Podforum za ne-tako-stare avtomobile

Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Anzee » 08 Sep 2016, 22:03

Men je ta AR 164 cist mim :) Ena taka rdeca stoji tle v siski na vodnikovi ob cesti postran parkirana na travi ze kaksno leto. Pa se mi nic ne smili, cudim se samo da je niso cefurji ze kej raztolkli...

Ne vem, kukr sm ze enkrat napisu, youngtimerji so za moje pojme avti, ki so se delali nekje do leta 1985. Clovek more bit mal samokriticen ko posta kaj v glavni del foruma. Sej naceloma je men vseen, itak ne gledam takih tem. Tut tiste AR 75 ne gledam prav velikokrat, pa E30tke tudi samo ošvrknem... Enkrat je blo hecno, ko mi je en tip ceu navdusen razlagu "ej ma te tanovi BMWji so krneki, tapravi BMWji so bli tastari, tist je blo nrjen tko k treba". In po kratkem pogovoru sem nagruntal, da je tip mislu "tastari" bmw kot E46 in E36 lol! :)

Ce podam svoje mnenje, avti z izhodiscnim letom izdelave 1985 (pa se to mi je kr malo novo) bi bili lahko predstavljeni med avtomobili nasih clanov, ostali novejsi pa pod "kar ne spada nikamor drugam".. Eventuelno sem za, da se pod "ostalo" da se en podforum novejsi avtomobili... pa nej bo tistih 5 avtov notr :)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by croma_man » 08 Sep 2016, 22:12

zadnjič sem bral o lambotih v reviji moj pes...

laukotu dam prav, oldschool je oldschool in jebeš izjeme. Seveda tud jst podprem vsakega ki se spravi obnavljat avto, pa tud če je to 95 ali pa 99 letnik...lahk bi tud mene podprl ker sem šel na novo barvat svojega kombija ki je letnik 96... :)
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Zeko124 » 08 Sep 2016, 22:54

L4UK0 wrote:
Zeko124 wrote:... češ da je premlada ( '93), medtem ko je recimo tema o BMW E30 cabrio iz leta 1990 ostala odprta
Preprosto, nekje je trba postavit mejo. Torej pustimo to AR '93 kot oldschool avto, kaj pa potem Hyunday Pony '96? Saj je samo par let mlajši od te Alfe. Ok, pustimo še tega...kaj pa Fiat Punto '99? Saj je samo par let mlajši od unega Hyundaya...a vidiš kam ciljam? Kjerkoli bo meja se bo našel kak avto, ki bo lih na drugi strani... :P

[
Razumem to in spoštujem, kljub vsemu pa je leto 2000 sedaj že več kot 15 let nazaj. Torej če bi bila meja nekje na letu 1985 (kot je nekdo omenja) bi že iz objavljenih tem marsikaj odletelo (kar so tudi že omenili sedaj v nekaj postih pred tem). Sem samo podal eno izmed možnih rešitev, ker so mi take teme, ko nekdo nekaj (konkretno) obnavlja preprosto všeč - odločitev pa je seveda na "vrhu foruma". Ko smo že pri Ponyju - tudi teh je danes na cestah verjetno precej manj kot Kadettov C recimo in je meni osebno zelo zanimiv avto (sem ga vozil ravno 2 dni nazaj). Stvar osebne preference, 100 ljudi, 100 čudi. Skratka če bi bila to moja tema in bi se potrudil z objavo bi se mi zdelo zelo za malo, da me nekdo kratko in malo skensla samo zaradi starosti vozila - predvsem pa avto kolikor razumem (vsaj trenutno) ni daily in zato ne spada niti v temo, katera je bila uporabniku predlagana. Z mojega vidika zato tu manjka ena tema ki bi pokrila to "praznino".

Za to "tadrugo" temo pa se mi zdi meja leto 2000 čisto rizonabl. Mislim da se tam nekje tudi dejansko konča vse kar se je za en kanček vleklo še iz prejšnjih let. Pri Volvu so se nehale škatle, pri Citroenu je s Xantio ukinjena tudi stara (LHM) hidravlika, BMWjeve okrogle luči se enkrat za vselej "prepakirajo" v drugačno obliko, (pri Zastavi nadaljujejo s proizvodnjo v malo bolj plastikanerski obliki :D )...

