Uvoz starodobnika

User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Uvoz starodobnika

Post by DS71 » 05 Jan 2018, 21:52

kaj pa če bi ti po vseh vprašanjih napisal kaj so tebi povedali pri potencialnem izvajalcu .. forum pomeni izmenjavo informaciji ..torej DAJ-DAM ne pa samo daj,daj,daj :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
mrmini
Posts: 25
Joined: 15 Nov 2014, 18:46
Avtomobil: Austin Mini 1000, Zastava Buggy 750, Piaggio APE 500
Location: okolica Ljubljane

Re: Uvoz starodobnika

Post by mrmini » 05 Jan 2018, 22:43

Jaz sem se takrat na Fursu pozanimal kaj vse rabim. Vso to papirologijo, ki jo boš dobil, boš moral pravtako oddati na Fursu, da ti izračunajo davek na uvoz avtomobila - oldija, ki ga seveda ni, a oddati jih moraš vseeno. Pazi kdaj bodo Angleži zapustili EU, ker potem bodo ponovno uvedli davek.

Bodi pozoren, da res prejmeš V5c, saj brez tega dokumenta neboš mogel nič urediti - izjava o odjavi vozila v Angliji in hkrati dovoljenje za uvoz v Sloveniji (jaz sem ga prejel po pošti, saj ko sem avto kupil je bil v Birminghamu še vedno prijavljen). Računa nisem imel, saj sem kupil od fizične osebe, sva pa v pogodbo napisala vse pomembne sestavine pogodbe. Napisala sva jo kar na roko, zato da se je dejansko videlo lastnoročno pisavo ter podpise. Nevem ali so se stvari sedaj kaj spremenile.

Sicer pa priporočam homologacijo pri Prigu ali Španu na Brezovici, saj so tu zelo korektni in radi pomagajo.

Pri angležih registrsko dobiš zraven, vendar poznam primer, ki jih je prodajalec želel obdržati za spomin, takrat pa so se pojavili problemi, ko jih ni hotel poslati ...
picinni
Posts: 60
Joined: 01 Jan 2015, 16:31
Avtomobil: Westy

Re: Uvoz starodobnika

Post by picinni » 07 Jan 2018, 09:01

@mrmini, tnx za informacije. Ja, sem izvedel že zadnjič po telefonu, da je V5c najpomembneši del, potem kupoprodajna in pa račun. Naprimer COC ni pomemben je pa priporočljiv. Bil sem opozorjen na CO2. Če na listini ne piše podatek o CO2 ti nabijejo davek na max, torej 28%...
domen90
Posts: 65
Joined: 02 Sep 2016, 19:27
Avtomobil: MB C205, Nissan 200SX

Re: Uvoz starodobnika

Post by domen90 » 04 Jul 2018, 23:55

Picinni, si potem uvozil avto? Jaz želim pripeljati Skyline R34 iz UK. V5C dokument je, kupoprodajna pogodba bi bila s fizično osebo, COC seveda za to vozilo ne obstaja, pa še VIN je 10-mestni. Na homologacijah so rekli, da brez COC ne gre, kljub temu, da je avto že registriran v državi EU. Na RTI MB sem prebral, da je v primeru neobstoja COC potrebna posamična odobritev, kjer se pa spet zahtevajo neki certifikati s tehničnimi podatki vozila. Tisti z interneta niso dobri, mora biti direktno od Nissana, pri našem zastopniku seveda za Skyline še niso slišali, od Japoncev ne dobim email kontakta, pri Nemcih tišina, misija nemogoče. :?
Post Reply