Kadett C City - orangensaftwagen

User avatar
DJG
Posts: 32
Joined: 09 Oct 2013, 11:41
Avtomobil: Kadett C 1979 limo, Kadett C 1978 City
Location: Gomilsko
Contact:

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by DJG » 09 Nov 2014, 19:34

Ja vredu no, ne rabimo se zdej kregati ali zgražati nad mojim mišljenjem... a ni bolš da smo prijatelji z ljubeznijo do starih avtomobilov? :D

Nič nisem rekel, da si BTTX kaj kriv ali pa da si me nategnil oz. kaj v tem smislu. Napisal sem samo, da sem kupil motor (na slepo) in naletel na mino.

Verjamem da ti nisi vedel, da je motor tak, kot je, je pa dejstvo da je motor v svojem življenju ali bil že od začetka s kakšno napako, ali so zanj zelo slabo skrbeli (nemenjava olja), ali pa je naredil čez pol milijona kilometrov :lol:

In samo to sem hotel povedati - moja predelava se je pač slabo začela (mišljeno je bilo, da samo podrem motor, očistim zadeve in predihtam, potem pa se je zaradi nestandardnih komponent zadeva precej zavlekla - ker je recimo 1.7 in takih je malo, sem obročke +0,50mm iskal več kot tri tedne, na koncu pa jih našel na nizozemskem, ipd...), veliko je že narejenega, zato ne bom prodajal zaenkrat ničesar. Prvi naslednji korak je izdelava nosilcev za motor/menjalnik in pa predelava karterja (ker ima bulo na drugi strani).


Lahko pa tudi pobrišem temo in pozabimo na vse skupaj? Do zdaj sem namreč poskušal čim bolj fotografirati, da bi lahko na koncu naredil fotoreportažo, kako poteka generalka na CIH-u z namenom, da bi lahko kdo imel to za referenco, če tega še ni počel, pa ima CIH-a in željo/potrebo po tem... ampak če koga motim tule gor, nej pove, bomo razjasnili in videli kako naprej :oops:

Lep pozdrav,
Gregor
Kadett C 1979 / 1.2N / white
Kadett C City 1978 / 1.2N / orange
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by BTTX » 10 Nov 2014, 09:03

Sej jaz se ne kregam pa nic. Hvala bogu dejansko da obstajajo ljudje, ki rihtajo stare avte z namenom, da bi bli se boljsi kot so bli. Res pa je to, da jaz sem ta motor sam vzel iz avta in nic drugega. Nisem ga mel namena uporabit in zato sem ga tut prodal. Jebi ga glej, lahko bi kupil motor za 500, pa bi bil se slabsi. :) ti le rihtaj pa ohranjaj ta forum zanimiv. Kar smo ti pa takorekoc zeleli povedati vsi je pa to, da je nasa ljubezen do "starih gar", zelo drag sport. Pa verjemi, da vem to najbolje, glede na to da se studiram in se ukvarjam z se enim dragim "sportom" :)
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by Bajta » 10 Nov 2014, 10:25

če pogledaš na razmak par let, se skor bol splača kupit kako novo jajco, za tak denar kot ga vlagamo v te stare kante :D

žal.
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by pero27 » 10 Nov 2014, 13:12

pa niti ni tako drag šport, če tako pogledaš; že če greš malo bolj resno trnk v reko namakat daš takoj 10.000€ za opremo, kadett v katerega vržeš 10.000€ pa vemo kako zgleda :twisted:
vsaj en šport pa definitvno moraš met, da ti dolgčas ne rata
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by croma_man » 10 Nov 2014, 14:09

Bajta wrote:če pogledaš na razmak par let, se skor bol splača kupit kako novo jajco, za tak denar kot ga vlagamo v te stare kante :D

žal.
ne nabijaj, če kupiš PRAVI avto, bo z leti dobival na vrednosti,...nova sidra so pa itak vedno kupljena na lizo al pa kredo, poleg tega da 7 let odplačuješ nekaj kar je vsak mesec manj vredno, in čez teh 7 let praktično nič...ne vem no. Se nebi strinjal s tabo.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by Cox » 10 Nov 2014, 14:29

Drag šport? Proti čemu? ... na sodobnem avtu menjaš vztrajnik pa kuplungo pa si lahko 3 kadete kupis za ta dnar...
O Anja .. o tebi se mi sanja.
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by Bajta » 11 Nov 2014, 01:32

oo, kk narobe ste me uzel :cry:
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by BTTX » 11 Nov 2014, 20:11

Cox wrote:Drag šport? Proti čemu? ... na sodobnem avtu menjaš vztrajnik pa kuplungo pa si lahko 3 kadete kupis za ta dnar...
To ne rečem. Drag šport proti igranju šaha verjetno :) če pa maš samo oldtimerje tak kot jaz, pa je kak je.. :)
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by pero27 » 11 Nov 2014, 21:19

če imaš samo oldtimerje, tako kot midva, potem itak veš, da na vsakem prišparaš letno ~400€ na zavarovanju in registraciji, jih lepo vržeš v avto in potem kaj je od tega, ne pa da se država in zavarovalnica pase
pa voziš se okrog z 50 smiles per galon :D :D
User avatar
DJG
Posts: 32
Joined: 09 Oct 2013, 11:41
Avtomobil: Kadett C 1979 limo, Kadett C 1978 City
Location: Gomilsko
Contact:

Re: Kadett C City - orangensaftwagen

Post by DJG » 27 Feb 2015, 09:16

Po dolgem zimskem spanju zopet pozdravljeni vsi oldskulaši!

Projekt prenove se ni pogreznil v zemljo, temveč se je motor sestavil skupaj, združil z Getragom 240 in umestil v Cityja.
Priključil se je bencin, hladilni sistem in elektrika, kaj več tako ne rabi :lol:
Celoten proces bom v kratkem objavil, moram prej spraviti vse slike na kup.... bo malo za počakati, ampak bo!

V tem trenutku se obračam na vse, ki bi mi znali identificirati tip uplinjača, ki je na tem motorju. Kolikor sem gledal po internetu, bi znal biti Solex DIDTA-4, ampak nisem prepričan. In če bi to le bil omenjeni tip, niti ne vem, če je poleg te DIDTA-4 oznake še kakšna številska oznaka (npr. 32/32).

Ima kdo kakšne preverjene informacije o tem tipu uplinjača?
Image

Image

Image

Image

Ker je na motorju vse novo, razen uplinjač je v izvirnem stanju, bi rad še tega na novo pretesnil, da je potem zadeva zanesljiva za daily-ja... Tako da lepo prosim za informacije :oops:



Je pa City trenutno v fazi izdelave inox izpušnega sistema. Da bo vsaj nekaj nezarjavelega na avtu :D

Image


LP!
Kadett C 1979 / 1.2N / white
Kadett C City 1978 / 1.2N / orange
Post Reply