Kaj je oldschool in kaj ne?

User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Honda CRX

Post by Fleko » 28 Oct 2014, 20:53

Jaz predlagam, da vsi kupijo/mo kadeta, bmw-ja, dkw-ja in pa meco in zjebemo ceu forum.

Nisem pričakoval, da folk ima projekte samo zato, da pokaže na forumu in da ima čim več objav.

Ne ratat kot bmwslo :lol: ampak se imejmo radi.


Sicer je pa en podforum nižje odprta tema, v katero se lahko vsi prijavite in odpravite vse zamere :lol:
Peace
Get low, no matter how
pero
Posts: 429
Joined: 17 Oct 2012, 08:07
Avtomobil: Celica T16 Coupe

Re: Honda CRX

Post by pero » 28 Oct 2014, 21:16

Aaaaaajoooj... Jest sem s Flekotom. Flower power, peace, ljubezen za vse!

A je važno, a je to en skret od Kadetta al Honda? A je važno kakšna je mašina? K da je 2.5 bl oldsqul k 1.2?!

Važn je "Spirit of Oldsqul". ;)

Lupčka vsem!

PS: Aško, ti pa kr updejti to temo. Z obema. ;)
Če bo pa kdo kej siku, ga bomo pa pretepl. Peace out. :lol:
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Nejc » 28 Oct 2014, 21:32

pero27 wrote:novak, kle si ti malo falil imho;
ne moreš primerjat e30 z spodobnim motorjem ali crx 2nd gen z eno škatlo od civica z najbolj osnovnim motorjem možni, katere edina zanimivost je ta, da je brez rje
normalno, da obstajajo dvojna merila; eno so merila za avtomobile narejene za voznika z izkušnjo adrenalinske vožnje v mislih, drugo pa so civici, ki se grebejo za low mileage, čimveč prtljažnega prostora in čimveč legrooma na zadnjih zicih ob čim manjši ceni
tisti audiji V8 so pa tudi meni (kar se tega foruma tiče) mimo, odlični avti z voznikom an prvem mestu, a konkretno premladi

če se že išče kriterije za to, kaj je in kaj ni primeren avto za ta forum, potem bi jaz dal v boben 2 predloga;
-avtu je začela konkretno rasti cena na spletnih oglasnikih (in ga torej folk ne razume kot staro kanto, ampak kot KULmobil)
-avto NI v skladu z temle členom; ""ohranjeno in tehnično vzdrževano tako, da je skladno z originalno konstrukcijsko sestavo in obliko, in ki zaradi tega svojega zgodovinskega in tehničnega pomena ni namenjeno redni uporabi, ampak se uporablja predvsem na prireditvah, posebej organiziranih za starodobna vozila""
ampak je prej ohranjeno in vzdrževano v slogu ameriških hot-roderjev z evropskim twistom, razen, če seveda gre za korvete, quattrote in podobne rakete, ki so bili že v osnovi petarde in bodo palile gumo, tudi če jih zrihtaš v 100% tovarniško stanje

ta dva kriterija naredita lepo in razumljivo ločnico med e30, diesel caddyji in pododobnimi avti, pri katerih bi cvikal ali so noter ali ven in pa civic sedani z najmanjšim motorjem
23 let star avto je zate premlad?
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Honda CRX

Post by pero27 » 28 Oct 2014, 21:46

ja oblika je men premlada (to je čist osebno mnenje, ne bit zdej užaljen)
začel so jih delat pred 26 leti
caddyje mk1 so recimo začel delat pred 35 leti, pa je zame letnik 96 šezmer oldschool, ker isto zgleda

pa ni point v tem; zdelo se mi je, da bi radi prišli do nekih "pravil" in sem dal svoj predlog v boben, kot sem napisal, drugače mi je pa gladko vseeno, kaj se zaeni avti objavljajo kle gor - če me avto ne zanima pač ne sledim temi
bolj se mi zdi važno, da ne rata to hondaforum ali bmwslo, kjer nekdo odpre komplet novo temo, ker je šel v trgovino po nov grill brez emblema in potem objavi 20 slik o tem, kako je ta grill zmontiral in čez pol ure še eno temo o tem, kako je felge opral :lol: :lol:
pa niti to ni tako velik problem, samo forum potem rata nepregleden, če kej iščeš
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Nejc » 28 Oct 2014, 22:06

nisem nič užaljen, samo smešno mi je vseskupaj kako 23/26 let star avto, ki ima tudi nek zgodovinski pomen ne spada sem gor, sem vedno mislil da je to forum za starodobnike oz starejše avte in njihove ljubitelje in da ni zdej tukaj nekih ekzaktnih omejitev kot so recimo že pri certifikatih, če ni zadost star ne smeš odpret teme, oz pokazat

če bi imel pa minija letnik 2000 al pa hrošča 2003 bi blo pa vse ok al kaj? zato ker zgleda "oldschool"

meni pa glih caddy mk1 ali golf 2 ni čisto nič posebnega, ne rečem da se ga neda zrihtat da lepo zgleda in se obrneš za njim ko se pelje mimo tebe, samo ob tla se pa ne mečem, preveč jih je pa še nč posebnga ni
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Honda CRX

Post by pero27 » 28 Oct 2014, 22:12

pa saj sem ti rekel, da je to samo moje osebno mnenje; se vas par z njim ne strinja, ok, večina prevlada
mislim pa da noben tukaj nebi imel tanovga minija al pa beetla za starodobnika, že po zgradbi ne, kaj šele po izgledu
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Nejc » 28 Oct 2014, 22:14

pero27 wrote:pa saj sem ti rekel, da je to samo moje osebno mnenje; se vas par z njim ne strinja, ok, večina prevlada
mislim pa da noben tukaj nebi imel tanovga minija al pa beetla za starodobnika, že po zgradbi ne, kaj šele po izgledu
ni moj post letel samo nate, na vse ki ste nas tolk napadl
pa niti se ne mislim neki pritoževat al pa kej, sam povedal sem moje videnje tega, k ste že vsi tolk razpisal

se drugače strinjam z Flekotom in perotom

z minijem pa hroščom pa vidim da nisi dojel, oba sta stari model še do tistih letnikov ki sem jih napisal
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Honda CRX

Post by $küll » 28 Oct 2014, 22:44

Image

pero27: kolko let je V8 starejši od tebe? :lol:
User avatar
Waxxx
Posts: 589
Joined: 30 Aug 2012, 11:27
Avtomobil: 1977 Opel Kadett C 1.2N, 1980 Zastava 101 Confort, 2011 BMW 318d Touring
Location: Ponikva pri Žalcu
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Waxxx » 29 Oct 2014, 16:04

Image
User avatar
pero27
Posts: 2632
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Honda CRX

Post by pero27 » 29 Oct 2014, 18:49

$küll wrote:Image

pero27: kolko let je V8 starejši od tebe? :lol:
isti letnik sva :o :P

sam moja ajkula je pa 10 let starejša od mene :D
dobr, bo rabila že kakšno zamenjavo kolka, jst pa upam da še lep cajt ne :D

men je pač avto z plastičnimi lučmi in pokrovom motorja premlad, da bi mu reku oldschool; to je moj problem, ne problem celga foruma ;)
Post Reply