Zgolj v razmislek :)
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by killergame » 09 Sep 2016, 01:13

Jaz kot avtor teme bom dodal samo to. Pač jz svojega avta ne dojemam za mladega. Avto je star 24 let. Že res, da se lastnikom letnikov 70-80 to zdi mlad avto. Ampak je daleč od tega. In kot že omenjeno modelno leto je 87. Je čisto ista kot je prišla leta 87 prva 164 vn. Samo zadnja iz prve serije je, predn so jih spremenili v bolj moderno 2. serijo.

Trenutni motor letnik 90, 3.0 V6 motor, ki pride vgrajen letnik 89.

Vse kar sem želel je pač predstavit moj projekt o moji "tastari" Alfi, ker sem mislim, da vas bo zanimalo, gleda na to da na novih forumih interesa za stara jajca ni. Na Alfa forumu noben ne komentira teme, ker so stara jajca, pa jih zanimajo sam sodobni sekreti. Na tem forumu so preveč nova jajca. Kje je forum za krizo srednjih let pri avtih? :)

Osebno mi je meja med starimi in sodobnimi avti 95.

O tem komu je 164 všeč in komu čisto mimo pa nebi. Vsak ma svoj okus. Za mene je eden in edini popoln avto in najlepši dizajn sploh, nekomu drugemu zadn sekret. Dejstvo je, da je avto skoraj izginil, ker je večini sekret in nas je ostalo le še malo ljubiteljev 164.
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Anzee » 09 Sep 2016, 07:37

Jah jeba je, ker je to oldschool forum. Zdej kaj je oldschool nas vecina dojema kot avti, ki niso imeli nekih pretiranih elektricnih pomagal (z izjemo amerikancev :) ), nimajo plasticnih armatur, ponavad imajo zadaj pogon, nimajo katalizatorjev in lambda sond, servotov itd itd. Recimo jaz imam tudi e36 cabrio l. 95, pa mi na pamet ne pade da bi ga tle predstavu. Hyunday pony je pa tut krneki no :)

Sej pravm, zanimivo je spremljat kakrsnokoli obnovo ampak ja, za mal novejse bi bilo smotrno met svoj podforum. Hec pa je, da takih novejsih je samo ene par... zdej samo za te odpirat nov podforum pa ja.. kaj pa vem...
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Zeko124 » 09 Sep 2016, 09:10

Mislil, oz. upal sem, da s(m)o člani tega foruma odrasli in dojemljivi osebki, na mojo veliko žalost pa opažam, da samo do neke mere.

Forum, ki vsebuje prispevke članov, ki so ljubitelji ne samo različnih modelov, pač pa tudi različnih znamk lahko obstoji samo z medsebojnim vzpodbujanjem in toleranco do drugače mislečih. Lep primer je Avtomobilizem, še lepši pa Avtoforum, ki je brez ustrezne administracije propadel pravzaprav manj kot v dveh letih.

@Anzee, ne poznam te v živo, ampak tvoji prispevki v tej temi so naravnost otročji, predvsem pa nevem v čigavem imenu polemiziraš o tem, kakšen naj bi bil oldschool avtomobil. Če bi bili vsi avtomobili (kot sem pred dnevi bral že v neki drugi temi) po šabloni zabiti v tla, vsi z zadnjim pogonom... kako zanimiv bi bil takšen forum? Meni osebno je recimo Manta eden izmed najbolj "krneki" avtomobilov na oldschool sceni pa tega ne obešam na veliki zvon, še manj bom to poskušal prepričati ostale uporabnike foruma, prej nasprotno - če že bom karkoli napisal v takšne teme bom kvečjemu pohvalil delo - ker je za moje skromne pojme delo vsakogar nekaj vredno, pa naj bo to Hyundai Pony, Opel Manta, E30,...

Treba je postaviti pravila foruma ki bodo jasno napisana črno na belem in veljala za vse ter jih postaviti v branje bodočemu uporabniku še preden se prikaže opcija odprtja nove teme. Ne pa da se nekatere avtomobile tolerira, spet neko temo pa kratko in malo zapre, potem pa se v drugi temi polemizira, kateri avtomobili so komu brezvezni in komu ne. Če se že gremo po letniku ali modelnem letu naj se jasno začrta ta meja, ali pa preprosto napiše seznam avtomobilov, ki spadajo v temo.

Prepričan sem, da bi ta novi podforum v bodoče "pogoltnil" kaj več kot 5 vozil, @papi naprimer omenja Senatorja ki je meni popolna neznanka in bi mi bilo zanimivo kaj prebrati o njem, pa seveda še cel kup drugih vozil iz obdobja 90ih ki so danes že zelo zanimiva in redka po cestah.

