Cukanje / Opel CIH

Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Cukanje / Opel CIH

Post by Anzee » 12 Feb 2016, 17:50

Oj!

Evo nekaj hecnega se dogaja na motorju od moje Mante B.

Skratka, avto je do srede dopoldne delal super. Motor zelo lepo cez vse obrate, standgas OK. Samo hladen je imel ob zaugu na standgasu tendenco da pocasi ugasne, sicer pa cisto ok.

V sredo sibam nekaj okoli, avto se lepo segreje, dela ok. Se peljem se malo in kar naenkrat pri enakomerni voznji zacne cukat. Ko pride nad dolocene obrate se zdi OK, na standgasu tudi ok. Po obcutku nekje med 1500-2000 obrati pa ga serje.

Ok, verjetno elektricni problem si recem. Ceprav je vse novo (platine, kondenzator, rotor, razdelilna kapa, kabli, svecke). Odprem, pregledam, vse cisto in lepo. Sveck nisem sraufal ven.
Sestavim, serje se vedno. Ok, druge vec kot da je uplinjac skoraj ni. Kaksna smet ali kaj podobnega v "tranzicijskem" delu uplinjaca. Med standgasom in voznim rezimom. Wide open deluje ok.

Odstranim uplinjac, razdrem, spucam vse v nulo. Pustim cez noc namocenega v kisu, danes se enkrat pregonim vse dize, luknje, ... naredim se dve novi dihtungi pri throttle bodyju, sestavim, namontiram nazaj na avto. Isti kurac.

Preverim se enkrat tesnost - spricam s startsprejem okoli dihtung, vakuumov,.. vse OK. Ce pihnem z njim proti filtru ga malo zamori (= morda nakazuje na zalivanje?)

Se enkrat pregledam elektricni del, deluje ok. Svecke ven, suhe ampak crne (je pa res, da je avto laufal nekaj casa pred tem na zaugu..). Svecke imajo sicer cca 100km za seboj. Skratka, komicno.

Kaksna ideja?
User avatar
TITan
Posts: 83
Joined: 12 Sep 2014, 23:17
Avtomobil: 1990 VW Bus 1.9 TD, 1982 VW Scirocco mk2
Location: Ljubljana

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by TITan » 12 Feb 2016, 23:26

Simptomi kažejo na iskro.

Rata svinarija če ne spucaš po tem, samo vse kar je okoli iskre prešpricaj z WD40 da izpodrine kakršno koli vlago. Lahko da kak kabel prebija, pa je dost (glede na vreme zadnje dni bi prvo na to posumil).

Svečke za vsak slučaj malo spucaj, pa preglej režo.
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3071
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by L4UK0 » 13 Feb 2016, 02:08

Jaz bi predlagal da preveriš po sledečem vrstnem redu:
1) A ima iskro
2) Če si menjal kable in je prej delalo ok daj nazaj stare
3) Če süče a pali nena preveri bencin

No ja, pametnih idej nimam več :lol: Mogoče si pozabil dodat (razen če si ugotovil, da ne drži) še to: izgleda kot da motor deluje povsem ok ko ni pod obremenitvijo (na mestu), ko pa se pelješ pa heca. Jaz bi tu posumil vakum predvžig...

LP
Image
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by Anzee » 13 Feb 2016, 13:58

Ja sej, simptomi so tudi meni kazal na iskro, samo ker je vse novo (ja vem, tudi to je lahko drek roba), pa tudi sicer dela ok.. hm

Skratka ja, se enkrat bom dal ven svecke, spucal, pregledal luft..
Kable sem sicer enkrat ze presprical z wd40, bom pa se enkrat.

Vakuum sem odklopil, zastopal in se vozim brez. Je pa tako, da se mi zdi, da se stanje izboljsuje. Dobr, zdaj je ze skoraj ok, samo vsake toliko zna mal zacukat. Tako da sem se bolj zmeden :)

Postam update ko bo :)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by croma_man » 13 Feb 2016, 14:13

mičotof sindrom si faso :lol: :lol: :lol:

viiš tak je ko te bog štrafa ko se iz bogega prebivalca Ruš delaš norca :D
dzanzi
Posts: 99
Joined: 21 Jan 2011, 22:08

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by dzanzi » 13 Feb 2016, 19:41

Menjaj fergazer.
Ne vem če sva se o tem zadnjič pogovarjala, ampak podobne težave sem imel na kadetu in je edino pomagalo menjati fergi.
Ali pa avto,...
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by Anzee » 13 Feb 2016, 20:47

Ja sej, se spomnim to ja :D pa mi je bilo hecno, da imam potem enake simptome..

Ampak ja, na manti sem originalnega ze zamenjal s tem od opelpowerja, ki je delal super. No zdej pa tako.
Se pa stanje kot sem rekel pocasi izboljsuje.. mogoce se resi samo od sebe haha :D
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by Bajta » 13 Feb 2016, 22:24

pri men na enki vem da je fergi v pizdi, isto serje kot tvoj. :?
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by jur76 » 14 Feb 2016, 09:33

Daj poglej še črpalko goriva, meni je enkrat na bolhi tko nagajal, sem menjal od svečk, kablov ,frtajler, menjal uplinjač, pol pa čist po naključju ugotovim ,da pod določenim obrati črpalka ne da bencina. Po menjavi je delalo normalno.
Če imaš slučajno povratni vod bencina v tank, še spihaj tega.
lp jure
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Cukanje / Opel CIH

Post by zegler » 15 Feb 2016, 09:54

za info ... ko je ravno tema o tem cukanju .. mozno da te fergi jebe, ampak vseeno ...

fertajlerji imajo tudi centrifugalni advance, in glede na omenjene obrate 1500 - 2000....vsaj moj ga je imel bmw m10 fergi... lahko da te tam kaj jezi, se fertajler razstavi (celega) pa pocisti ..

jaz mam zdaj elektronskega notri :| , in ce se prevec igrackam z advance pa retard je cela zajebancija glede cukanja ..
Post Reply