Kadett C, zvoki iz razdelilne kape

Post Reply
User avatar
firbec
Posts: 23
Joined: 27 Aug 2013, 18:31
Location: Novo mesto
Contact:

Kadett C, zvoki iz razdelilne kape

Post by firbec » 01 Jun 2015, 22:13

Prosim za majhno pomoč pri odkrivanju napake. :?:

Na Kadettu (1,2) zadnji teden opažam čuden piskajoč ropot/zvok iz razdelilne kape :( , ropot pa spremljajo tudi manjše vibracije. Na prvi pogled ni kaj videti, rotor je na mestu, v enem kosu, osovina nima zračnosti, avto laufa in vžiga normalno. Ta ropot se sliši samo v prostem teku (kasneje je mašina preglasna).
Edino razliko sem našel pri rotorju, namesto običajnega gibanja levo desno +-2 mm, se sedaj giblje skoraj za centimeter.

Kaj je narobe? Ker nekaj se dogaja v drobovju razdelilne kape.

Kadett je do odprave napake prizemljen. :cry:
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Kadett C, zvoki iz razdelilne kape

Post by zegler » 02 Jun 2015, 06:46

ugibam ... kaksen lezajcek, v notranjosti, razdri pa bos tako videl.. ni taki bav bav
ne poznam oplov, ima mogoce tvoj razdelilnik moznost mazanja ? jaz mam enega doma za bmw ki ima luknjico za dodajanje olja.. :roll:

:!: nocem bit nesramen ampak, jaz sem nardil ta korak......fertajlerji so pomojem edini del kateri se res splaca updejtat ...

http://www.123ignition-conversions.com/ ... formation/

ce pa ti uspe porihtat tega pol SUPER, ampak ko bos enkrat poskusil te digitalne variante mislim, da ne bos sel nazaj.. motor se kr preobrazi :twisted:
User avatar
firbec
Posts: 23
Joined: 27 Aug 2013, 18:31
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Kadett C, zvoki iz razdelilne kape

Post by firbec » 03 Jun 2015, 23:01

Zvok oz. napaka je določena: fertajler oz. razdelilnik vžiga:(

Očitno je hin ležaj ali pa mehanizem zamika predvžiga.
Fertajler sem demontiral, ga večino razdrl (dokler gre, saj ni namenjen razdiranju), ga zavrtiš ter poslušaš šumenje iz zgornjega dela. Super, NOT!
Post Reply