Hrošč

User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Hrošč

Post by eugene » 21 Jan 2017, 23:59

zdaj nisem siguren če imajo vsi hrošči isto pozicijo ročice samo se bojim da bo to ful blizu armaturke pri meni. Razen če ima ultra kratke hode. tako original ročica kot falš Hurst, ki ga imam sta nagnjena nazaj.

Cox, tine kako je s pozicojo ročice pri ostalih letnikih. Niso to neki premikali nazaj pri novejših?
Let's go Brandon!
User avatar
Tine
Posts: 942
Joined: 28 Feb 2012, 14:12

Re: Hrošč

Post by Tine » 22 Jan 2017, 00:59

Yep, moja je ravna in ni zvita. Če se ne motim jo gre vrtet okol svoje osi, kar pri starih sigurno ne.
User avatar
Tine
Posts: 942
Joined: 28 Feb 2012, 14:12

Re: Hrošč

Post by Tine » 22 Jan 2017, 01:04

Uf, zdaj mi je naložlo slike. Se bojim da bo, glede na višino točke vrtenja, tole malo prehudo short shiftanje in bodo hodi res minimalni. Držim pesti da se motim!
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Hrošč

Post by Cox » 22 Jan 2017, 01:58

Glede na to da, distančnik iz moje slike prakticno prepolovi hode pa dvigne vpetje samo za kaka 2cm bi znalo bit to res malo pre divje.

Novi modeli imajo vsi ravno ročico ja .. če je pa pomaknjena bol nazaj pa težko rečem, redko imam priložnost peljat kakega ..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Hrošč

Post by pero27 » 22 Jan 2017, 10:53

A to boš vsak komad posebej takole aluminij švasal? To te bo pa precej koštalo, a?
User avatar
piko
Posts: 128
Joined: 08 Jan 2016, 22:25
Avtomobil: vw scirocco, mercedes

Re: Hrošč

Post by piko » 22 Jan 2017, 11:39

pero27 wrote:A to boš vsak komad posebej takole aluminij švasal? To te bo pa precej koštalo, a?
Ah, če jih na desetine letno zašvasam, bom pa še te. Ko imaš enkrat tehnologijo krivljenja pošlihtano, da paše rob na rob brez lufta, je švasanja na kos ca 2 minuti. Nakrivljeno mora bit tak točno, da se materiala ob švasanju ne dodaja. Ni to ene panike. Pač, moraš nekaj vložit v orodja in še pred dobro naštudirat surovec za odrez. Prizme in nože pa narediš za vsak rob posebej.
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Hrošč

Post by kmetek » 22 Jan 2017, 15:36

Kaksna je okvirna cena za en tak one-off sifter? Podoben patent kot tale za Hrosca. Prinesem ti komplet predelan original, s predelanim razmerjem hodov in vse. Samo plasticno podlozeno ohisjr naredis alu in prestavno roko drugo, (zdaj je podaljsana zelezna).
V angliji bi za tapravo ceno imel kar neki strank...
Evo tole je en izmed konkurencnih proizvodov, s tem da imajo oni se vzvod med menjalnikom in prestavno roko

http://www.pure-motorsport.co.uk/details.php?itemid=197

Tale ima pa bolj OEM replacement kose, jest mam njegov stiff shifter 2.0, 15% quick shifter in medeninaste puse.

http://www.dp-automotive.hu/dpa_developments.html

All in all sem zlo zadovolen, lufta ni (kar se cuti je samo v menjalniku), hodi kratki, natancni. Moti me to da je zadeva dokaj trda, da zacne stiff shifter skripat ko ga dlje tiscim in se od vrocine auspuha mast zmehca, pa vibrira mi pri cca. 3.500-4.000 rpm. Bi mogu dat eno utez na vzvod.

Da naredis iz obeh linkov en tak komplet ki ga mam jest, brez stvari ki me motijo, mislim da za nekih 250-300€ to spravis precej robe v Anglijo.
User avatar
piko
Posts: 128
Joined: 08 Jan 2016, 22:25
Avtomobil: vw scirocco, mercedes

Re: Hrošč

Post by piko » 22 Jan 2017, 18:40

kmetek wrote:Kaksna je okvirna cena za en tak one-off sifter? Podoben patent kot tale za Hrosca. Prinesem ti komplet predelan original, s predelanim razmerjem hodov in vse. Samo plasticno podlozeno ohisjr naredis alu in prestavno roko drugo, (zdaj je podaljsana zelezna).
V angliji bi za tapravo ceno imel kar neki strank...
Evo tole je en izmed konkurencnih proizvodov, s tem da imajo oni se vzvod med menjalnikom in prestavno roko

http://www.pure-motorsport.co.uk/details.php?itemid=197

Tale ima pa bolj OEM replacement kose, jest mam njegov stiff shifter 2.0, 15% quick shifter in medeninaste puse.

http://www.dp-automotive.hu/dpa_developments.html

All in all sem zlo zadovolen, lufta ni (kar se cuti je samo v menjalniku), hodi kratki, natancni. Moti me to da je zadeva dokaj trda, da zacne stiff shifter skripat ko ga dlje tiscim in se od vrocine auspuha mast zmehca, pa vibrira mi pri cca. 3.500-4.000 rpm. Bi mogu dat eno utez na vzvod.

Da naredis iz obeh linkov en tak komplet ki ga mam jest, brez stvari ki me motijo, mislim da za nekih 250-300€ to spravis precej robe v Anglijo.
Seveda sem pripravljen it v take zadeve. Je to za klijota? Oglasi se pri meni (čeprav vem, si enkrat že bil pri meni, širjenje felten pa to), pa pregledava stvar. Pusti mi za en teden tvoj kos pa naredim novega z vsemi izboljšavami. Za take projekte imam najraje zime, ker nimamo dela na terenu, ko se enkrat svet odmrzne, gremo ven na delo.

moji kosi se prodajajo po slabih 300 po kosu.
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Hrošč

Post by kmetek » 22 Jan 2017, 20:15

Clio ja, ampak to ti pase tud na 5, 9, 11, 19, Clio II, Megane I... Avto itak ne bo se vsaj 2 mesca vozen tko da komot. Pa na par angleskih forumih mal predstavim zadevo pol. Edino glih 300€ zdej viska nimam, bo slo v swap 10x tolk. Bom res en dan se oglasu, dej mi cifro na PM, sem menjal SIM kartico in mi polno stevilk manjka...
User avatar
piko
Posts: 128
Joined: 08 Jan 2016, 22:25
Avtomobil: vw scirocco, mercedes

Re: Hrošč

Post by piko » 22 Jan 2017, 21:37

kmetek wrote:Clio ja, ampak to ti pase tud na 5, 9, 11, 19, Clio II, Megane I... Avto itak ne bo se vsaj 2 mesca vozen tko da komot. Pa na par angleskih forumih mal predstavim zadevo pol. Edino glih 300€ zdej viska nimam, bo slo v swap 10x tolk. Bom res en dan se oglasu, dej mi cifro na PM, sem menjal SIM kartico in mi polno stevilk manjka...
Glej, če je stvar tržno zanimiva, pa da imaš vzorce in ideje o izboljšavah, prvi kos brez težav ostane tebi.

pokliči me na 041853576, pa se dogovoriva.
Post Reply