chrome paint

Post Reply
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

chrome paint

Post by opelsime » 07 Apr 2016, 21:55

V nasih avtomobilih je polno raznoraznih plasticnih kromiranih delcev. Ti plasticni kosi (kljuke, broske, letvice ...) verjetno niso obdelani v galanskem procesu ampak so verjetno "barvani". Z vsemi raznoraznimi chrome spreji nimam dobrih izkusenj saj rezultati niso niti pribljizno podbni originalu, oziroma niso obstojni, da bi vsak dan z potnimi mastnimi rokami prijemal kljuko na vratih in bi barva obstala.
Imate dobre izkusnje s barvami kaksnega proizvajalca?
Najraje bi jih uporabljal v airbrush pistoli.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: chrome paint

Post by Anzee » 07 Apr 2016, 23:22

Hm. Kot vem so nekateri deli naparjeni - tako nekako kot plasticni zarometi. Da bi bili prav barvani dvomim.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: chrome paint

Post by croma_man » 08 Apr 2016, 07:35

bo štimalo tako kot je anže napisal

najcenejša opcija ti je milosavljevič vkolikor še dela stari kej...to je ta ki je mel krom okvirje tablic na avto sejmih. On je edini ki je znal plastiko kromirat pri nas (pač v normalnih količinah, ne 1000 kosov).
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: chrome paint

Post by pero27 » 08 Apr 2016, 10:21

Al pa če ni tistega strica več lahko probaš to kromiranje z kemično reakcijo, maš kr ene par ponudnikov kitov na netu;
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c9-wFTUhpT4[/youtube]
http://www.eureka-auto.com/DIY.html
Vem pa da pri Gabrijelu v Grosupljem kromirajo plastiko v banjah, tako da zgleda obstaja še tretja opcija, ki ni naparjevanje ampak sklepam da elektroliza. Pride pa zelo debel film in ima potem tisti kos plastike dejansko tak kovinski filing (je mrzel če se ga dotakneš)
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: chrome paint

Post by $küll » 08 Apr 2016, 10:46

Pri audiju je večinoma kromirano, ostalo je alu al inox
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: chrome paint

Post by DS71 » 08 Apr 2016, 11:49

sej krom na palstiko je klasičen postopek kot pri kovini(galvana)..napari se baker da je plastika prevodna ..vsaj nekoč je bilo tako.

Tisto kemično z srebrovim nitratom je bil nekakšen bum pa je vse utihnilo..ima kdo izkušnje iz prve roke? Pri nas je eden v Kranju(se mi zdi) nekaj ustvarjal ampak baje ne dela tega več ...
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
kontejner
Posts: 328
Joined: 12 Sep 2012, 00:26
Avtomobil: W123 230TE , W115 220D, Zastava 750
Location: Maribor

Re: chrome paint

Post by kontejner » 08 Apr 2016, 13:15

uporabnik bltom je to rešil z chrome foljo, zgleda vrshunsko, upam da da kako sliko :D
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: chrome paint

Post by croma_man » 08 Apr 2016, 13:18

folija je za zavijanje hrane ki jo dobiš pri mami in nič drugega...

kupil najboljšo oh in sploh folijo namensko za "wrapanje" pogrel ko preoblačil plastike na armaturki na enem avtu, bla bla...zavihal robove, zalepil še dodatno s sekundnim, no poleti je vse zevnalo kot bata škorenj.
User avatar
bltom
Posts: 39
Joined: 31 May 2015, 16:14
Avtomobil: BMW 2002

Re: chrome paint

Post by bltom » 09 Apr 2016, 11:39

no kot je že kontejner omenil sem jaz naletel na isiti problem pri 2002 in sicer tapete v notranjosti imajo več kromiranih trakov ki so bili na nek način plastificirani z "chrome" efektom.
Žal nimam nobene slike kak je zgledlo, vglavnem v zelo slabem stanju - razpadajočem.

Problem pa je da je ta trakec ki je bil kromiran toplotno švasan na tapeto tak da g anisem ravno hoto dol trgat, vseeno pa sem imel plan obnoviti, se pravi chrome kar še ga je ostalo sem potrgal dol očistil in ostala je le plastika kjer je bil ta chrome.

Prvi poizkus je bil z ALU trakom, se pravi to kaj maš za obmotat izolacijo na cevih centralne kurjave recimo, na ravnih delih je zgledlo v nulo, problem je nastal pri krivinah ker ta trak ni fleksibilen tudi če ga zagreješ.

Na koncu sem prišo do ene folije, in ne ni streč folija za zavijanje šnicla :D niti wrap za avto, ampak tiskarska folija za posebne aplikativne namene v industriji (naj bi prensla 150 stopinj, uv, itd..) V praksi bomo vidli kak se bo obnese, ni pa nikjer direkto izpostavljena soncu v avtu tako da možnosti ima dobre :D

Rezultat pa je tak:

Image
Image
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: chrome paint

Post by Opelpower » 10 Apr 2016, 17:53

Dej ne ti kromiču govorit o kromu :lol:

Drugače ostaja tudi 1K krom efekt barva. Osnova je črni akril, zbrušen, spoliran ( izničiš pomarančni efekt) zmatirat .. nanest cca. 3 roke nanosa .... več kot je nanosov, bolj začne potem matirat.

Tako so barvane alu feltne ... sem bil zraven, ko je barval mojo od insignije ... po treh rokah je bil špegu, po še petih pa 'mat' efekt
Image
Post Reply