Kühler pri 1.2S motorju

Post Reply
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Kühler pri 1.2S motorju

Post by BTTX » 27 Mar 2013, 09:51

Seos! Še enkrat vas bom zagnjavil. Zadeva je takšna. Poleti sem opazil, da se je moj 1.2S v C Kadettu rahlo pregreval med vožnjo po hribih in ker sem se oldschool znašel (odprl okna, gretje na ful) sem kljub temu zašvical v avtu. :D Zdaj pa me zanima, če kdo od vas priporoča kak drug ''kiler'' za ta motor. Razmišljal sem, da bi vzel od 1.6 ciha, ampak ne vem če je to to. Tisti pleh odrezat spredaj, ni problem. :)
Problem neki je v ventilatorju al? Koliko sem slišal, naj bi bil predaleč od motorja. Lahko tu kaj naredim? Se bo avto kljub novemu kilerju zagrel na delovno temperaturo? :)
Hvala! :)
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by kmetek » 27 Mar 2013, 12:29

Hmm, ce se ne motim ostali nimajo teh problemov. Termostat si preveril, sistem je spucan? Lahko da ti termostat ne dela al pa je sistem zapacan pa ni zadost pretoka :roll:
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by BTTX » 28 Mar 2013, 11:44

Preveril vse :) Pač eden mi je povedal, da bi naj bil ventilator predaleč od motorja in se zato pregreva pri obremenitvah :)
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by kmetek » 28 Mar 2013, 13:02

Pa si mu povedal da nimas hrosca :lol:
Ventilator naj bo cim blizje hladilnika, pa tud ce ga imas v prtljazniku. Se ventilator vrti v pravo smer?
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by papi » 28 Mar 2013, 15:20

Razmišljanje v to smer da namontiraš večji hladilnik se mi ne zdi pravilna!
Če imaš original motor kompleten sistem mora delovat!
Jaz osebno sem imel na 2.0 motorju hladilnik od mante 1.6 ki je malo večjo kot original 1.2 pa je zadeva špilala!
Preveri:
-če se ti ventilator vrti v pravo smer
-če imaš namontirane tiste dve plate k pridejo pred hladilnik, te plate usmerjajo zrak skozi hladilnik...
-čez poletje pa ti svetujem da stestiraš zadevo brez termostata, ker je to res 5 min dela pri kadettu za vzet ven ;)
-ko boš vzel termostat ven in napolnil sistem z hladilno tekočino vžgi avto in opazuj skozi lukno v hladilniku (pod čepom)
če voda kroži.... pri visokih obratih je velik pretok zelo opazen ;)

Osebno mislim da imaš probleme s termostatom ;)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by BTTX » 31 Mar 2013, 18:36

Ventilator se prav vrti. Vrjetno je res termostat. Bom preveril kak bo vreme malo lepše. :D Hvala vsem!
zaverho
Posts: 377
Joined: 14 Nov 2012, 14:24
Avtomobil: MB 230.6 71' MB 200D 88' MB 300TE 91'
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by zaverho » 06 Jun 2013, 15:39

Sem mel sam podobne težave pred nedavnim s tem, da mi kiler še malo spušča.
Po nasvetih znalcev s tega foruma sem sledil naslednjim korakom:

1. Odmontiral kiler, zatlačil vanj cev z vodo in ga v obratni smeri normalnega kroženja spiral ene 10 min. Svašta pride ven.
2. Nato cev priklopil na blok motorja in tega pravtako spral. Ven pride še bolj svašta.
3. Tersmostat vzel ven, ga skuhal v loncu in preveril, če dela. In je delal.
4. Sestavil spet vse skupaj, nalil tekočino in šel na avtoban.

Na koncu sem prišel do zaključka, da je težava v regulatorju napetosti za merilec temperature in količine goriva v tanku.
Vsekakor pa ni škodilo sčistit sistem, ki je v teh letih vzgojil pravi ekosistem svinjarije :D

Je pa res, da če ti ne zakuha, ni nujno, da se pregreva. In meni ni zakuhal nikoli v tem času.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Kühler pri 1.2S motorju

Post by BTTX » 12 Jun 2013, 19:32

Pri meni ne vem točno kaj je bla fora. Pomoje v termostatu, ker je tip, ki je prej mel avto dal noter 92 stopinjskega. Ker se mi je začel že drugače pregrevat, sem za ziher, spucal kiler, menjal vodno pumpo, ker stara je bla oh in ah krš, ter noter dal 87 stopinjski termostat. Dela ko urica :)
Post Reply