Vse to je napisano spet samo v razmislek s strani nekoga, ki že leta spremlja različne forume, tako tuje, "mešane" kot "usmerjene", torej ne pišem kar nekaj na pamet, predvsem pa to pišem dobronamerno. Forum ima dobro osnovo, ki pa se jo s takšnimi kiksi lahko kaj hitro pokvari.
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by papi » 09 Sep 2016, 09:15

killergame wrote:Jaz kot avtor teme bom dodal samo to. Pač jz svojega avta ne dojemam za mladega. Avto je star 24 let. Že res, da se lastnikom letnikov 70-80 to zdi mlad avto. Ampak je daleč od tega. In kot že omenjeno modelno leto je 87. Je čisto ista kot je prišla leta 87 prva 164 vn. Samo zadnja iz prve serije je, predn so jih spremenili v bolj moderno 2. serijo.

Trenutni motor letnik 90, 3.0 V6 motor, ki pride vgrajen letnik 89.

Vse kar sem želel je pač predstavit moj projekt o moji "tastari" Alfi, ker sem mislim, da vas bo zanimalo, gleda na to da na novih forumih interesa za stara jajca ni. Na Alfa forumu noben ne komentira teme, ker so stara jajca, pa jih zanimajo sam sodobni sekreti. Na tem forumu so preveč nova jajca. Kje je forum za krizo srednjih let pri avtih? :)

Osebno mi je meja med starimi in sodobnimi avti 95.

O tem komu je 164 všeč in komu čisto mimo pa nebi. Vsak ma svoj okus. Za mene je eden in edini popoln avto in najlepši dizajn sploh, nekomu drugemu zadn sekret. Dejstvo je, da je avto skoraj izginil, ker je večini sekret in nas je ostalo le še malo ljubiteljev 164.
Zelo lepo si napisal, nažalost res ne padeš ne tu ne tam s tem avtom :?
Dejte se malo aktivirat in nares forum "90s" :twisted: :twisted: :twisted:

Image
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by papi » 09 Sep 2016, 09:19

Zeko124 wrote:Mislil, oz. upal sem, da s(m)o člani tega foruma odrasli in dojemljivi osebki, na mojo veliko žalost pa opažam, da samo do neke mere.

Forum, ki vsebuje prispevke članov, ki so ljubitelji ne samo različnih modelov, pač pa tudi različnih znamk lahko obstoji samo z medsebojnim vzpodbujanjem in toleranco do drugače mislečih. Lep primer je Avtomobilizem, še lepši pa Avtoforum, ki je brez ustrezne administracije propadel pravzaprav manj kot v dveh letih.

@Anzee, ne poznam te v živo, ampak tvoji prispevki v tej temi so naravnost otročji, predvsem pa nevem v čigavem imenu polemiziraš o tem, kakšen naj bi bil oldschool avtomobil. Če bi bili vsi avtomobili (kot sem pred dnevi bral že v neki drugi temi) po šabloni zabiti v tla, vsi z zadnjim pogonom... kako zanimiv bi bil takšen forum? Meni osebno je recimo Manta eden izmed najbolj "krneki" avtomobilov na oldschool sceni pa tega ne obešam na veliki zvon, še manj bom to poskušal prepričati ostale uporabnike foruma, prej nasprotno - če že bom karkoli napisal v takšne teme bom kvečjemu pohvalil delo - ker je za moje skromne pojme delo vsakogar nekaj vredno, pa naj bo to Hyundai Pony, Opel Manta, E30,...

Treba je postaviti pravila foruma ki bodo jasno napisana črno na belem in veljala za vse ter jih postaviti v branje bodočemu uporabniku še preden se prikaže opcija odprtja nove teme. Ne pa da se nekatere avtomobile tolerira, spet neko temo pa kratko in malo zapre, potem pa se v drugi temi polemizira, kateri avtomobili so komu brezvezni in komu ne. Če se že gremo po letniku ali modelnem letu naj se jasno začrta ta meja, ali pa preprosto napiše seznam avtomobilov, ki spadajo v temo.

Prepričan sem, da bi ta novi podforum v bodoče "pogoltnil" kaj več kot 5 vozil, @papi naprimer omenja Senatorja ki je meni popolna neznanka in bi mi bilo zanimivo kaj prebrati o njem, pa seveda še cel kup drugih vozil iz obdobja 90ih ki so danes že zelo zanimiva in redka po cestah.

