Izgubljeni papirji avtomobila

Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Zeko124 » 25 Mar 2016, 01:20

Si bom izposodil kar tole temo, da ne odpiram nove. Ce obstaja kaksna novejsa na to temo pa se iz srca opravicujem, sem nov na forumu. :)

Zal v tej temi nisem nasel konkretnega odgovora na moj problem, ker v temi ni navedeno, kako se je zgodba zakljucila.
Imam pa sam zelo specificen primer.

Pri hisi imamo od pamtiveka zadevo, ki je letnik 1971. O njeni dokumentaciji v preteklosti zal vem bore malo (le to, kar so mi drugi povedali) in bom podatke, ki so mi bili predstavljeni kot taki podal direktno naprej.

Avto je bil last od moza ocetove tete, ki je bil po meni znanih podatkih prvi in edini lastnik. Kupil novega, in ga cez nekaj let parkiral v vlazno garazo zaradi bolezni. Avto je stal v garazi toliko casa, da je prijel motor, kar so takrat resili na uradnem servisu. Ko je "stric" umrl, je avto postal visek, teta pa se je iz meni neznanih razlogov (danes je ze v precej castitljivih letih, zato je ne zelim prevec vznemirjati) znebila vecine stvari pokojnega moza - tako fotografij, kot predmetov in dokumentov. Tako se je na listi za odhod znasel tudi avto, katerega je najprej ponudila zlahti. Nato ga je prevzel moj oce, ki je z njim prevozil cca 100.000 kilometrov, nato pa ga na zalost za vedno parkiral pod milim nebom (avto v temu primernem stanju). Prometno dovoljenje je torej obstajalo in nekje bilo, nihce pa ne ve, kje in kdaj se je izgubilo in na cigavo ime je bilo. Po trditvah mojega oceta (nevem, ce je to sploh mozno) je bil avto se vedno pisan na pokojnega strica, ker se je takrat menda dalo podaljsevati registracijo kljub smrti lastnika. Kolikor vem, avto ni bil predmet zapuscinske pogodbe.

Sedaj pa vprasanje. Po meni znanih podatkih je avto vozil nekje do leta 1988, morda do 1989, torej je nemogoce, da bi bil ze zajet v arhive RS. Ali je mozno, da obstaja arhiva ki seze pred leto 1991 in je mozen vpogled po stevilki sasije? Potrebujem samo dokaz, da je bil avtomobil last pokojnega strica, saj je bila teta kolikor vem upravicena do vsega imetja po njegovi smrti (pa tudi sam avto je v tako klavrnem stanju, da sploh ni bojazni, da bi se kdo grebel zanj) in za to obstajajo tudi pisni dokazi. Kasneje bi uredila prepis na moje ime.

Sam avto sem kakih 6 let nazaj spravil pod streho da bi resil kar se pac resiti da in caka na obnovo. Srcno rad pa bi resil dokumentacijo dokler je teta se pri moceh. :oops:

Za vsak konkreten namig ali odgovor bom zelo hvalezen.

Lep pozdrav,

Zan
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by grega983 » 25 Mar 2016, 07:06

Kaj pa če greš po liniji najmanjšega upora in nabaviš slabo ohranjen enak avtomobil s papirji in preneseš številko karoserije ?

Si je pa govora o katerem avtomobilu ?
Tisti prvi del o vlažni garaži, kasneje pa garažiranje pod milim nebom ravno ni lep obet za spodobno karoserijo :roll:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
Ježek
Posts: 389
Joined: 02 Sep 2012, 15:49
Avtomobil: vwvwvwvw

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Ježek » 25 Mar 2016, 10:14

Najbolše bo, če pokličeš na SVAMZ ali SVS, jim poveš, da je avto od novega pri hiši, da že dolgo stoji in ste izgubili papirje pa ti bodo oni točno povedali, če je možno in kakšen je postopek ''najdenega vozila''. Js s Svamzom še nisem imel težav in so mi vedno vse razložili kaj in kako. Nisem pa še ''najdu'' nobenega vozila, zato ti v tej smeri ne znam kaj več povedat..
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by DS71 » 25 Mar 2016, 11:34

Arhivi so bili tudi prej,ampak v fizični obliki in verjetno morajo na UE še vedno obstajati neki dokumenti ..če že niso poskenirali in dali v bazo.

