Izgubljeni papirji avtomobila

User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Cox » 05 Apr 2014, 13:46

Predno bos dobo slovenski homologacijski kartoncek, bos rabo ok od davcne..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by BTTX » 06 Apr 2014, 23:23

Se pravi.. najprej grem do zdajsnjega "lastnika" in kupim avto. Podpisema provizoris kupoprodajno pogodbo, da ce ne drugega mam dikaz da sem avto kupil.
potem grem na upravno enoto z dvema da oddam vlogo za lastnistvo in se vsi podpisemo.
potem pa si porihtam mojstra da mi izda certifikat, pa naredim homologacijo.

par vprasanj.. more bit avto vozen za certifikat in homologacijo? Kaj se zgodi ce slucajno kdo najde staro prometno od vozila? Je teh 10 let na upravni enoti kaksna ziherca da sem lastnik al je to kr tak navedeno?
rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by rene » 08 Apr 2014, 08:19

Pri SVAMZu ni treba da je vozen. Drugače glede ugotavlanja ali je avto v registru pa idi rajši do gospoda ki dela tehnične ko pa do gospe ki je za šalterjem ker jih ta zahteva da bi ti rad vedel ali je avto v registru dostikrat malo iztiri. To so moje izkušnje. Načeloma so tehnični pregledniki malo bolj razumevajoči zakaj zdaj ti to hočeš vedet :D . Kaj pa se zgodi če kak fosil pritava z staro prometno in trdi da je avto njegov pa nevem. Je pa potrebno biti previden kje to vprašat da te že ne označijo za mutnega. Ker navsezadnje je to da dobiš papirje na tak način dobra volja teh ljudi za okenci.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Cox » 08 Apr 2014, 11:26

Nea serji zdaj s kupoprodajnimi .. al si ga kupo, al si ga naso, s tako luknjasto zgodbo nebos dalec priso. Ker ce bos tam reko ja jas sem pa naso vozilo samo mam vseno kupoprodajno jim siher nebo vsec. Ce se najde kdo s prometno mas najbrz kr problem.
Vrjetno tudi tisti ki ti je napisal overejeno kupoprodajno da ti je prodal avto ki sploh ni bil njegov ... delikatne zadeve so to, pac odvisno od situacije. Ce res ni neki specificni avto se mogoce vcasih bol splaca poiskat druge papirje kot pa resevat obstojece.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by BTTX » 08 Apr 2014, 18:05

Evo novosti. Preveril sem st. sasije pri gospe na okencu in avto je v registru. Lastnica je se vedno tista stara gospa, ki je ze pokojna, imena nisem zvedel ker se tu gre ces za varstvo osebnih podatkov. Opciji mam baje dve. Ena je ta da grem na upravno enoto pa tam probam dobit ime lastnice in potem poiskat sorodnike ter izvedet ce je avto bil v zapuscinskem postopku in naredit prepis z clovekom, ki je avto dedoval. To je ena vlka vlka jeba pomoje.
Druga opcija pa bi bla najt overjeno kupoprodajno pri tipu ki ima ta avto in potem bi baje lahko z njim uredil prepis.

problem je se ta da se staremu ne da, ker je kr bolan. Pa se baje ma kupca iz hrvaske ki bi avto vzel brez vsega in mi je reko naj se odlocim do 1.5 kaj bom.

Help me please. Gre se za opel rekorda d coupe z 1.9s motorjem.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by strider87 » 08 Apr 2014, 22:08

ke ta avto stoji v zlatoličju preko mosta??
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by BTTX » 08 Apr 2014, 23:00

Jap. Ima da ga pustis dok ne porihtam zadev. Jutri grem na upravno preverit kak pa kaj. Pa ga bom vrjetno vseeno vzel ker se mi prevec dopade. Rabim pa pomoc kar se papirjev tice seveda.
Pa ni edin ki tam stoji. Tip ma ene par e klas merkl. Peugeota 504 al 405 karavan 2.0, Ford taunus prvi, pol merkla 115, doma ma se 2 t3 kombija, golfa 1 dizl, pa se dve e klasi merkli. Kot zanimivost pa sem v njegovi garazi videl fordov 2.0 v4 motor, ki bi ga tut vrjetno prodal.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by strider87 » 08 Apr 2014, 23:15

BTTX wrote:Jap. Ima da ga pustis dok ne porihtam zadev. Jutri grem na upravno preverit kak pa kaj. Pa ga bom vrjetno vseeno vzel ker se mi prevec dopade. Rabim pa pomoc kar se papirjev tice seveda.
Pa ni edin ki tam stoji. Tip ma ene par e klas merkl. Peugeota 504 al 405 karavan 2.0, Ford taunus prvi, pol merkla 115, doma ma se 2 t3 kombija, golfa 1 dizl, pa se dve e klasi merkli. Kot zanimivost pa sem v njegovi garazi videl fordov 2.0 v4 motor, ki bi ga tut vrjetno prodal.
heh ta avto videvam skoraj vsak dan. Vem, da stoji tam par oldijev, samo se mi nikoli ni zdelo, da bi tip dejansko ke prodal(za normalno ceno), ker so bli vedno lepo pod streho dol pokriti...sn mislo, da se jih drži ko pes ježa.
no te pa le porihti zadeve ;)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by BTTX » 09 Apr 2014, 17:39

Sej enih se dejansko drži ko pes. Ta rekord pa mu plac jemlje. Ve kdo za kake papire od D Rekord Coupeja pa so "čisti"?

Danes sem bil na upravni enoti. Ženska se je zadirala na mene, kak si sploh predstavljam na upravno enoto hodit brez kakršnegakoli papirja od avta. V glavnem preko upravne enote si lahko dam prej jajce kromirat ko pa kaj porihtat.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Izgubljeni papirji avtomobila

Post by Cox » 10 Apr 2014, 13:09

Ce je v registru pa ni zapuscinske(njavrjetnejsa situacija), lahko pozabis na papirje, tud najdeno vozilo nebo slo skoz. Ce ma stari kupoprodajno iz osebe v prometni na sebe, pol greta na tehnično bazo in uredis brez problema.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
Post Reply