smo šli pogledat sceno v Avstirjo na Wörthersee Reloaded. Nisem se šel fotografa, da bi naredil temo v rubiki Srečanja/Izleti ampak sem bolj užival dogodek. 8-)

Izlet smo začeli pozno, ker je kolega še sestavljal e36 compacta skupaj in ni spravil Camaro platišč pod blatnike ampak smo rešili dan in odšli cca 2 iz Maribora. Preko Dravograda, Völkermarkta v Klagenfurt - potem pa proti Wsee-ju in pogledat še sceno na Faaker See oziroma Turbo Kurve, kjer se postavijo ribiški stoli ali stoli za na plažo ob cesti in se gleda burnoute, festival pokanja izpuhov in agresivnih pospeševanj, skratka vse kaj rabiš, da je sobotno popoldne dobro. :D

Par slik sem šklocnil s telefonom, bavarec je šel lepo ampak po dveh izletih rabi križ oddih od Recarotov :evil:
Na cesti proti Celovcu
Na cesti proti Celovcu
wsee2.jpg
Postanek z ekipo ob Wsee-ju
Postanek z ekipo ob Wsee-ju
Parkirani na prizoršču Faaker See-ja ob Turbo Kurve, noro vzdušje!
Parkirani na prizoršču Faaker See-ja ob Turbo Kurve, noro vzdušje!
Vrhunski razgledi ob vožnji
Vrhunski razgledi ob vožnji
Vzdušje je super, vreme se je izboljšalo, sicer so kasneje prišle enote modrih umirit situacijo na Arneitz, ob pumpi na Wsee-ju pa itak skozi sedijo in pišejo listke, vseeno je dogodek super, Wsee 2 weeks before in 1 week before sta tudi bila super. Avti so, dogaja se in ljudje se ne šparajo. Ampak glede na ostalo sceno je moj bavarc še vseeno previsok..mnogo previsok .. :lol:
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: BMW e21 316 - Alpinweiss

Post by croma_man » 19 Sep 2016, 22:31

sm 5x pobrisal pa bom vseeno napisal, letos po 6-7 letih nisem šel zaradi tega ker se je scena čist zjebala z lokalci in lokalnimi slovenci ki peljejo originalne avte al pa rižeke na Wsee...včasih ni blo tako in se lepo vidi kak scena na Wsee-ju ugaša zaradi takih padalcev. Parkiraj zunaj pa občuduj kaj počnejo drugi ne pa zraven parkirat 100 originalnih avtov zato ker se ti zdi kul...

to je moje mnenje pa ni letel direkt nate ampak nate in na 100-200 podobnih ki vedno delajo gužvo v Arneitzu. Je tvoj avto še spodoben proti golfom 4 na radkapah.
Post Reply