Pinstripe & Lettering

pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 04 Jan 2014, 00:38

Glede na to. da je to Oldschool forum sem se odločil, da vam predstavim svojo oldskool obrt ;) . Za vse, ki ne poznate, pinstriping je umetnost poslikave s posebnimi za to namenjenimi čopiči in barvami. Pinstriping je del tako imenovane kustom kulture in tehnika risanja je namenjena za praktično karkršen koli predmet z gladko površino na katerega se prime barva, zelo pa je popularno s to tehniko okraševati avtomobile in motocikle, hot rod scena je pravzaprav pinstriping naredila tako popularnega v kustum kulturi.

Jaz v glavnem uporabljam Kafka in Mack čopiče ter 1Shot barve. Učim se cca 1 leto.

Image



Nekaj mojih izdelkov

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Pinstripe & Lettering

Post by DS71 » 04 Jan 2014, 11:12

ou yeah .. super... ena stvar je mene vedno tukaj zanimala .. na kakšni bazi so te barve da se to prime na nepobrušeno podlago,da se tega ne lakira in da je to konc koncev tako obstojno

Drgač pa rešpekt za mirno roko ..moje črte bi ble bolj fiju fiju :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 04 Jan 2014, 19:39

O barvah ne vem kaj dosti, so v bistvu emajl ampak z neko svojo formulo. Preden sem kupil 1Shot barve sem probaval z nekimi emajl barvami, ki se jih dobi pri nas pa se z njimi ni dalo lepo delati. Prav tako uporabljam 1Shot razredčilo, ki se obnese bolje, kot kakšna druga druga razredčila. V čem je fora pa pojma nimam.
Z obstojnostjo je pa tako, najbolj pomebno je, da se barva dobro posuši, nekaj je seveda odvisno tudi od površine na katero se dela. To verjetno vsi vemo, da se barva ne prime na čisto vsak material. Na koncu pa je najbolj pomembno, da je narisano na taki površini, ki se jo ne prijema, drgne...veliko. Če dam naprimer en smešen primer, na kljuki od vrat pinstripe nebi dolgo preživel brez, da bi na nekaterih delih počasi začel izginjati. Na avtomobilih je zadeva kar obstojna, lahko se avto normalno pere. Poliranje pa ni priporočljivo, ker v bistvu se tako lahko tudi odstrani pinstripe z avta, če ti ni več všeč ali bi želel drugačnega.
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 08 Jan 2014, 01:12

Še nekaj izdelkov


Image

Image

Image

Image
User avatar
eugene
 
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Pinstripe & Lettering

Post by eugene » 15 Jan 2014, 09:06

O zelo fanj da se nekdo pri nas ukvarja s tem. sam sem tudi nekaj let nazaj se zacel zanimat za to obrt samo nikako nisem prišel do tega da bi si kupu kaj materijala. preveč drugih zanimanj.

Papi to bi ful pasalo na tvojo zadnjo haubo od karavana ker je tako prazna.
Let's go Brandon!
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 19 Jan 2014, 17:52

eugene wrote:O zelo fanj da se nekdo pri nas ukvarja s tem. sam sem tudi nekaj let nazaj se zacel zanimat za to obrt samo nikako nisem prišel do tega da bi si kupu kaj materijala. preveč drugih zanimanj.
Sem imel enak problem. Za pinstriping sem prvič slišal tam nekje sredi devetdesetih in takoj mi je bil všeč a kaj, ko pojma nisem imel kakšne čopiče in barve se uporablja in kje se vse to sploh dobi. Potem je minilo precej let, da je to tudi v evropi postalo bolj popularno in na internetu je bilo vedno več informaciji tudi o tem kaj rabiš in kje kupiti ampak je bil spet problem, kot praviš ti veliko drugih zanimanj. Pa največji problem, ker se tu v sloveniji na nikogar nisem mogel obrnit, da bi kaj vprašal ali mi pokazal in mi morda celo pustil, da sprobam zadevo... in sem kar nekaj časa odlašal s prvim naročilom "start up" paketa, ki me je mimgrede prišel preko 200eur, saj ni tako grozno velika vsota ampak vseeno veliko, če bi potem ugotovil, da mi to nikakor ne gre in mi sploh nebi bilo všeč se učiti in delati.
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 22 Feb 2014, 17:16

Nekaj frišnih

Image

Image

Image

Image
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 30 May 2014, 13:30

Spet nekaj novih

Image

Image

Image

Image
pinstar55
Posts: 70
Joined: 22 Jul 2013, 14:44

Re: Pinstripe & Lettering

Post by pinstar55 » 17 Feb 2015, 19:58

Dela kar ne zmanjka...


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Samo.
Posts: 109
Joined: 02 Sep 2014, 20:13
Avtomobil: 1200j, TAS Dizel, VW Variant

Re: Pinstripe & Lettering

Post by Samo. » 17 Feb 2015, 20:38

fenomenalno! pred časom sem tudi sam poskušal nekaj s pinstripanjem, sem kupil čopiče pri airbrush.si (upam da se to kot reklama --> magari cenzurirate), potem za barvo pa sem testno vzel navadni nitro... po nekaj urah poskušanja, se mi čopič nikakor ni hotel sprijeti, da bi narisal tanko črto in sem vse skupaj zlomil in vrgel v koš :)
daj će si pri volji napiši kaj več o pripravi in tem, ker mi je to neverjetno kul in bi s tem naredil par detajlov po orodju, žagah itd. (low life in free tattoo removal tool :))
Post Reply