Cinkanje

george wheels
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2014, 16:23
Avtomobil: jeep

Cinkanje

Post by george wheels » 05 Oct 2014, 20:58

Ali ve kdo če kdo cinka na primorskem? Drgač pa kdo v sloveniji je najbolj hiter in je najmanj za čakat. Klical sem eno podjetje pa so mi rekli da je narejeno v 1 do 5tih dneh, kar se mi je zdelo vredu, dokler jim nisem rekel da gre za avtomobilske delčke nakar se podalša čakalna doba 3 tedne ali več, kar se mi zdi malo preterano..
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Cinkanje

Post by eugene » 06 Oct 2014, 07:44

Romana zrnec iz ljubljane cinka kar ji daš. Sem dosti malih avto delov nesu gor cinkat in ni nikoli nič komplicirala ali založla. Da se zmenitin poslat v obe smeri tudi po pošti. Ni pa najcenejša ker ne cinka v bobnih ampak obeša na vešala.
Let's go Brandon!
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Cinkanje

Post by grega983 » 06 Oct 2014, 07:44

george wheels wrote:Ali ve kdo če kdo cinka na primorskem? Drgač pa kdo v sloveniji je najbolj hiter in je najmanj za čakat. Klical sem eno podjetje pa so mi rekli da je narejeno v 1 do 5tih dneh, kar se mi je zdelo vredu, dokler jim nisem rekel da gre za avtomobilske delčke nakar se podalša čakalna doba 3 tedne ali več, kar se mi zdi malo preterano..
Galvanizacija ali vroče cinkanje ?
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
george wheels
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2014, 16:23
Avtomobil: jeep

Re: Cinkanje

Post by george wheels » 06 Oct 2014, 07:58

po čem ločim galvanizacijo in vroče cinkanje? Prejšnič sem nesel v GALMO, ampak tam imajo samo bobne za manjše stvari
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Cinkanje

Post by DS71 » 06 Oct 2014, 08:14

Vroče cinjanje je pri nas edino v celju. Kar se tiče primorske,vem da ima pocinkovalnico Liv,ne vem pa če delajo za zunanje stranke.
Sam sem tudi dal Zrnčevi-narejeno je blo v enem tednu,sem si pa dele pripravil sam..torej je bilo tam samo za pocinkat
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Cinkanje

Post by Fleko » 06 Oct 2014, 08:24

Vroče cinkanje potopijo obdelovanec v cink, kateri zalije tudi notranjost, če je primerno ''prezračena''.

Galvansko cinkanje pa se nanašajo z elektro kemičnim postopkom in je pocinkano samo kar lahko ''osvetiš''

Recimo vijaki so galvansko cinkani,..... nadstreški, ograje zunanje,.... pa so vroče cinkano.

Vroče cinkanje je veliko bolj obstojno in tudi debelejši nanos ima, in več napak :D
Get low, no matter how
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Cinkanje

Post by grega983 » 06 Oct 2014, 08:30

Fleko wrote:Vroče cinkanje potopijo obdelovanec v cink, kateri zalije tudi notranjost, če je primerno ''prezračena''.

Galvansko cinkanje pa se nanašajo z elektro kemičnim postopkom in je pocinkano samo kar lahko ''osvetiš''

Recimo vijaki so galvansko cinkani,..... nadstreški, ograje zunanje,.... pa so vroče cinkano.

Vroče cinkanje je veliko bolj obstojno in tudi debelejši nanos ima, in več napak :D
Nekako tako ja :)

Pomembno pri vročem cinkanju je, da pri drobnih stvareh (zvarjencih) lahko pride do deformacij, ke se zvarjenec zaradi lastne teže in višje temperature poda. Navoje in podobne fine zadeve je po vročem cinkanju potrebno popravljati.

Je pa galvanski nanos zelo tanek in tudi neobstojen.
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
george wheels
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2014, 16:23
Avtomobil: jeep

Re: Cinkanje

Post by george wheels » 06 Oct 2014, 09:29

no, potrebujem galvansko cinkanje..
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: Cinkanje

Post by Bajta » 06 Oct 2014, 17:38

js sm do prejsnega tedna delal v cinkarni, na koroškem.. ravne na koroškem.

da se uredit lih vsega in svašta, sam če so fejst rjavi komadi, pa da je za eno pest stvari, je jeba, ker če maš predolg v kislin da gre rja dol, pol se noče več lepo pocinkat..

če je pa par kil šravfov, jih pa vržeš za neki cajta v kislino da se "bobn" vrti, pa kislina in premetavanje pomaga da gre rja hitr dol, pa se pocinka brez extra problemov.

drgač kar je manjšega se večina najlepš nardi v bobnu. obeša se večje komade. manjšega ti NOBEn nebo šel obešat. ni smiselno. ker se niti cinkat noče :)
george wheels
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2014, 16:23
Avtomobil: jeep

Re: Cinkanje

Post by george wheels » 06 Oct 2014, 18:29

sem klical Romano Zrnec in ima tudi bobne in pravi da je narejeno najkasneje v 5 tih dneh, verjetno bom kar tja nesel, pa bomo vidli kaj bo.
Post Reply