Nakup Opel Kadett-a

Post Reply
Rogy
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2014, 14:40

Nakup Opel Kadett-a

Post by Rogy » 12 Sep 2014, 14:57

Zdravo,
za ta forum sem izvedel šele pred kratkim, pa sem hitro opazil da je prava zlata jama za informacije in dele za Opel Kadett-e :D . Že dolgo časa imam željo se lotit prenove kakšnega oldtimerja (verjetno preveč gledam wheeler dealers pa take hece), najbolj pa se mi dopadejo ravno vam ljubi Kadett-i :D. Pred kratkim je en kolega obnovil Fiat 127 pa mi je dal zadnjič za testno furo pa sem bil čist navdušen in še bolj odločen da investiram v eno vozilce zase :). Na avte se sicer ne spoznam kaj dosti, sem pa tehničen tip in željan učenja :D. Tako da zdaj mi je kolega ponudil učne ure, če dobim avtomobil. Bi se pa za "izgubo nedolžnosti" lotu kakšnega ne preveč zahtevnega projekta (da me ne mine vse že prvi dan) - se pravi da ne kupim kište ki je rjasta skozi in skozi, pa še vsa avtomehanika za poštimat. Zdej sem en čas prečesaval razne slovenske in tuje spletne strani da bi najdu enga Kadett-a, pa sem prejšnji dan naletel na tale oglas: http://www.bolha.com/avto-moto/avto-ogl ... pel+kadett. Pa sem šel zadevo preverit še v opelarhiv, pa mislim da je to ta avtomobil: http://www.opelarhiv.si/Opel-Kadett-C-L ... -opelid129. Zdej me pa zanima če kdo kej ve v kakšnem stanju je avto (slika iz bolhe v primerjavi s sliko iz opelarhiva zgleda bolj bogo), pa vsakršni nasveti glede kupovanja teh avtov (na kaj je potrebno pazit, kaj vse je priporočljivo preverit preden kupiš, ...). Če pa kdo ve še za koga ki prodaja kadett-a za tam do 1200€ se pa priporočam :).
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by Anzee » 12 Sep 2014, 15:19

Skoraj gotovo je to ta avto ja :) Pismu sam moram res pocasi malo posodobiti tale moj opelarhiv! :)

Najvec o tem avtu bo povedal Tadej - Opelpower na tem forumu. Saj se bo oglasil... Nekje imam sicer se stare fotografije in slike kako se je obnovilo par stvari na podnu, bi jih moral zbrskati. Sicer pa deluje precej zbledel, verjetno ze dolgo casa stoji pod milim nebom..
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by ZiZa » 12 Sep 2014, 15:31

Pozdravljen na forumu! Pri tako starih avtih je prvo treba pogledati kakšno je stanje pleha.
Image
nekako tako kot je na sliki pobarvano rjavo... obrobe, pragovi, koši amortizerjev, okoli luči, pod akumulatorjem,..

poleg pleharije pa še kako je motorček mstn in kako prede v prostem teku, ko pohodiš gas, kako kaj dela menjalnik, sklopka in če se lahko ustaviš... je pa tako, da je fajn vidt prej nek standard, se pravi, da prvo vidiš kako zgleda in kako se obnaša en dobro ohranjen kadett in primerjaš s tistim, ki ga hočeš kupiti... sicer pa vzameš s seboj kakšnega mojstra, ki pozna vsak šrauf na kadettih in ti on pregleda - tako sem jst svojga kupu :) Tega oranžnega z črno havbo je imel uporabnik Opelpower in je najbolje da njega prašaš - je pa baje bil svoj cajt zelo dober... sam se je lahko vse spremenilo :)
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by DS71 » 12 Sep 2014, 15:53

pozdravljen in dobrodošel na forumu ..glede kadetov in potrebnih info ..ja ..si na pravem naslovu :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Rogy
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2014, 14:40

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by Rogy » 12 Sep 2014, 17:01

Hvala za lep sprejem, izredno hiter in izčrpen odziv :). Me pa zanima kaj bo Opelpower povedal :).
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by Opelpower » 15 Sep 2014, 10:39

Ojla, pozdravljen.

Končno sem spet tu gor :lol:

Tale je res eden mojih bivših. Takrat je še za 650€ dalje, očitno se pa cena giba kot za staro vino ... :lol:

Avto je bil takrat že nekaj delan, menjane obrobe, plastični prednji blatniki, par flik po podnu in po a stebričku. Tehnika je bila OK, žal s 1.0 motorjem in bobni spredaj.

Pa še par sklic iz leta 2007

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Nakup Opel Kadett-a

Post by ZiZa » 09 Nov 2014, 13:26

kaj je vse narobe pri kadettu po 50 000km

Image
kakšn drek od avta :D
Post Reply