A fotr pa nima prometnega? ..mogoče se je res dalo podaljševati na pokojnega ampak 100.000 km pa res ni mogel narediti brez prometnega
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Cox » 25 Mar 2016, 11:54

grega983 wrote:Kaj pa če greš po liniji najmanjšega upora in nabaviš slabo ohranjen enak avtomobil s papirji in preneseš številko karoserije ?
To ni ravno ... kako bi rekli ... legalno?
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by pero27 » 25 Mar 2016, 12:51

Ja kako da ne; restavriral si avto in vse kar je bilo uporabnega je bil tisti kos pleha na katerem je šasijska pa tipska tablica, drugo si pa zamenjal. :D :D

Potem bi se lahko tudi uprašal če je legalno ko folk nabavi komplet ves pleh za minija po delih, ker dela res restavracijo v nulo in ohrani samo požarno steno (na kateri je šasijska).
Ali pa ko karoserist zamenja komplet podne na datsunu... kje je meja?

Tisti del avta na katerem je šasijska je uradno avto, drugo lahko pa menjaš po mili volji ;)

Drugače je pa kaznivo, ja, ampak kdo bo pa vedel (če o tem ne boš pisal ravno po forumih)
http://www.sodisce.si/vsrs/odlocitve/24151/

Čeprav nevem kako si ti strici predstavljajo situacijo ko se recimo v kakšni prometni nesreči uniči del avta z šasijsko in tablico ali ko ti šasijska prerjavi...
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by grega983 » 25 Mar 2016, 13:36

Cox wrote:
grega983 wrote:Kaj pa če greš po liniji najmanjšega upora in nabaviš slabo ohranjen enak avtomobil s papirji in preneseš številko karoserije ?
To ni ravno ... kako bi rekli ... legalno?

Tako kot predelave na veliko vozil tu gor (homologacije) ;)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Zeko124 » 25 Mar 2016, 18:41

Uh, sem sprozil pravo debato. Vidim da sem pisal ob prepozni uri in napisal bedarijo. Avto je oce prevzel vbistvu ko je bil stric ze zelo bolan (teta pa je kot njegova zakonita zastopnica lahko se vedno podaljsevala registracijo). Kako leto po stricevi smrti je obstal tudi avto. Seveda je oce prometno dovoljenje imel, vendar avto stoji ze krepko prek 20 let in so jo nekam zalozili (verjetno ob selitvi). :(

Da takoj ovrzem vse ostale polemike - avto je pri hisi ostal zgolj in samo zaradi njegove zgodovine - ker je pac od svojega prvega dne v isti druzini. Brez originalnih dokumentov bi izgubil znaten delez cara, ki ga ima. Kako bom pristopil k obnovi se se odlocam (vec variant), vsekakor pa bom najprej zakljucil svoj prvi projekt. Rad bi samo, kot ze omenjeno uredil dokumente dokler je teta se pri moceh, avto pa lahko se malo pocaka na vrsto. Vec o meni in mojih neobicajnih avtomobilckih pa morda enkrat kasneje, v drugih temah.

Po pogovoru z ocetom danes sva se odlocila, da poizkusiva se enkrat pretresti hiso, ce bi se slucajno v kakem kotu se skrivalo prometno dovoljenje. Na SVAMZ sem se pa ze enkrat napotil po en (sicer drugacen) nasvet in naletel na gluha usesa, zato sem se odlocil najprej pisati na forum, ce kdo ve kaj glede arhivov iz prve roke. Poskusal bom storiti vse, da se dokopljem do dokumenta, kateri bo crno na belem potrjeval, da je bil avto last strica. Potem bom lahko dokazal, da je teta zakonita naslednica in kasneje uredil prepis nase. Ce se to ne bo izslo, nastopi plan B. :|

Najlepsa hvala tudi Cox-u za zasebno sporocilo, odgovorim v najkrajsem moznem casu.

Hvala vsem :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by BTTX » 26 Mar 2016, 16:34

Zeko pozdravljen na forumu.

Vbistvu zgodba z papirji se je končala. Sem lastnik avtomobila v bazi podatkov. Kako se je vse skupaj uredilo je res res dolga zgodba. Bom pa dejansko vedel če je vse "clean and tidy", ko bom šel avto registrirat, ker še oni na upravni enoti in tut en odvetnik niso bili ziher. Ko enkrat registriram avto, bojda ne bi bilo nikakršne bojazni glede papirjev. Je pa tako, da je avto trenutno zaradi pomanjkanja časa in mojega nabito polnega urnika (faks + diploma, 2 benda, praksa in punca :twisted: ) trenutno na stojalu, kjer čaka na peskanje. Je pa to s celotnimi kleparskimi deli in ličarijo v planu letos.
User avatar
piko
Posts: 128
Joined: 08 Jan 2016, 22:25
Avtomobil: vw scirocco, mercedes

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by piko » 26 Mar 2016, 21:17

To mora bit zanimiv avto, da je taka skrivnost.
Post Reply