Kućni proizvod

User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Kućni proizvod

Post by JureK » 07 Nov 2016, 21:49

:shock:
To misliš imeti samo kot router ali boš naredil tako da lahko uporabljaš kot 3D printer, laser....?
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Kućni proizvod

Post by DS71 » 07 Nov 2016, 22:44

ma mišljeno je bolj kot hobi ..me pač zanima programiranje in ostala šara okrog teh zadev. Pa vprašanje kolko so ta jajca od kitajca sposobna točno delat :lol:
Bo pa ostalo kot frezer ... so pa dejansko razni laserji,plazme in podobno narejeni na isti osnovi
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Kućni proizvod

Post by Fleko » 08 Nov 2016, 00:17

Ce ni natancen se pa vodila pomenja pa bo.
Podobne gabaridne mere sem kolegu pomagal naredit CNC ;) uporabna zadeva, samo ce bi bilo vec casa za igranje :lol:
Get low, no matter how
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Kućni proizvod

Post by DS71 » 08 Nov 2016, 00:48

ma sej to ima kr spodobno narejeno ..špingli so "ball screw" , vodila pa linearna "square type"
Image
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kućni proizvod

Post by papi » 08 Nov 2016, 09:29

DS71 wrote:ko si omisliš novo igračo :lol:
Image
Noro!!! :o
Ko bom delal kason za zastavo boš imel ful dela :D
Bomo naredili kake vrtnice in pištole :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Kućni proizvod

Post by eugene » 08 Nov 2016, 10:39

Kot študent sem leto in pol delal na taki homemade frezarju. Večinoma pleksi in alu. Za pleksi smo imeli izpihovanje z gibljivo členkastjo cevjo in z iglo od brizge na koncu- da je hladilo in odpihavalo odpad. Alu pa smo ročno hladili z brizgo in alkoholom. Alkohol spari in je vse čisto opilke pa posesaš. Predstavljaj si kaj bi blo z emulzijo. V 90% se je skoraj za vse uporabljal vidja rezkar 3mm 2 flute gladek. Pleksi ni vsak enak. En se kuri en ne. Mi smo kupovali od akripola. Obrate in pomike se ne spomnem točno ampak mislim da je blo za pleksi 15k in alu ene 10k, 700mm/min za pleksi in 300mm/min. (lahko se pozanimam). Za držat velike plate gor je imal zrezkano v eni kerrock podlogi kanale 10x10mm ene 2mm ali 3mm široke v katere si vstavu gumico ki je malo štlela nad površino in si jo vstavu po obodu plate ki si jo obdeloval.V enem kotu te podloge pa je bla luknje skozi katero je vakum pumpa vlekla podtlak in plato držala dol. Pri obdelavi si globimo nastavu tako da jeostalo kake 0.1mm ali manj materjala. kosi so tako ostali v osnovni plati( ni blo nevarnosti da ti polomi rezkar) in vakuma nisi zgubljal. ko si končal si kose lepo ročno polomu ven in robe pobral ročno. Kaj vse sem si za fuš naredu takrat. :D
Let's go Brandon!
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kućni proizvod

Post by papi » 08 Nov 2016, 11:13

eugene wrote:Kot študent sem leto in pol delal na taki homemade frezarju. Večinoma pleksi in alu. Za pleksi smo imeli izpihovanje z gibljivo členkastjo cevjo in z iglo od brizge na koncu- da je hladilo in odpihavalo odpad. Alu pa smo ročno hladili z brizgo in alkoholom. Alkohol spari in je vse čisto opilke pa posesaš. Predstavljaj si kaj bi blo z emulzijo. V 90% se je skoraj za vse uporabljal vidja rezkar 3mm 2 flute gladek. Pleksi ni vsak enak. En se kuri en ne. Mi smo kupovali od akripola. Obrate in pomike se ne spomnem točno ampak mislim da je blo za pleksi 15k in alu ene 10k, 700mm/min za pleksi in 300mm/min. (lahko se pozanimam). Za držat velike plate gor je imal zrezkano v eni kerrock podlogi kanale 10x10mm ene 2mm ali 3mm široke v katere si vstavu gumico ki je malo štlela nad površino in si jo vstavu po obodu plate ki si jo obdeloval.V enem kotu te podloge pa je bla luknje skozi katero je vakum pumpa vlekla podtlak in plato držala dol. Pri obdelavi si globimo nastavu tako da jeostalo kake 0.1mm ali manj materjala. kosi so tako ostali v osnovni plati( ni blo nevarnosti da ti polomi rezkar) in vakuma nisi zgubljal. ko si končal si kose lepo ročno polomu ven in robe pobral ročno. Kaj vse sem si za fuš naredu takrat. :D
Še na mojem kadisu so izdelki te mašine in rezultati tvojega fuša :lol: :lol: :lol:
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Kućni proizvod

Post by eugene » 08 Nov 2016, 22:12

Zdaj ko malo pomislim so nekam počasni tej pomiki. Mogoče je blo 700cm /min. :? Gregor nisi ti imel enega posnetka kako smo rezkali tvoje flanže?
Let's go Brandon!
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kućni proizvod

Post by papi » 09 Nov 2016, 09:01

Tle je očitno nastalajo še neki za en drug avto :P

https://www.youtube.com/watch?v=rgRqZiIyy5Q

https://www.youtube.com/watch?v=7lSpA4VsJIE

Evo še na suho sestavljen izdelek ;)

https://www.youtube.com/watch?v=NgMWzVw3ico
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Kućni proizvod

Post by eugene » 09 Nov 2016, 10:39

Malo sem štopal in ja mm. ene 700 mm/min za alu in 1000mm/min za pleksi, Z različnimi globinami odvzema, in hitrostjo potopa v materijal. za programirat gibanje smo imeli en star dosovski, mislim da slovenski, program za konvertirat autocad lejerje v pot. za vsak leyer pa si nastavu globino. Tako da je bil stroj 2,5 D ampak z malo iznajdljivosti bi lahko naredu čuda.
Let's go Brandon!
Post Reply