Kaj je oldschool in kaj ne?

User avatar
Tine
Posts: 943
Joined: 28 Feb 2012, 14:12

Re: Kaj je oldschool in kaj ne?

Post by Tine » 30 Oct 2014, 18:08

.. če še malo nazaj posvetimo na temo, predlagam da pogledamo sploh kaj kaj pomeni.

http://www.merriam-webster.com/dictionary/old-school

old–school adj.
: typical of an earlier style or form : based on a way of doing things that was common in the past
: using or supporting traditional practices


http://www.urbandictionary.com/define.p ... d%20school

Anything that is from an earlier era and looked upon with high regard or respect. Can be used to refer to music, clothing, language, or anything really.

http://en.wikipedia.org/wiki/Old_school

In slang, "old school" or "old skool" can refer to anything that is from an earlier era or anything that may be considered "old-fashioned". The term is commonly used to suggest a high regard for something that has been shown to have lasting value or quality.


Tale izpostavljena boldana iz UrbanDictionary se mi še najbolj dopade. Sepravi, po mojem mnenju je sama starost avta sicer nujna, ni pa absolutna obveza, da ga zaradi starosti posmatramo za oldskul. Zadeva mora imet tisto nekaj, kar mu lahko doda kvaliteto zaradi katere bi bil "looked upon with high regard or respect." Ali je že sam po sebi kul ker je redek/iskan/zaželjen, ker ima za sabo dobro zgodbo, ali pa je narejen/predelan/izpopolnjen v duhu stare šole oz. tako kot so jih predelovali včasih.

Ker rad pogledam tudi predelave Audijev S4, starih Cors in CRXov ter podobnih, bi bil moj predlog torej ta, da se naredi tri podskupine:

1. Oldskul stare šole - starost 30let+, kul faktor, predelave/dodelave opcijske
2. Oldskul youngtimer - starost med 20-30 let, kul faktor, predelave/dodelave obvezne in v duhu stare šole
3. wintervagni in ostali - karkoli kar si ful želite predstavit ker je zadeva hudo zanimiva pa jo letnik baše, sem noter

Tole bi bil v grobem moj predlog, s tem bi ohranili preglednost foruma in mirno kri. Problem subjektivnosti sicer ostaja (kaj je kul in kaj ni?), vendar menim, da bo tema z zgrešenim in nezanimivim projektom zaradi nezainteresiranosti ostalih uporabnikov hitro zamrla.

Kritike dobrodošle!
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: Kaj je oldschool in kaj ne?

Post by FR Wolf » 30 Oct 2014, 18:43

Tine wrote:...
Ker rad pogledam tudi predelave Audijev S4, starih Cors in CRXov ter podobnih, bi bil moj predlog torej ta, da se naredi tri podskupine:

1. Oldskul stare šole - starost 30let+, kul faktor, predelave/dodelave opcijske
2. Oldskul youngtimer - starost med 20-30 let, kul faktor, predelave/dodelave obvezne in v duhu stare šole
3. wintervagni in ostali - karkoli kar si ful želite predstavit ker je zadeva hudo zanimiva pa jo letnik baše, sem noter

...
Kje se podpišem? :)
Alpinas were always posh hot rods!
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Kaj je oldschool in kaj ne?

Post by Anzee » 30 Oct 2014, 18:53

Dobro napisano! 8-)
Mi je vsec da iz "vojne" nastaja konstruktivna debata :)

Jz sicer nebi foruma neki razdeljeval na starejse pa novejse oldskul avte, sicer pa itak bo se izkazalo, da so nezanimivi pac manj komentirani. Dejstvo je pa tudi, da sam lastnik s slikovnim materialom, predelavami, ohranja temo zanimivo za sirso publiko. Je pa tudi res, da se tisti, ki se med seboj boljse poznajo oz. v zivo, veckrat komentirajo teme. Kar sicer vcasih izpade komu kot "znamkarstvo" al pa uni "posveceni otroci" :D pa mislm da ni tako 8-)
User avatar
L4UK0
Posts: 3071
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kaj je oldschool in kaj ne?

Post by L4UK0 » 30 Oct 2014, 19:57

Tine wrote:Odkrito povedano, nazadnje kar sem pubece iz oldskulslo videl na kupu se je na hofu VW zanesenjaka varilo prestavno ročico od Opla, pilo pivo ki ga je prinesel BMWjaš a komentiralo in hvalilo uglajenost podvozja Mercedesovih starejših limuzin. Če je med temi fanti tukaj prisotnega kaj več od humoristično-sarkastičnega koncernskega rivalstva sem jazst bicikel!
Za to se bomo se naprej boril! :D

Tudi opis iz UrbanDictionary, ki si ga prlimal, po mojem ne bi mogel biti boljsi. Glede podforumov sem pa mnenja da si ga winterwagni ne zasluzjo (ena slika je cist dost :P ), glede razvrscanja po letnikih pa...hmmm...se za predebatirat :)
Image
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Kaj je oldschool in kaj ne?

Post by croma_man » 30 Oct 2014, 23:21

friede freude eierkuchen !
Post Reply