Opel Ascona B 400 remake

Post Reply
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Opel Ascona B 400 remake

Post by BTTX » 28 Aug 2012, 13:00

Pozdravljeni! Na forumu sem razmeroma nov in vem da nimam ostalih prispevkov, vendar mi je forum do zdaj zelo pomagal pri obnovi mojega Kadetta 1.2s 4-door saloona.
Kot ste pa prebrali iz naslova... Zanimam se za nakup Ascone B z 1.6s motorjem in razmišljam o predelavi samega avtomobila v Opel Ascono 400. Res je da ne bi uporabil 2.4 CIH motorja, kot so ga imele v originalu, ampak bi v njo dal c20xe 2.0 16v. (približno ista moč, navor...). No in ker se na Ascone ne spoznam, me zanima kaj vse bi bilo potrebno menjat na stock Asconi za takšen motor?
Novi nosilci za motor? Menjalnik od kake Omege? Kako je s kardanom in difom? Spredaj in zadaj diski od katerega avta? Špera?

Prosim vas za čim več informacij glede tega, ker si takšne ascone res želim in bi se je rad lotil čimprej! :)
Hvala!
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Opel Ascona B 400 remake

Post by DS71 » 28 Aug 2012, 13:46

še en 400 lover :D Dobrodošel

Motorja CIH 2,4 16V prav gotovo ne boš uporabil ker ga ne boš imel kje dobit ;)
Glede motorja in menjalnika gre standard kot pri kadettih ..to ti bo lahko papi kaj več povedal ker ima takšno kombinacijo ..je pa mogoče vseeno boljša kombinacija cih 2.0,2.2 ali 2,4 ( 8 ventilski) saj so bile že original izvedenke z 2.0 motorjem ..tako da ni dosti odkrivanja tople vode
Diferencial je pri 400 čist drugačen - od vpetja do uzvedbe - tako da je tukaj najbojše pustit original diff oz zamenjati prenos.Diske zadaj ima tudi samo 400 tako da je tukaj potrebna kemija ..pač nardit neke adapterje in pripasat gor diske in čeljusti od enga druzga avta.Ima pa 400 tudi 5 vijakov za kolo. Spredaj si lahko konverzijo večjih diskov pogledaš pri dabiju. Špere so obstajale za ta male dife neke 30% se mi zdi (če se ne motim jo ima opelpower eno doma) Pri 400 je ZF 75% je pa tudi ohišje precej večje,tako da ta ne gre notri jo je pa tudi zelo težko dobit

Obstajajo pa v tujini razno razne delavnice katere imajo to že vse naštudirano in to tudi izdelujejo

aja..če poznaš tehniko od navadne ascone/mante se lahko oglasiš pri meni da vidiš konkretno razliko med navadno in 400

pa nej to kakšen admin premakne v tehniko :)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Opel Ascona B 400 remake

Post by MAIK » 28 Aug 2012, 20:38

Dobrodošel,

A se komu sanja kam je šla črna ascona 400 (Bivša od trobca). Ta avto se mora pomoje kje valjat, ker jaz sem jo videl cca 12 let nazaj, ko se je prodajala pri unemu mojstru, ki švasa aluminij na brezovici nasproti paviljona. Takrat je imel avto pihnjeno dihtungo na glavi in oriđinai injection in seveda motor na ful ventilov plastične havbe,.... :twisted:
Post Reply