Čiščenje z ultrazvokom

User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by Cox » 11 Nov 2015, 20:30

Katero raztopino za čiščenje uporabljaš? Si kaj eksperimentiral z tem? Jaz imam neko namensko prav za uplinjače, sicer dela odlično ampak me vseeno zanimajo kake alternative ...
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by MAIK » 12 Nov 2015, 12:29

Imam 2 raztopini fora je v tem, da nobena ni top.
1- je za železo in je odlična za zamaščene kose
2- je kao intercooler cleaner in paint stripper v enem je bolj nežna ampak če pretiravaš cink useka ven iz ulitka in ratajo kosi mat črni.

Za dize je najboljši Mr. Muskolo (pač medenina)
Dostikrat pa tudi od wurtha degreaser.

Moja banja je 40 litrov in karkoli daš not ni najbolj poceni.

Problem, ki ga imam je, da nemogoče karkoli naročiti iz tujine zaradi transporta pri nas pa ni neke izbire. Vem pa, da imajo amerikanci tudi rust removerje paint removerje zaščito proti oksidaciji aluminija itd samo je težava, ker je to nemogoče sem pripeljat, ker nobena od njih ni niti blizu approwala EU regulative.

Tko, da, če ima kdo še kakšno idejo je blazno dobrodošla.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by Cox » 12 Nov 2015, 16:22

No jaz nisem imel težav z naročevanjem iz tujine (nemčija), drugače pa to namensko za uplinjače lahko samo pripročam ker dela res super, edino kar ne smeš nardit je da ga po čiščenju pustiš stat v njej ozioma da ga ne spereš ker se naredi na/v njem neka usedlina ki jo težko spereš.

Tak da jaz takoj ko neha z čiščenjem sperem/spiham z bencinom in je to to ... se pa seveda potrudim da dam že not čistega/prepihanega in zadeva potem res dela kot pesem.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by Cox » 12 Nov 2015, 16:26

Evo to mam .. in tudi od njih sem kupil.
http://www.ebay.de/itm/SONIXLAB-TEK34-U ... 1103608308
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by MAIK » 13 Nov 2015, 11:02

Cox wrote:Evo to mam .. in tudi od njih sem kupil.
http://www.ebay.de/itm/SONIXLAB-TEK34-U ... 1103608308
A lahko pri tebi kupim kakšen liter, da izprobam to čudo, ker Dieser Artikel wird nicht geliefert nach Slowenien :roll:


Tisto, kar se naredi gor je vodni kamen. Temu se izogneš tako, da uporabljaš destilirano vodo. Jaz sem dal kar punci navodilo, da vsakič, ko prazni sušilni stroj nalije vodo v eno kanglo, ki jo jaz potem precedim muck in uporabim za ultrazvok ;)
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by Cox » 13 Nov 2015, 18:44

Ni vodni kamen ... uporabljam izključno destilirano vodo. Trenutno ti ne morem odstopit ker nimam več celega litra, imam bolj mali čistilec (ravno tolko da gre not en dvojni fergazer :D ) in ne kupujem velikih količin. Lahko pa ti naročim 1 liter zraven (imajo tud v taki embalaži), ko bom naročal spet... ti pošljem pm pa se boma zmenla.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Čiščenje z ultrazvokom

Post by MAIK » 15 Nov 2015, 16:14

Top sporoči, ko boš naročal.
Post Reply