Zavarovanje / Homologacija / Registracija

User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by DS71 » 04 Mar 2014, 19:45

A ti imaš že v prometnem starodobnik?

Načeloma bi se moglo po novem povsod zavarovati samo na osnovi uradnih dokumentov + popust 80% pri cestnini. Je pa zgleda odvisno od ustanove do ustanove in mogoče celo od samega kraja kako si tolmačijo .. to bitko sem jaz bil že pred dvemi ,tremi leti z mercom

Rabiš pa za homologacijo mnenje zveze .. in če nimaš certifikata od prej ti ga enostavno uvalijo proti plačilu ..o tem sem pisal zgoraj ..
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by Cox » 04 Mar 2014, 21:27

Se da zbrisat starodobnik iz homologacije?
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by $küll » 04 Mar 2014, 22:38

DS71 wrote:A ti imaš že v prometnem starodobnik?

Načeloma bi se moglo po novem povsod zavarovati samo na osnovi uradnih dokumentov + popust 80% pri cestnini. Je pa zgleda odvisno od ustanove do ustanove in mogoče celo od samega kraja kako si tolmačijo .. to bitko sem jaz bil že pred dvemi ,tremi leti z mercom

Rabiš pa za homologacijo mnenje zveze .. in če nimaš certifikata od prej ti ga enostavno uvalijo proti plačilu ..o tem sem pisal zgoraj ..

imam že v prometni in v homologaciji. lansko leto sem na triglavu registriral s popusti brez certifikata. me zanima če bom lahko tudi letos.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by Cox » 04 Mar 2014, 23:23

Malo odvisno sicer od tega na koga naletis na salteru .. ampak pomoje bos.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by ZiZa » 04 Mar 2014, 23:59

točno tako, odvisno je koga dobiš. Letos mi je kolega šel podaljšat zavarovanje, pa je sama za šalterjem rekla, če naredi tako kot lani. Je dal lankso polico in brez potrdil o plačani članarini pa članske izkaznice itd se je naredl -90%... Pač avto je star, če je bil lani s popustom za starodobnike, bo pa mnda še letos... tako, da tuhtam da bi tud jaz jim lepo vrnil ta certifikat nazaj na SVAMZ pa čao.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by L4UK0 » 05 Mar 2014, 00:15

Jaz tocno tako delam ze par let, zaenkrat vedno brez problema.
Image
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by $küll » 05 Mar 2014, 00:21

na katerih zavarovalnicah ste?
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by pero27 » 05 Mar 2014, 13:42

No evo, sem bil pri šefici (Mateja Mikec) na Triglavu v Nm in sva dorekla kaj je na zadevi
(najprej naj povem da ima ta folk vse izraze pobrkane in da ti govori o certifikatu, misli pa homologacijo in tako naprej... :roll: )
Uglavnem; na Triglavu (rekla je da povsod, v Nm pa jaz povem da definitivno) rabite PROMETNO V KATEREM JE VPISAN STARODOBNIK; nič cerifikatov, homolomo ali članskih izkaznic - torej če boste spet naleteli na kakšnega za šalterjem, ki nebo imel pojma naj pokliče šefa, ker ta folk na šalterju o starodobnikih in njihovih dokumentih povečini ne ve praktično nič...
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by DS71 » 05 Mar 2014, 15:40

Aja..pa zgodbo sem pozabil dokončat..v glavnem na zvezo sem dal vlogo za mnenje,katero je osnova za homologacijo-zaračunali so mi po ceniku za nečlane,ker seveda to nisem in spotoma uturili certifikat,kljub temu da je bilo na vlogi označeno da ga ne želim. Zaračunan je bil tudi pregled katerega sem plačal že komisarju na licu mesta.
Najbolj smesno pa je,da sem januarja dobil kuverto z odkupnino,v njej pa članska izkaznica..pa kje sem jaz podpisal kakšno pristopno izjavo? In certifikat katerega ne rabim naj ne bi bil veljaven brez veljavne izkaznice...ah..ne da se mi več ... :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
majkl
Posts: 284
Joined: 15 Jan 2014, 20:04
Avtomobil: BMW

Re: Zavarovanje / Homologacija / Registracija

Post by majkl » 05 Mar 2014, 20:00

No pri meni podobna zgodba. Prejšnji lastnik uredil homologacijo in dal v izdelavo certifikat, ki ga še do prodaje ni dobil. Uredil je, da bo certifikat izdelan na mene (pred skoraj dvema mesecema), sicer je pozabil omenit, da še zadnjih 94€ ni plačal... Danes dobim priporočeno pismo z odkupnino teh 94€. In to brez kakršnega koli predhodnega opozorila/obrazložitve. In pol pričakujejo da bom to plačal :lol: Banda niti centa jim ne dam več...
LP Miha
Post Reply