Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by Opelpower » 26 May 2011, 15:47

Nekaj dokumentacije sem našel ... čeprav ni kaj dosti znanosti .... edino nekak se moram spomnit, kako bi lahko razliko v vakumu meril in nastavil .. tam je opisana neka posebna merilna napravca.
Image
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 247
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by Peeping_Tom » 27 May 2011, 16:10

Mogoče probaš z enim vakumskim reglerejm od fertajlerja vžiga: povežeš gor z eno cevko, pa vidiš za koliko ga premakne; pojma nimam, a bi delovalo dovolj natančno...

2. varianta, ki sem jo videl v enem starem filmu :D : je ata nastavljal fergazerje tako, da je dal gor cevko tam , ko vakum not vleče, drug konec pa na uho, pa je potem poslušal, če so vsi enakomerno vlelkli... 8-)
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by kadett69 » 30 May 2011, 11:42

Opelpower wrote:Nekaj dokumentacije sem našel ... čeprav ni kaj dosti znanosti .... edino nekak se moram spomnit, kako bi lahko razliko v vakumu meril in nastavil .. tam je opisana neka posebna merilna napravca.
Kar se tiče merjenja vakuuma, vzameš manometer pri katerem od ponudnikov pnevmatike(Intercom, Norgren, Hypex...) ali pa pri ponudnikih dodatne opreme za avte. Za približno meritev pa ti je dovolj tudi "econom" meter, kateri je bil zmontiran v števcih na nekaterih starejših avtih(kadett d, ascona...).

Za dokumentacijo bi pa moral malo poiskat, saj so ti pdf-i zelo veliki.
Nekaj bi se našlo tudi na tujih forumih: http://80.86.91.251/wbb2/thread.php?threadid=15880
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Dokumentacija 1.1 SR Vergaser anlage

Post by kadett69 » 31 May 2011, 12:55

Sem iskal, samo nisem našel kaj veliko konkretnih številk, razen dodatek k sliki, ki sem jo prilepil že na prvi strani in nekaj opisov v WHB. Če ti bo kaj pomagalo, ti lahko po potrebi pošljem tudi na mail, če ga zaupaš.

Sem pa na enem forumu našel cel podforum namenjen Solex-u, kjer bi se pa dalo kaj najti.
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by Opelpower » 05 Aug 2012, 17:27

...Malo pozabil na tole temo..torej reč že en čas deluje na vozilu... in to odlično.

Pridobitev moči se pozna v zgornjem delu obratov.. predvsem pri vrhu.. je avto na originalu odnehaval...se tu še veselo dogaja .. doker ne začnejo ventili po svoje skakat :lol: ... to se mi prej ni nikoli zgodil :D

Pospešek od 0-120 po števcu je za 1,05sek. boljši, tudi prožnost ne zaostaja, odzivnost iz nule..top šit.

Zelo sem vesel popolnoma normalne porabe. Sem mi zdi, da je celo nižja kot z mono solex.om :? .... edini manko je štandgas.... zadeve mi nekako ne uspe nastavit, da bi mirmo tekel, ves čas imam filing kot da sedim v enem big block V8 stroker merikancu z 1500 konji .... zaganja se sicer ne, samo hoče malo po dveh/treh cilindih laufat.. pa kar koli delam se ne spremeni. Sicer sem se že navadil, samo CB antenca se ves čas lepo maje :lol:

Pa ko iz visokih obratov spustim gas..tako lepo nazaj seka :P ...ful dobr :twisted:
Image
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by kadett69 » 07 Aug 2012, 11:13

vžig??
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by Opelpower » 07 Aug 2012, 14:07

ja mal sem naredil na pred..ene 5-7° ....sam je isto..neki je problem v fergijih zgleda.
Image
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by kadett69 » 08 Aug 2012, 04:18

Ko sem jaz menjaval motor na mojem za močnejšega iz 1.1 na 1.2 sem šel k kolegu, da mi je nastavil vžig, kasneje pa še mu je šel merit pline, da mi je nastavil uplinjač. Bilo je meseca februarja, pa še motor je pred tem dalj časa stal, tako, da niso bile najbolj idealne razmere za nastavitev vsega skupaj.Rezultat je isti kot pri tebi-ko spustim gas, "seka". Meni sicer sam uplinjač ne zapre dovoda goriva do konca ampak še vedno gre nekaj "mimo", moral bi ga očistit.

V autodati so podatki o izpušnih plinih, samo ne vem, če boš našel za 1.2SR motor.
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Kadett Rallye 1.1 SR Vergaser anlage oz. OHV bonbončki

Post by Opelpower » 08 Aug 2012, 08:54

Mislim, saj ne seka zadost.....pač ko je res razgret izpuh in motor, malo poblobota...bom rekel, da se dirkaško pogovarja :lol:
Image
Post Reply