Vse to je napisano spet samo v razmislek s strani nekoga, ki že leta spremlja različne forume, tako tuje, "mešane" kot "usmerjene", torej ne pišem kar nekaj na pamet, predvsem pa to pišem dobronamerno. Forum ima dobro osnovo, ki pa se jo s takšnimi kiksi lahko kaj hitro pokvari.
Bom zelo kratek! Lauko je zelo lepo napisal, kdor se ne strinja pa.... sej je kroma napisal :twisted:
Za posti od Anžeta pa stojimo vsi tri ustanovitelji tega foruma!
Z neprimerno vsebino, žalitvami.... si pa pravkar ti začel :evil:
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by l3v4rt » 09 Sep 2016, 10:41

Morda ni moje mesto da tukaj komentiram ker še nisem napisal dosti prispevkov ipd. ampak mislim da vseeno kot uporabnik in sledilec foruma napišem svoje mnenje - ne mislim pa ''dreka mešat'' :roll:

Zeko 124 - jaz se strinjam s tabo glede zanimivosti vozil kasnejših letnikov, tudi meni bi bilo zanimivo brat o Senatorjih, Monzah, E30, tudi E36 in ostalih vozilih, ker smo pač navdušenci nad avtomobili in radi preberemo teme ko nekdo nekaj ustvarja, popravlja, adaptira ipd. Glede tega sva na isti stran in ti dajem prav.... AMPAK! Treba je razumet ''poslanstvo'' tega foruma. To je mesto za oldtimerje (meja 30 let če se ne motim) in to bo šlo naprej tako da sam nekako smatram do '85 vozilo kot starodobnik. Ostalo je pač star avto, ni ne za sem, ne za med nove. So zanimivi in so navdušenci nad njimi, seveda in mene tudi zanima kaj ljudje delajo s svojimi avti s perspektive navdušenca nad avtomobili. Če bi ustanovili podforum za vozila do '95 ali '99 bi se znalo zgoditi, da bi nastala poplava v tej temi (tudi jaz bi svojo Vectro podtaknil tja :lol: ). To je dvorezen meč. Meni se ne zdi prav, da človeka ki dela na svojem avtu z ljubeznijo in kvaliteto zatremo zato ker ni dovolj star avto ampak neka pravila morajo biti, neki okvirji. Osebno razumem vodstvo foruma, kljub temu da se ne zdi fer. Res je pa seveda da bi ob takem podforumu skupnost zrasla ampak mislim, da forum ni bil ustanovljen v tej smeri čeprav kot navdušencu se to ne zdi nič narobe. Upam, da se najde kdo s kakšno idejo in se ohrani namen tega foruma in obenem brali o zanimivih projektih, tudi če je kakšno leto mlajši avto. In ČE se odpre podforum za mlajša vozila, bom z veseljem prečekiral kaj ustvarjate fantje in dekleta! Verjamem pa da s stališča vodenja foruma, kontroliranja vsebine in posledic spreminjanja ustanovitelji vedo kaj je najbolje.

-mnenje uporabnika
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by killergame » 09 Sep 2016, 11:00

Anzee wrote:Jah jeba je, ker je to oldschool forum. Zdej kaj je oldschool nas vecina dojema kot avti, ki niso imeli nekih pretiranih elektricnih pomagal (z izjemo amerikancev :) ), nimajo plasticnih armatur, ponavad imajo zadaj pogon, nimajo katalizatorjev in lambda sond, servotov itd itd. Recimo jaz imam tudi e36 cabrio l. 95, pa mi na pamet ne pade da bi ga tle predstavu. Hyunday pony je pa tut krneki no :)

Sej pravm, zanimivo je spremljat kakrsnokoli obnovo ampak ja, za mal novejse bi bilo smotrno met svoj podforum. Hec pa je, da takih novejsih je samo ene par... zdej samo za te odpirat nov podforum pa ja.. kaj pa vem...
Samo v tem pogledu potem 75 izpada po čisto vsem prav tako. Edina razlika 75/164 je pogon zadaj/spredaj. Vse ostalo klime, servo, električna ogledala, ogrevanja ogledala, šipe, avtomatske klime, katalizatorji (ga sicer nima ne moja ne od smukca), lambde.. To je na obeh isto.
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
Post Reply