Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

User avatar
benz220d
Posts: 317
Joined: 27 Jul 2011, 10:53
Location: Dežela piva in cvetja

Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by benz220d » 24 Mar 2013, 17:35

Tole temo sem odpru da si malo pomagamo z našimi izkušnjami glede vzdrževanja vozil, sem bil v parih trgovinah z avtodeli in prodajalci nimajo pojma kaj prodajajo (ko sem vprašal za maziva vedno drug odgovor :shock: pač probajo prodati kar je najbolje za njihov žep )

Napišite kaj uporabljate za vzdrževanje in nego vozil, kakšen nasvet in trik za kaj je kaj dobro...

jaz glede olja uporabljam mineralno olje Castrol Magnatec 15W40 pač old diesel :) , za nego pa sonax šampon in polir pasto, za pnevmatike pa Armal all.

Sem pa ugotovil da se stara tesnila in gumo da odlično osvežiti s silikonskim sprejem ki se uporablja v airsoftu in ga dobite v vsaki airsoft trgovini...

trenutno pa iščem eno dobro zadevo za čiščenje in nego usnja, vosek za lak, ter eno kvalititeno mazivo za gibljive dele je "bela" mast v spreju ok ali imate kakšna druga sredstva za te namene?
Luža pod starim mercedesom? Nič hudega, to je švic od konjev!!!!
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by DS71 » 24 Mar 2013, 17:48

silikonske spraye dobiš tudi v vsaki malo boljši drigeriji ali prodajalni barv ..je pa Mitolov se mi zdi ..

Za nego usnja sem jaz včasih uporabljal kar soleo(niveo) kremo .. me je enkrat ena gospa ki je izdelovala usnjeno konfekcijo podučila da če je krema dobra za živo kožo je tudi za usnje :D
Za čiščenje usnja tudi mene malo zanima .. na bivšem mercedesu sem uporabljal robčke od armol all ..sam ni bil umazan tako da ne vem koliko je blo dobro :lol: So bliu pa obenem tudi negovalni. Zdej imam eno litersko zadevo v šprici (kot stelex) in je lih tako čistilo in negovalo samo nimam še kakih konkretnih rezultatov

Z mastmi v spreju ni nič narobe ..čist kulj zadeva ..tudi ta bele ..ponavadi imajo te bele teflonsko bazo
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
L4UK0
Posts: 3071
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by L4UK0 » 24 Mar 2013, 20:22

Jaz sem za motor do zdaj kupoval Leclercov 10w40 in ga zaradi nizke cene menjal na vsake 4k km ;) Nazadnje sem kupil Motul 15w50 Classic (gostejsi, saj sem imel tezave z tlakom), bom se javil kako se obnese ko naredim kak km.

Za ciscenje in nego usnja sem pa vedno "kradel" od mat konjske zadeve..konjeniki imajo ogromno enih zadev za sedla, uzde itd in je bilo vedno super.

Lp
Image
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by kmetek » 24 Mar 2013, 22:08

benz220d wrote:...Sem pa ugotovil da se stara tesnila in gumo da odlično osvežiti s silikonskim sprejem ki se uporablja v airsoftu in ga dobite v vsaki airsoft trgovini...
Kaj točno so to za ene zadeve, oz. za kaj se uporabljajo pri airsoft-u? Da vem kaj rečt v trgovini :lol:
User avatar
benz220d
Posts: 317
Joined: 27 Jul 2011, 10:53
Location: Dežela piva in cvetja

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by benz220d » 24 Mar 2013, 22:30

jz mam tole

Image

drugače pa airsoft odvisno od založenosti ponujajo različne proizvajalce, dobiš pa kar precej zanimivih maziv ki jih lahko tudi drugje uporabiš...evo par primerov

http://www.maxairsoft.com/product_info. ... ts_id=2058
http://www.maxairsoft.com/product_info. ... cts_id=874
http://www.maxairsoft.com/product_info. ... cts_id=677
Luža pod starim mercedesom? Nič hudega, to je švic od konjev!!!!
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by kmetek » 24 Mar 2013, 22:59

OK, za osvežitev vseh gum okoli vrat in drugje je verjetno sprej še najboljši al kako?
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by DS71 » 24 Mar 2013, 23:52

če imaš gume pobrane dol je najbolj da kar našpricaš pa potem z krpo zbrišeš ..drgač pa kr našpricaš na krpo pa razvlečeš po gumi

slovenski je pa tale
Image
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by kmetek » 25 Mar 2013, 00:08

Odlično, hvala ;)
User avatar
DJG
Posts: 32
Joined: 09 Oct 2013, 11:41
Avtomobil: Kadett C 1979 limo, Kadett C 1978 City
Location: Gomilsko
Contact:

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by DJG » 28 May 2015, 11:44

Pozdravljeni,

bom kar tule nadaljeval temo z vprašanjem, se mi zdi primerna tematika.

Kaj bi priporočali v primeru, ko sem kupil avtomobil (modernejši), kateri ima po vseh plastikah in armaturi eno takšno lepljivo plast, za katero bi z laičnega vidika ocenil, da je v različnih kombinacijah sestavljena iz švica, prahu in usedlin cigaretnega dima?
Rabil bi verjetno neko razmaščevalsko zadevo, ki ni preveč agresivna, da ne bi pustilo madežev, ali?
Mogoče celo kakšna z nevtralizatorjem vonjav?

Hvala in LP!
Kadett C 1979 / 1.2N / white
Kadett C City 1978 / 1.2N / orange
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Olja, maziva ter nega naših konjičkov...

Post by croma_man » 28 May 2015, 12:27

testiraj, meglio ali pa kak brake cleaner pač na enem neopaznem mestu probaš, vidiš kak gre, in nadaljuješ.
Post Reply