odstranjevanje bronze

Post Reply
rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

odstranjevanje bronze

Post by rene » 18 May 2016, 22:30

Rad bi odstranil bronzo iz feln od motorja in me zanima če ima kdo kakšne predloge za pohitritev postopka :) .
Probal sem z lavacolom (zeleno sranje ker belega ni za dobit) in gre bolj klaverno.
Pomislil sem da bi zadevo namočil v citronko ampak se bojim kaj bo z pesto ki pa je aluminjasta (raztavljanje felne odpade).
Sumim da je spodaj dovolj dober krom in zato tudi razne žičnate krtače odpadejo.
Nanašanje nitro razredčila tudi ni nevem koliko pomagalo :D
juremb
Posts: 70
Joined: 24 Sep 2014, 22:34

Re: odstranjevanje bronze

Post by juremb » 19 May 2016, 10:31

mogoče v bremz olje za en tedn?
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: odstranjevanje bronze

Post by DS71 » 19 May 2016, 11:31

ma una bronza ki se jo je včasih rablo za dimnike od šporgetov barvat ? :) Tisto je šlo kar z krpo namočeno v nitro razredčilo al pa bencin ..

Drgač pa poišči malo boljši lavacol od zelenega ..sej se še dobi.
Pa glede zavornega olja ..a so ta olja tudi še vedno tolko agresivna kot včasih ..meni se je že eneparkrat zgodilo da se je kej okoli bremz polilo pa ni blo nikoli kakšne posledice ..je pa res da so bli kakšni DOT 4 ali 5
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Re: odstranjevanje bronze

Post by rene » 19 May 2016, 12:25

Neka hardcore strupena jugoslovanska bronza je to :D tiste hobi niso noben problem.
Z zavorno tekočino sem namazal in pustil čez noč pa se ni zgodilo nič kaj konkretnega. Da pa bi potopil celo felno in avspuh noter bi pa potreboval kar precej zavorne tekočine polek tega pa me spet skrbi kaj bi alumijaste peste rekle na to :D
Bolj sem imel v mislih če kdo pozna kakšen proizvod močnejši od tega lavacola in ima dobre izkušnje z uporabo.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: odstranjevanje bronze

Post by DS71 » 19 May 2016, 14:14

ma po tem Zelenem je potem prišel še ne kao "navaden" ..tudi od Colorja ..sem jaz lani corvetto stripal z njim ..edino če niso tudi tega umaknili ..je bla pa ista oranžna etiketa kot na zelenem ,se pa ne spomnem če je še pisalo Lavacol ali samo Odstranjevalec barve.
Drgač pa imaš tudi od Ivas (Italija) ..dobavitelj Colordiskont iz Kopra ..pa verjetno bi se še kaj našlo .. niso pa to več takšni agresorji kot nekoč ..pa vseeno boljše kot zeleni ..tisto res ni nič :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Post Reply