Pošiljanje paketov v tujino

User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Pošiljanje paketov v tujino

Post by karoserist.si » 19 May 2016, 11:45

Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo izkušnje in redno pošilja pakete v tujino kot fizična oseba.
Katerega ponudnika paketne distribucije uporabljate?

Vaše izkušnje in mnenja so zelo zaželjena.
Trenutno se odločam med DHL, DPD, GLS?
Je še kdo od večjih, ki je zanesljiv in cenovno ok?
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by Cox » 19 May 2016, 12:15

Jaz delam z DPD, sicer kot podjetje. Pošiljamo pa z njimi bolj kot ne na hrvaško. Nekih težav ni, tracking dela, paketi se ne izgubljajo pa tudi hitro je dostavljeno .. na hrvaško kao v 24 urah.

Kak so cenovno v primerjavi z konkurenco ne vem ker smo pogodbo sklenili že pred leti in se po tem nisem več ukvarjal z tem, ampak mislim da so cenovno itak vsi nekej tam-tam(vsaj takrat so bili).

Kot fizična oseba bo najvrjetneje malo težje ker jim nekak ni v interesu, vsaj jaz sem dobil tak občutek ko sem pred časom želel da mi poberejo en paket v nemčiji in sem klical vse te privatne poštarje.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by croma_man » 19 May 2016, 12:27

jst mam GLS pa z d.o.o.jem pošiljam. Pobiranje katastrofa, pošiljanje ok, 2 škodna primera od 400+ poslanih, oba rešena pozitivno, pač izdaš račun, dobiš dinar nazaj. Pošiljam pa po celi evropi.

Nasvet, če začenjaš s tem, pol se ti splača mal izsiljevat, ker v štartu ti dajo dobre cene pol pa začnejo dvigovat ko vidijo po 1 letu da ne dosežeš željene kvote.

Tak da bi pomoje štartal DPD, GLS in nato na ostale, maš za par let mir pol se pa odločiš za enga.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by DS71 » 19 May 2016, 14:19

Glede pobiranja paketov v tujini kot fizična oseba ..DPD ima opcijo ..smo 1x zbidali eno zadevo iz nemčije katera je bila osebni prevzem :lol: . Sem potem na DPD naročil pobiranje in je šlo BP skozi. Daš pri naši izpostavi povpraševanje(naslov pobiranja,število kolijev+teže in dimenzije paketov) ,če ti je ok plačaš po predračunu in gremo .. če bi imel pogodbo ne bi rabilo predplačila ampak bi pač plačal po pogojih poaslovanja iz pogodbe
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by karoserist.si » 19 May 2016, 14:32

Super.

Kakor se menim z DHL in GLS je verjetno najboljše, da bom vzel kar na d.o.o.
Najprej sem mislil, da je na fizično osebo bolje, sploh ker še ne vem kaka bo pogostost pošiljanja ampak je po dobljenih cenah sodeč za fizične osebe precej dražje.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by karoserist.si » 19 May 2016, 14:35

Aja še to,
s pobiranjem sem imel kar nekaj težav v preteklosti. Če ni vse usklajeno s prodajalcem (naprimer ko kaj zbidam na ''collection only'') potem zna biti kar veliko dopisovanja in klicarjenja, da se kurirja in prodajalca uskladi med seboj...
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by DS71 » 19 May 2016, 14:57

2x je res :)

Pri pobiranju se zna zakomplicirat,če pošiljatelj ni preveč flexibilen. Cene za podjetja so tudi res ugodnejše,ampak mislim,da samo če si pogodbenik. Al je pač ugodnejše tudi če nimaš pogodbe in npr. nisi še nikdar delal z njimi ? Tega namreč nisam nikoli preverjal ..
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by croma_man » 19 May 2016, 15:34

Problemi ki jih srečujem skoraj dnevno :

scenarij 1 :
-naročim pobiranje na datum
-kurirja ni
-stranka pizdi da ni blo nobenega
-v sistemu zavedeno špediterski listi oddani napačnemu kurirju

scenarij 2 :
-naročim pobiranje 45kg paketa (paket je težek 42kg) - do 50kg je pogodba pri GLS
- kurir zavrne paket da je pretežek
- stranka pizdi name kaj se dogaja
- jst se pizdim na GLS slovenski ki itak drugo kot vnovično pobiranje ne more narest
- drugič poberejo b.p.

scenarij 3 :
- naročim pobiranje
- ni možno niti za doplačilo da kurir pokliče stranko kdaj bo prišel ali pa 10 min pred prihodom
- zaradi tega mora bit stranka cel jeben dan doma in čakat kot pes na kost

scenarij 4:
- naročim pobiranje
- kurirja od nikoder
- stranka vzame dopust da je doma
- v sistemu zabeleženo suvereno - preveč strank, ni utegnil

itd itd itd itd

po domače povedano, vse probleme bi rešil telefonski klic kurirja stranki ampak ne, ni mogoče tudi z grožnjami o prekinitvi sodelovanja.

1 jeben euro doplačila je da pokliče kurir stranko pred dostavo, a opcije pred pobiranjem pa nimajo...pa 10€ bi dal mater jim cigansko.

P.S. Pa še rešitev za prodajo v USA :
Pošta Slovenije - fizična oseba 1 paket 10kg 52€ 5-7 dni dostava na katerikoli naslov v USA, DPD in ostali pogodbeniki ki vozijo v USA, vsaj 30-40% dražja cena tudi na d.o.o.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by karoserist.si » 19 May 2016, 16:21

Vidim, da imaš že vse možne variante naštudirane.
No pri 400+ paketih se vse možno zgodi.

Si pa velja zapomnit varianto za USA. Dobra informacija.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Pošiljanje paketov v tujino

Post by pero27 » 19 May 2016, 18:14

Mi mamo DHL na d.o.o.; več kot 1000 paketov na leto. Do zdaj nam niso zgubili še niti enega (nimamo niti zavarovano ker glede na to da smo mi proizvajalec se ne splača - razlika med proizvodno in zavarovano (tržno) ceno je velika)

Pogodbo mamo zelo ugodno, tudi z pošiljanjem ni nobenih problemov; na netu izpolneš kratek obrazec, naprintaš, nalimaš na škatlo drug dan pride kurir in pobere.

Tudi z pobiranjem nismo imeli nikakršnih problemov kot jih opisujete zgoraj; pri DHL izpolneš obrazec, daš noter neko časovno okno kdaj naj bi se pobralo in cifro od pošiljatelja in drugo zrihtajo oni - do zdaj je blo potrebno posredovat samo 1x in še to je blo na nekem zelo obskurnem naslovu in še to so nas kontaktirali po tem ko jim že tretjič ni ratalo pobrat.

Zelo zadovoljen uglavnem. ;)
Post Reply