2cvkeža.com

2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: 2cvkeža.com

Post by 2cvkeža » 19 Jul 2017, 12:06

Dobro je kazalo in sem delal dalje... 12V vžigalna tuljava, priklop direkt na plus in na platine, ki sem jih prej pregledal in so bile kot nove. In, da ne pozabim... dva litra svežega olja v motor... Proba, malo bencina direkt v vplinjač in ... voila :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PccxFNn5778[/youtube]

Dela ! Ker pa je pumpa za gorivo pokvarjena (čudno po toliko letih a ne ?) sem napeljal gorivo direkt na padec do vplinjača. Ki ga pa nisem čistil in je lepo potegnil skozi "vse pore" , skozi preluknjan kolektor do motorja in delal dokler ni zmanjkalo bencina.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jEGolZq_9k8[/youtube]
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: 2cvkeža.com

Post by 2cvkeža » 19 Jul 2017, 12:13

No za konec sem še enkrat speljal gorivo, da ga ni zmanjkalo tak hitro in zalaufal. Do večera je še kar nekaj časa "ropotal" v kotu delavnice in veselo spuščal olje (normalno, da je vse popustilo kar bi moralo tesnit...). Na nek način iz čistega firbca je na koncu star odpisan motor zalaufal in izkazalo se je , da je v osnovi pa zelo dober. Nobenega ropota iz smeri glavne gredi, nokvele, ventilov...

No ja , hotel sem se še peljat, da vidim kakšen je menjalnik pa žal ni bilo možno... zajla za sklopko se je čisto razpadla. Pač drugič ...

Olje, bencin, elektrika pa star Citroen zaživi :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=68IzLrom4Kc[/youtube]
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: 2cvkeža.com

Post by karoserist.si » 19 Jul 2017, 13:22

Odlično, bravo.
In kak je sedaj plan z motorjem, karoserijo,...gre komplet v obnovo?
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: 2cvkeža.com

Post by 2cvkeža » 19 Jul 2017, 15:14

Zaenkrat se plan še dela. V igri je dejansko še en Tomosov furgon letnik 1961, ki ga isti lastnik pripelje naslednji teden. Potem pa sortiranje in izdelava načrta za dalje. Ta navadni bi naj bil za dele za furgona... Kaj in kako pa bomo videli ko se bo začelo delat. Za furgona bom mogoče rabil tvoje "roke in orodje" ;)
Attachments
tomos azu djevojka za sve članek vozač 1961 m.jpg
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: 2cvkeža.com

Post by DS71 » 19 Jul 2017, 18:20

huda :) Take zadeve je res super za videt. A to ima še kontra vrata? Tega tudi ni lih dosti za videt se mi zdi
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: 2cvkeža.com

Post by 2cvkeža » 19 Jul 2017, 19:13

Ja za kure lovit je. Pri nas je en obnovljen Tomosov AZL 1961( limuzina) in nekaj iz tujine pripeljanih (4-5). Tomosovega AZU furgona pa ni nobenga. Redko...
Post Reply