Alfa Romeo 33

dabi
Posts: 149
Joined: 31 Jan 2011, 15:33
Avtomobil: OPEL

Re: Alfa Romeo 33

Post by dabi » 10 Apr 2014, 08:19

Pozdravljen še tu! Vsaka čast za obnovo. Volan in pa seveda Recaoti so pika na i! 8-)
1986 - Manta B, Megasquirt 2, ITB, Schrick Cams...
1995 - Calibra Turbo, Garrett GT2871R, EDS IM, Klasen-Motors EM,EDS IC, Brembo calipers...
2002 - Corsa C Elektro, Curtis kontroler, Iskra engine :)
2005 - Vectra GTS V6
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 14 Apr 2014, 18:59

Hvala Damir ;)

Trenutno se na avtu delajo bolj dolgočasne stvari, ki nimajo glih dosti efekta, vzamejo pa ogrooooomno časa in predvsem živcev!

Ena takih zadev je tudi alternator - če nebi bil glih na vrhu motorja ga nebi tako glancal :D

Image

In ker je pri nas solidne dele za alfo zelo "enostavno" dobiti, se je treba pač malo v tujino ozreti :)

Image

In pa še ena z naslovom "Alfistično tihožitje" :D

Image
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 03 Jun 2014, 20:39

Ker imam trenutno precej malo časa (i €€€ :D ), se zadeva trenutno premika bolj počasi... Trenutno je alfica na klocnih, da se obnovi komplet podvozje in na novo naredi izolacija kot se spodobi

Image

Po samo enem strganem vijaku je bil most osvobojen :)

Image

Image

Vilice že čakajo na barvanje in nove powerflexove puše
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 30 Sep 2014, 19:43

Po dolgem času se spet oglašam :)

Zadnje čase našim alfam bogovi niso naklonjeni... Med vračanjem z morja mi je skoraj 300km od doma počil hladilnik izpušnih plinov na GTjki. Seveda sem opazil, da nekaj ne štima, ker avto več kot 120km/h ni šel in čudno je "smrčal". Po hitrem pregledu sem osumil eno inox cevko, ki je šla nekam v drobovje motorja, si rekel, kurc, nimam kaj in sva šla naprej. Moj moto je, dokler brni in klima dela se ne ustavljam! :D Ker se mi ni dalo tega pacati doma, sem zadevo predal pooblaščenemu serviserju, ki mi je naslednji dan sporočil veselo novico - počen hladilnik izpušnih plinov, posledično je raztopilo dobesedno airbox, cevi okoli turbine in še par malenkosti v bližini izpušnega kolektorja... Škode samo materialno gledano blizu 1k €. Ker se je že delalo vse, sem dal zamenjati še olje in filtre ter hladilno tekočino, gibljivo cev na auspuhu in vse gumice auspuha. Pa je šel lep del budžeta za 33ko v maloro...

Foter in mati sta uspela 147 v 3h tednih 3x razbiti... In za vrhunec mi je med poplavami namočilo par delov, ki so bili pripravljeni za 33ko, eni so tudi veselo zrjaveli, npr. zavorni bobni...

Ampak ker se ne dam, sem se vrgel v obnovo podvozja, ker je avto že lep čas v luftu in čaka na moj čas (ki ga res nimam), denar (kaj je to???) in voljo (te pa je zadosti). Ker nimam dvigala, sem se najprej lotil zadnjega dela.

Image
Zadnji most niti ni bil tako rjav, ker je na novem avtu pameten prvi lastnik vrgel gor kar nekaj izolacije

Image
Kaj je vredno več kot diklina, ki ti pomaga pri avtu??? :D Direkt za oženiti

Image
Most na novo zaščiten

Image
Vilice zaščitene in nove Powerflex puše

Naslednje opravilo bo sneti rezervoar goriva, ker pod njim gredo vse lajtunge zavorne in jih bo potrebno zamenjati :cry:
Potem pa še par litrov dinitrola po celem podnu, da bo zadeva res bulletproof proti vremenskim vplivom :D
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 30 Sep 2014, 20:21

Pa sem mislil da imajo permanentke drobno premo :lol:

Bodi srečen da rihtaš 33.
Zna biti kriza z rezervnimi kosi je pa delta 1 napram 33ki prava vesoljska ladja. Tako v zapletenosti mehanike kot same sestave :oops:

Pa po videnem puše na podvozju 33ke niso ravno potrošen material, tako da jih ni potrebno menjati vsakih nekaj 10kkm kot na kaki 156. Jaz osebno bi denar namesto v plastične selene vložil v kaj bolj smiselnega, npr. sinhrone in podobne sitnice. Bo dosti več haska :)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 30 Sep 2014, 20:52

Na moji je bilo do zdaj kar se podvozja tiče še vse tovarniško :D v slabih 235k km se ni zamenjal en ležaj, en končnik ali kaka puša :D vse je bilo še prvo. Ampak je dotrajalo pač... Jaz vložim zdaj v vse kar je treba. Ni mi za rihtat avto na obroke. Raje zdaj nekaj časa to rihtam, kot pa potem te sitnice sproti rešujem... Ko bo na cesti, se bom samo še vozil in jo nadgrajeval, ne pa popravljal :D
User avatar
stony
Posts: 196
Joined: 03 Jan 2013, 22:12
Avtomobil: Audi Coupe
Location: Maribor

Re: Alfa Romeo 33

Post by stony » 01 Oct 2014, 14:10

zzzevs87 wrote: Ko bo na cesti, se bom samo še vozil in jo nadgrajeval, ne pa popravljal :D
Sanje vsakega alfista :D
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 01 Oct 2014, 14:37

stony wrote:
zzzevs87 wrote: Ko bo na cesti, se bom samo še vozil in jo nadgrajeval, ne pa popravljal :D
Sanje vsakega alfista :D
Kaj ?

Vsaj veš da imaš vozilo :D

Kje pa je tu veselje da 1x letno olje menjaš, potem je bolje kr nekega japonca brez duše nabavit pa je to to :)

Zevs, zdaj ko imaš razkopano podvozje razmisli o apdejtanju sprednjih zavor ;)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 01 Oct 2014, 15:08

Fantje, od vseh alf, ki sem jih imel (5 komadov), sem 33ko še najmanj šraufal :) tu pa tam si je pa lepo malo umazati roke :)

Grega itak, da se bodo zavore apdejtale :D in sicer s to zadevo
Image
Na mojo GT so šle 4pot big brembo z greenstuff in 310mm diski, na 33ko pa gredo 284 mm diski in čeljusti z GT :) glede na to, da delam cncju si bom naredil ustrezne adapterje podobno kot na GT, da sem upasal brembote.

Aja, fantje, če rabi kdo kaj na laserju za izrezat, naj me samo kontaktira.
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Alfa Romeo 33

Post by kmetek » 01 Oct 2014, 23:11

Imaš kakšno oznako na teh brembotih? Sem par dni nazaj kupil nekaj podobnega (Fiat coupe 2.0 20V turbo), si par italjanov deli enake. Pa bo kar mal jeba tole spravit na 280mm diske, ker so narejeni za 305mm in bo šlo na mm. Si jih že obnovil? Koliko pride kit za obnovo (vsa protiprašna tesnila in o-ringi)?
Post Reply