Fugirna masa

Post Reply
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Fugirna masa

Post by jur76 » 12 Jan 2017, 18:00

Zdravo.
Rabil bi fugirno maso, katera se uporablja za zaščito punktiranih spojev. Kje se jo da kupiti in kako se imenuje.
Nanašal bi jo z čopičem, da premažem vse spoje, kjer smo popravljali pločevino.
Čez njo pride barva.

lp
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Fugirna masa

Post by L4UK0 » 12 Jan 2017, 18:48

Zivjo!

Jaz sem za to uporabil Sikaflex 527. Dobis jo v Mavrici. Pazi samo, s cem jo bos prebarval - PUR barve jo malo namehcajo a se po parih dneh posusi.

Lp!
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Fugirna masa

Post by DS71 » 12 Jan 2017, 19:40

bi se splačalo malo pobrskat po forumu,ker se je o tem res že dosti napisalo

Drgač pa kot je že lauko omenil ..eni uporabljajo kleparske tesnilno/lepilne mase iz tub pa to potem razvlečejo z čopičem ali pač z neko stvarjo ..so pa ponavadi te mase iz tub dost kompaktne in malo "sitne" za razmazat.
Dobiš pa tudi namenske mase za čopič in so pakirane v piksnah kot npr. barva. Jaz sem uporabljal takšno in sicer od Novol-a(Gravit 620). Je dobra edino pri sušenju se precej posede,tako da je v štartu priporočljiv bolj debel nanos oz da se nanese 2x. Je pa najbolj to najprej probat na kakšnem kosu pleha da vidiš kako se zadeva obnaša pri nanosu. Sem pa pred tem na nekaterih spojih še na "prst" namazal neko zadevo iz tube,potem pa še to na čopič čez

Imaš pa tega en kup ..več ali manj od vseh proizvajalcev ki ponujajo razno razne zadeve v tem rangu ..od Dinitrola naprej
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Fugirna masa

Post by eugene » 12 Jan 2017, 21:48

Poliuretan v tubi je dobro prej segret recimo v topli vodi, ker če ne se namučiš s pištolo.
Let's go Brandon!
Post Reply